scoala Spectrum(2)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LARA2006 spune:

Cand am fost eu sa ii i-au uniforma doamna de la magazie plecase si pentru ca nu am vrut sa revin in alta zi, doamnele de la secretariat mi-au dat-o. Eu i-am luat doua tricouri cu maneca scurta, doua cu maneca lunga, vesta, trening + tricou, fusta. Mai aveau si pantaloni dar pentru ca ori ii erau prea mari , ori prea mici, am refuzat sa ii iau.Daca puteti, mergeti cu copilul sa probeze, pentru a nu avea surprize.
Eu nu am platit, mi-au zis ca trebuie platita pana la sfarsitul lunii septembrie. Si pentru ca fetele de la secretariat nu stiau nici pretul pe articol, nici macar nu stiu cat o costa.Pe site sau poate in contract, am citit ca uniforma in functie de cate articole cumparam ar fi in jur de 150 euro. A ramas ca o sa fiu anuntata cat am de plata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psichoMom spune:

E ceva mai multisor ce ai luat tu acolo, Lara :(
Acum ramane de vazut si daca au mai modificat preturile...
Ce trening ai luat? Cum este? Cel de anul trecut era cam nasol si tr sa luam si noi unul neaparat... Cica nu ar fi chiar asa de obligatoriu, dar pentru noi este... Matei nu concepe sa mearga la sport fara el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LARA2006 spune:

Si eu am incercat sa scap de vesta si fustita.Cica pentru noi, cei din primul an, sunt obligatorii toate piese. Abia m-au lasat sa nu i-au pantalonii. Dar pentru ca eram si cu fetita si am probat-o in fata lor, le-am zis ca nu dau banii pe ceva ce nu o sa poarte. Treningul este un gri inchis, cu o plasuta galbena. Parca asa aveau si copii cand am fost eu sa vad scoala in primavara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psichoMom spune:

Yech, e acelasi... Offff!!!
Din pacate se strica foarte repede, desi e de firma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina1972 spune:

Draga Lara, am o intrebare personala pentru tine si nu am putut sa-ti trimit email....
Ai facut cumva MF3 ?....Lara nu e un nume comun...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rp spune:

Bine v-am gasit!
Noi incepem in forta noul an scolar , la Spectrum, Mara merge la cls I si Tudor la cls 0. Copiii sunt nerabdatori, iar noi parintii foarte emotionati . De la secretariat am aflat ca deschiderea va fi luni la 9,30 si copiii vor sta pana la 12,00 in prima zi. Mi-au spus si in ce clasa vor fi si ca s-a incercat o repartizare omogena a copiilor. Din anii anteriori ce stiti, se mai fac miscari intre clase sau ramane asa?
O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astronika spune:

Bine v-am gasit!
O intrebare cam tarzie, dar aveti idee cam cate buchete de flori trebuie sa avem maine la noi? Incepem clasa 0, cu emotii f mari si nu am vrea sa ne ia prin suprindere ceva , vrem sa fim bine pregatite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psichoMom spune:

Dragele mele mamici de bobocei,

In primul rand, bine ati venit printre noi :) !

Speram ca anul acesta scolar care inevitabil incepe maine (offfff!!!!), sa va aduca numai bucurii si voua si boboceilor vostri!
Valabil si pentru fetele cu boboci mai mari :)

Referitor la flori, ar fi frumos sa aduci un buchet pentru invatatoare... La noi, la clasele mai mari, de obicei se ia unul si pentru teacher... dar cum voi inca nu stiti ce teacher veti avea... mai bine nu! Oricum nu o sa o cunoasteti din prima zi...

Alina, a propos, stii ca stradania noastra a fost cu folos, nu? Ne ramane echipa la engleza in aceeasi formula!

Va pup si succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astronika spune:

Multumim pentru urari psichoMom :)
Din fericire noi ne-am cunoscut invatatoarea saptamana asta, cand am mers dupa uniforma. Suntem si eu si fiicamea extrem de incantate de ea. Si am cunoscut si ingrijitoarea de la grupa ei. Stim ca va face si engleza cu o domnisoara ( doamna) la fel de tanara si draguta, pe care am cunoscut-o personal acum 2-3 luni cand am vizitat prima data scoala. Deci pana aici calculul era de 3 buchete.
Ma gandeam ca din nestiinta sa omit pe cineva important de aceea am vrut sa verific. Florile sunt mai mult pentru impresia foarte placuta pe care au produs-o persoanele respective asupra mea si a fetei mele :)
Mult succes tuturor mamicutelor si prichindeilor maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina1972 spune:

Buna, fetelor!
pentru noii veniti, care sper sa fie multumiti...
PsichoMom, sunt foarte incantata ca am ramas cu Lori la engleza!!!!
Nu am facut degeaba carare...
Pentru rp, clasele raman asa. Doar daca apar neintelegeri "ireconciliante", la cerere, poti muta copilul in alta clasa.
Mult succes, tuturor!!!

Mergi la inceput