Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (20)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Alexina, incearca sa scoti intai chestiile care au sare ascunsa( citeste etichete)si pe urma papa chestii diuretice, http://www.ziare.com/viata-sanatoasa/alimente/alimente-cunoscute-drept-diuretice-naturale-1084516 ceapa, ananas,pepene daca mai gasesti... si cu setea aia... fati o glicemie si o glicemie provocata, pls...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Salutare mamici!

Dor imi este de voi, insa timpul isi face de cap...sau eu.
Am ajuns de la Moldova, a si plecat surioara, insa am intrat ''in paine'' de cum am venit. Mai mult decat atat am lucrat in paralel si la un proiect ptr maine, unde are loc ''Noaptea cercetatorilor'', in Bucuresti...Ioana si tati ma v-or insoti...(Mi-am facut si o programare la gineco, ladr Stoian - Gynecoland ptr un consult);plus ca vreau sa mai fac si ceva cumparaturi...deci zi plina.

In linii mari, v-am citit doar sporadic, ...nu sunt capabila sa ma adun ptr a va scrie la fiecare in parte, asa ca m-am retras in ''cusca''.

Poze am vazut, ...superbe mamici alaturi de fluturasi In week sper sa reusesc macar foto sa va mai atasez ....daca la cap scris sunt cum sunt.

Din ce am citit...
inaclik- I doarme in sacul de dormit de cand s-a nascut, ...norma ca-l accepta f bine. I-am luat unul acum ff subtire, dar ff calduros 2,5 tog. Se misca in el f bine, se intoarce, se rasuceste, se ridica.... Mai mult decat atat, e larg in partea de jos, isi intinde picioarele cum si cat vrea... Cred ca e si vb de obisnuinta...daca nu a folosit pana acum, e mult mai greu...
madutzaVb dulce mult aduce! Eu am implinit 13 ani de casnicie pe 18 sept...dar numar pe degete de cate ori si-a cerut sotul scuze in cazul unor discutii-certuri. Mereu am facut primul pas spre impacare...si destul de repede,...nu lasam ca noaptea sa ne gaseasca certati, ci mereu imbratisati ...la nani.
Asta nu inseamna ca s-a obisnuit asa, sau....as fi un pui de fraiera... chiar apreciaza. Pe mine orgoliu nu ma caracterizeaza...sunt alte elemente care ma determina sa spus pas la ''cearta''...

Va pup pe toate cu mic cu mare, ...si sa nu uitati ca imi pasa de voi!

Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Ancuto, bafta !Te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Buna!ROXY ma gandesc sa cumpar dar ma gandesc ca vine iarna si nu o sa o foloseasca prea mult.Anda e bine nu mai are nici diaree nici nu mai vomita si abia azi a inceput sa manance mai bine.

YVY cum e alergica Larisa la lactoza pai laptele matern contine 80 sau 90% lactoza, poate nu ii prieste laptele de vaca, ai incercat laptele de capra? Ce frumos si-a cerut Larisa scuze cu pupici, cred ca te-ai topit toata!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Citat:

Cearta e furtuna necesara pentru evolutie, dupa fiecare cearta urmata de impacare relatia e mai bogata.

Va pup ca am mult de lucru.[/teal]

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!
CE FRUMOS SPUS MI-A PLACUT LA NEBUNIE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

buna seara fetele

eu sunt rupta de oboseala si nu mai ajung pe la calc
ca am de bagat o groaza de lucruri in camerele renovate
si mi-e tare greu ca barbatu a inceput scoala
si sunt mai mult singura cu fetele
incerc sa fac cat mai multe in cele 3-4 ore de gradi ale antoniei
da nu-mi iese mereu
lui petra i-a trecut voma
mary i-am dat metroclopramid sirop nu picaturi ca nu cred ca le-ar fi luat - banuiesc ca sunt mai concentrate
miki te ador cu ce ai scris despre buline
exact asa inteleg si eu totul
exact asa mi se pare si mie corect
sa stimulezi fiecare copil pt ce e el in urma si sa-l rasplatesti pt ceea ce ii place mai mult
altfel e vax albina
astept si saptamana viitoare
sa vedem ce se mai intampla
si mai vb cu educatoarea
sunt prea mici sa inteleaga multe
dar daca vedeai bucuria din ochii ei cand a avut bulina aia in piept o pupai intr-una
draga de ea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Fetele, gata, mi s-a luat o piatra de pe inima, pfiu...
lungi au mai fost astea (aproape) 2 zile

Cearta la noi din pacate de data asta a fost de fata cu copii, nu am tipat nici unul, eu i-am reprosat prima ceva, apoi el mie..si a iesit pe usa... nu mi-a mai vorbit.

