Licurici gradinari - ianuarie-februarie 2009 (170)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Porumbita sanatate socrului! Cum a fost la botez?

Cami sanatate Antoniei.

Noi nu suntem bine . Dupa ce in week-end s-a simtit foarte bine si rasuflasem usurata ca a ramas numai cu mucisori, se pare ca a intors-o raceala pe Andrusk. E plina de muci si ii lacrimeaza ochii de numa...si asta sub antibiotic. Plus, Razvanelul este si el foarte bolnav, tuseste destul de tare in ciuda antibioticului si aerosolilor . Imi tot spune ca oboseste si vrea sa se odihneasca, ca nu se simte bine, e ciufut, ar vrea sa se joace si in secunda 2 nu mai vrea zice ca a obosit... Mi se rupe sufletul cand il aud "mami cred ca nu ma simt foarte bine, vreau sa ma odihnesc un pic"...diseara mergem cu el la Irina, cred ca are pneumonie .

Dar am si vesti bune despre Andra : De sambata trecuta (12 octombrie) am introdus cate o jumatate de bucatica de Miez de Lapte (branzica calcica) de la Delaco si nu a facut nici o reactie alergica. De sambata asta am introdus o bucatica intreaga si este OK pana acum. Tot sambata am introdus si pestele pe care gastroenterologul ne spusese sa nu-l introducem sub nici o forma pana la un an si ceva si nu are nimic. Continuam aventura, sper cu rezultate bune !

fetele, o saptamana usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

crisspy sanatate multaaaaaaaaa
si imbratisariiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Multa sanatate lui Razvanel! Sper sa nu fie pneumonie! Sa ne spui si noua ce vesti ai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Am fost aseara la Irina si Razvi e OK, l-a ascultat, l-a intors pe toate partile. Oricum ieri s-a simtit mult mai bine, parca stia ca mergem la dr.

Andruska e cu mucii in barba in schimb, probabil s-a suprapus ceva viral peste ce a avut inainte. Ii dam inainte cu aspiratul si sper sa scapam o data de ei.

fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Criss bine ca steti ok! bravo de asa vesti.
maimuta iar se plange de urechi . dupa ce miercuri a terminat antibioticul. aia e, mergem din nou la medic azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Cris, ma bucur nespus ca e Razvi ok :* Sanatate si Andruscai sa treaca repede mucisorii :*

Rox, sanatate multa Evei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Off,sanatate multa bolnaviorilor.
Crisspy,bine ca nu e pneumonie.
Rox,sanatate multa Evei.

Cami,sanatate Antoniei..Mai plange la gradi?Ai aflat de ce plangea?

Al meu sta acasa pana la sf lunii,apoi cica ar trebui sa-l duc la gradi,da-s numai 2 zile,ca apoi cica ar fi vacanta.

Porumbita,multa sanatate socrului si voua multa putere sa le rezolvati pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

merci gagici. eh, ii trece, doar ca ii maraita si suparata. culmea, tocma ce manca si ea!!
ia sa ii mai vedeti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Rox frumosi mai sunt ! Dar cum ati convins-o pe Eva sa pozeze sau a inceput sa-i placa! Sanatate multa!

Ledi voi de ce stati acasa pana la sfarsitul lunii, si voi sunteti bolnavi?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

maimuta e nativa . adica i se parea atat de natural sa pozeze..... doar se aseza cum ii zicea pretenul nostru. m-a cam uimit, si eu si Patrick stem salbatici rau la poze!!!

Mergi la inceput