Licurici gradinari - ianuarie-februarie 2009 (170)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Sanatate multa la toti bolnaviorii!! Porumbita, sanatate la socru.

Roxana, faini sunt juniorii amandoi! Ce-mi plac carliontii Evei!

Al meu mister e clar baiatu' lu' tat-su. Azi a desenat la gradi un megingosaur sau cum naiba ii spune. Adica nu e nici tiranozaur, nici alosaur, nici cheratozaur, asta sa fie clar, e "megingosaurus" - mai mult ca singur nu am scris eu bine, dar ce sa-i faci, cand e vorba de dinozauri nu am cultura generala, jumatate din denumirile lor pe care Mister mi le turuie eu nici nu le pot pronunta iar de restul am asa, vag, habar cam cum arata...Asta micu' stie exact ce diferente sunt intre ei, care ce mananca, cati tepi are in frunte, coada sau urechi, cate degete la labe, cum le spune la chestiile alea de pe spate etc samd. Deci v-am lamurit. Unul dintre desene e un megingosaur iar alalaltu' ... Enterprise (adica o chestie pe care jupanul a indentificat-o drept Enterprise, ca ar putea sa fie si harta Romaniei, daca te uiti mai bine la ea). Cu explicatiile de rigoare date la educatoare, cum ca e Enterprise din Star Trek, spaceship care asa si pe dincolo, zboara si scapa de Borgi...sa isi faca si femeia cultura generala sci-fi


Dark Bendis
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Crisspy,eu l-am operat pe David de polipi de aia si n-a avut voie afara o sapt,apoi asa,o ora,dar nu in lume sa ia ceva.Ideea e sa nu se imbolnaveasca si sa aiba timp sa se vindece acolo,fara alte nebunii,gen infectii,etc.Ca in rest,o tinem si noi de la inceputul lunii,el luna asta n-a calcat la gradi decat intr-o singura zi cand a fost de musai sa-l duc ca venea dna psiholog si trebuia sa-i faca evaluarea pt dosarul meu.
Daca merge o sapt si o luna imi sta acasa nush sincer ce-o sa fac si daca ma vor tine nervii si bugetul pt asa ceva.
pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Dark, iti scrisesem ieri dar cred ca nu erai online - nu mai vreti o colectie de dinozauri? ca vreau sa ii matrasesc
maimuta e cu otita, deci vreo 2 zile pauza gradi. ieri era amarata la maxim ca ea nu se duce. daca nu o mai doare o duc, ca vad ca a inceput sa ii placa.
sanatate gramada tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Salutare si de la noi.
De 2 saptamani trag la muci la amandoi, mi s-a facut lehamite, greata si tot ce vreti si vad ca nu de gand sa se duca sa fac si eu macar o pauza. Bine, La Marius sunt mai putini acum dar sunt si la bebe e plin. Le fac si aerosoli acum sa vedem daca au rezultat ca imi vine sa plec in lume. Aseara am si plecat vreo 3 ore la o colega, m-am uitat la tv cu ea, atata liniste in casa aia..nu urla nimeni ca ii curge mucii, ca Bogdan ii strica strada, ca nu vrea sa manance sau ca vrea biscuiti cu lapte zi si noapte.

Buun, acum ca m-am plans sa trecem mai departe. Ai mei amandoi sunt baietii lui taica su pe de-o parte. Sunt inebuniti cu masinile. Pana si Bogdan impinge masinile de colo colo si brramm si vrammm si ce sunete mai scot masinile astea. Cel mare doarme cu ele in pat. Acum e nebun dupa niste masini mici si de metal de la Auschan, se culca cu punga de masini si sa te fereasca sfantul sa nu gasesti masina portocalie sau neagra sau rosie sau care mai sunt.
Pe de alta parte seamana si cu mine ca stau lipiti de mine la bucatarie cand fac ceva dulce. Ala mare sa ii dau si lui fondant sa se joace, asta mic musai sa primeasca mixerul sa il motroseasca si el.

Si timpul trece si mai am fix o saptamana de stat acasa .
Dark ce de-a dinozauri..eu nu stiu nici o denumire.
Ledi sa va fie de bine operatia si sa nu aveti probleme!
Crisspy ma bucur ca ai reusit sa ii mai introduci alimente la mandra.

Bogdan refuza mancarea la pranz, nimic, nimic nu vrea, asta dupa ce 3-4 luni a mancat foarte bine si tot ce i-am dat. Acum inafara de fructele de dimineata in care pun 1-2 lingurite de cereale si iaurtul sau branza cu banana de seara nu mai vrea decat lapte dar si asta foarte putin fata de cat ar trebui. Nu stiu ce sa mai incerc ca sunt disperata. Sambata sper sa ajung cu ei si la analize.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Dark super tare Mister cu dinozaurii lui. Imi place ca are o asa pasiune, al meu nu vede decat Cars, Cars, Cars

Oh, Ledi, nu am stiu de operatie, am citit ceva pe FB dar nu stiam sigur. Sanatate !

Rox sanatate maimutzicii...maine il duc si eu pe Razvi la gradi, sa vezi urlete

Paula sanatate multa copiilor. Si eu m-am saturat de muci, maica-mea mai ales ca ea sta cu ei toata ziua . Dar e bine ca Andrusk s-a obisnuit cu aspiratul. Daca ii zic "hai sa scoatem mucul" se duce si ia singura device-ul de atasat la aspirator si se intinde pe jos pe covor si asteapta extractia . E asa de scumpa !

Stai linistita cu masinile ca asa e si la noi, numai ca la noi se doarme cu Mack si cu Fulger si mai nou si cu Sally. Si Andra desi e fetita tot cu masinile e, ca doar are exemplu de la Razvi.

Bafta cu mesele la cel mic! Dar cat lapte bea de zici ca bea putin? Ca Andra mea si acum la 1 an si 2 luni nu depaseste niciodata 150ml si asta rar, portia ei normala e de 120ml...dar bine, ea nu e un exemplu bun , ca are numai 7,8 kg


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Criss cum mai sunt iepurii?
eu cam rad cand aud de obsesiile copiilor, Patrick le-a avut pe rand pe toate. Cars, dinozauri, mighty beans, gormiti, bakugan, lego si tot asa. am cate o colectie impresionanta din fiecare. care ce vreti din ele? fac pachete si trimit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Rox mersi de intrebare! Razvi e bine, insa ne-am hotarat sa incepem de luni gradinita. Andra e infundata acum in nas, abia poate sa respire. I-am pus si apa de mare, si pivalone si vibrocil...nada . I-am presarat pe pat si niste picaturi de esenta de eucalipt...degeaba.

Insa maimutza doarme foarte bine daca e leganata pe picioare pe perna

Voi ce faceti? Cum e Eva?

Arunca incoace colectia cu Cars daca nu-ti mai trebuie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Io ma abonez la Lego. :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

lego inca nu se da, cred ca moare de inima Patrick . oricum e din asta de avansati, de 4+, 7+..... v-am mai aratat eu.
Selene, ii place Dariei? a vazut niste reduceri pe amazon acum vreo 2-3 saptamani, ia sa vad, or mai fi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Mai, nu da jucariile copilului..,Eu stiu ca esti suparata,dar o sa vezi c-o sa fie bine.In 3 sapt te scot la o cafea da?Am stabilit da?Sa ne relaxam si noi,ce Dzeu :))
Sanatate multa celor bolnaviori.Paula te pup si te imbratisez.
Si pe tine Crisspy..

Mergi la inceput