Azi a fost la cumparaturi si cred ca s-a intors bine-dispus de acolo si ne-am revenit . Am planificat o discutie serioas in seara asta, dra el a adormit, rupt de oboseala.
e si maine o zi, si chiar tb sa dicsutam despre ce am spus amandoi si cum ne schimbay fiecare comportamentul.
Eu nu sunt orgolioasa, ba mai mult de atat, eu chiar nu pot sa stau suparata pe cineva..adica..chiar daca sutn suparata tot comunic cu pers respectiva, nu stau muta

yvy, greu cu somnul la copilasi asa incapatanati , intradevar cred ca miki e cea mai in masura sa-ti dea sfaturi

miki, cami, ce spuneti voi cred ca se poate aplica doar in gradinite particulare. Daca incercati sa schimbati ceva in sensul asta la gradi de stat va bateti cu morile de vant...

alexina, ai grija mami, de tine si bb

catank, ma bucur ca ai aparut

viss, am vazut piticii, sunt deliciosi ca de obicei. Cata are inca muci, te anunt cand ii trec

Va pup fetele, somn usor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetelor

m-am trezit inaintea buburuzei asa ceva mai rar la mine si daca tot doarme zis ia sa intru acum sa vad ce faceti.

am facut si o cafea (virtuala, bineinteles) haideti ca este fierbinte

catank ma bucur ca ai aparut. ca mult ai mai plipsit. hai ca te asteptam mai des de acum, da? abia astept sa vad poze cu buburuza dulce cum a fost la Moldova, ce-ati mai facut? vad ca esti intreburi pana la gat, iar spor sa ai
asa frumos ai scris ....
bine ca ti-ai facut, in sfarsit, programare la gineco. ca parca n-ai ajuns deloc dupa nastere, asa-i?

madutza ce ma bucur ca v-ati impacat cred ca te simti super bine si usurata acum. discutia s-o aveti intr-un momemnt cand aveti amandoi dispozitia necesara, nu musai azi sau maine...

alexina ai grija cu tensiunea, s-o tii sub control. sfaturile lui yvy sunt super, daca ai putea sa le aplici...da-o incolo de sare, se poate si fara ea, te obisnuiesti.
un la burticuta.

mary la iarna o sa se dea cu motoreta prin casa s-o vezi si in casa ce se plimba cu ea...ai vazut poze...plimba toate jucariile si papusile. iti dai seama ce am de spalat la ea cand venim de afara ii spal rotile bine si manerele si o las si prin casa cu ea

miki asa mult imi place modul tau de a gandi ai mare dreptate...un copil nu trebuie sa fie nu stiu cum doar ca sa primesca ceva, trebuie sa invete sa faca ceva ca asa trebuie si nu sa astepte mereu rasplata. foarte bine ai zis
ma bucur ca Andra este mai bine, scumpa de ea

cami cred ca are dreptate madutza. la gradi de stat mai greu schimbi ceva. eu zic sa o lasi asa si gata, ca poate te pui rau in ochii educatoarelor, mai stii... Antonia mai creste si o sa se acomodeze din ce in ce mai bine, ii mai explici si tu una alta....spor la treburi si aranjat

somleac frumos ai spus legat de cearta, copii.... chiar ca asa este
multa sanatate puiutilor
aaa...mi-am adus aminte....asa am ras cand ai scris cat de ordine este la voi si toate sunt puse la locul lor

viss ce frumosi sunt gemenasii....ce-au crescut si ce s-au schimbat, zici ca nu i-am mai vazut de nu stiu cand. cat de scumpi sunt tie iti sta asa bine parul acum. a mai crescut si s-a mai asezat. este mai bine asa decat scurt, scurt

aseara am iesit cu o prietena la terasa, cu cea care divorteaza acum. asa suparata este desi vroia sa nu arate....plus problemele ginecologice...
a fost bine, am vorbit, am ras, am povestit si am depanat amintiri de pe vremea cand ieseam prin oras si faceam ravagii printe masculi
alina zi-mi si regimul ce ati tinut ca n-am stiut ce sa-i zis aseara si chiar era curioasa sa vada ce regim ati avut voi

merg ca s-a trezit buburuza

toate mamicile.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

roxy , multumim de cafelutza, bag si eu una acum sub nas. Baietii au plecat la treaba si fata inca doarme, e f incantata de camera ei Acum 2 serin a dormit la Cristi in camera si a bazait muult pana a adormit, cu toate ca era tot in patutul ei. Aseara nu a mai zis nici "pas"

azi am de spalat plus aspirat si spalat peste tot..plus praf..plus...plus Diseara vin si finii la noi

va pup, sa aveti o zi frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!
roxy, buna cafeaua mmm!
cami, petra sta cuminte cand faci tu treaba... ca Andra cand sta "cuminte"sigur mestereste ceva, de obicei spalatul farfuriilor imi ia min pt farfurii si inca 10-15 sa rezolv ce a stricat ea
mada, si al tau se supara si tace? si andra e mucioasa, mai rau e ca ma ustura in gat si pe mine si aseara ziceai ca m-am uitat la filme plangacioase, am luat un paracetamol sinus
mary, te pup!
yvy, ce tare ai fost cu marca proprie

Mergi la inceput