Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *446*

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Hello dragelor!

Va multumesc mult de urari, venite pe toate caile

Ma bucur nespus pentru IULIA, citesc si ma uit la pozele de pe FB ale lui Cami si sunt cu ochii in lacrimi si sufletul plin de recunostinta

PISIGRI, eu am un sarafan de gravi bej cadrilat, nici subtire nici gros, dintr-o stofulita, merge cu o helanca, bluza pe dedesupt si e maricel ca marime, dar are cordon, se strange cat vrei. Iti trimit o poza daca vrei. Singura problema e ca nu stiu exact pe unde e, sper la soacra, dar ma mobilizez si il caut pana sustii tu teza.

Noi azi am petrecut frumos, cu oameni dragi, la o ceainarie dichisita. Maine petrecem in familie la curte la socrii. Pana atunci mai am de facut 2 aranjamente pt maine si e cam pt prima data cand nu lesin de chef. Poate si pt ca am si una bucata chiuveta plina de vase pe 2 zile si oboseala acumulata. Dar imi revin eu.

Va pup pe toate si inca o data multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Hi hi. M-am conversat cu Cami. Ne-am hlizit ca-n vremurile bune.

Maine ies de la TI. Imi zicea Cami ca-s ca in Star Trek, cu aparate de film care monitorizeaza tensiunea, pulsul si inca enshpe chestii. Ieri pitica avea un pic febra, normala dupa operatie, acum avea 36,5, deci era OK. Respira singura, nu o doare, in schimb o doare funduletul. Si e plina de intrebari, draga de ea. Imi zicea ca are nush cate catetere montate, uof, grea viata pe puiul mic. O intreaba pe Cami cand o sa aiba voie sa coboare din pat, cand ii scoate cateterele, cand... cand... cand... adica e ea insasi

Medicii zic ca a reactionat foarte bine, o felicita ca-i mica, dar lupta tare...

Iar Cami e destul de bine cu moralul. Are vocea aia de om usurat, eliberat. Stie ca mai urmeaza chimio, darrr ce-a fost greu s-a rezolvat.

Iar io... ranjesc ca prostu prin casa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Hi hi. M-am conversat cu Cami. Ne-am hlizit ca-n vremurile bune.

Maine ies de la TI. Imi zicea Cami ca-s ca in Star Trek, cu aparate de film care monitorizeaza tensiunea, pulsul si inca enshpe chestii. Ieri pitica avea un pic febra, normala dupa operatie, acum avea 36,5, deci era OK. Respira singura, nu o doare, in schimb o doare funduletul. Si e plina de intrebari, draga de ea. Imi zicea ca are nush cate catetere montate, uof, grea viata pe puiul mic. O intreaba pe Cami cand o sa aiba voie sa coboare din pat, cand ii scoate cateterele, cand... cand... cand... adica e ea insasi

Medicii zic ca a reactionat foarte bine, o felicita ca-i mica, dar lupta tare...

Iar Cami e destul de bine cu moralul. Are vocea aia de om usurat, eliberat. Stie ca mai urmeaza chimio, darrr ce-a fost greu s-a rezolvat.

Iar io... ranjesc ca prostu prin casa...



Io... bocesc!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 20+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Mada, ce ati targuit? distractie placuta in continuare



Eu m-am balacit in stiinta la ultima zi de congres... am prins si prezentarea uneia dintre lucrarile la care am lucrat... m-am simtit si eu om!
Apoi am luat "un pranz sanatos" si am vizitat magazinul ekipei. Pt bebe nu am luat nimic, ca nu ne intelegeam cu Adela... in ceea ce privea cromatica. Ne aducea numai kestii roz (foarte dragute de altfel): "Lui bebe i-ar place si asta!!!", "Uite, mami/tati, asta e pentru bebe!" Nu-sh cum o sa o convingem ca bebe e baietel...
Si... surprize-surprize, jambierele au ajuns la Bucuresti, asa ca ne-am mai luat roz si... alb lucios, "de seara" Kiar ma gandeam sa te sun, novus, dar telefonul meu cu apucaturi de windows... se blocase si restartarea dureaza, de-ti piere keful de dat telefoane... So, tufetele care mai doriti asa ceva, keia e la Unirea Shopping Center! (or fi si la magazinul din Baneasa, nu stiu, ca acolo nu am curaj sa ajung). Mi-am luat si eu ca doar colantii sunt o piesa de rezistenta in costumatiile mele de... gravida trendy... Restul... bineinteles tot pt tanara domnisoara.

Am mai trecut pe-acasa, sa ne skimbam si apoi am plecat la cele 2 aniversari ale unor persoane tare-tare dragi! Le pupicim si pe-aceasta cale si revin cu poze!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 20+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Hello dragelor!

Va multumesc mult de urari, venite pe toate caile

Ma bucur nespus pentru IULIA, citesc si ma uit la pozele de pe FB ale lui Cami si sunt cu ochii in lacrimi si sufletul plin de recunostinta

PISIGRI, eu am un sarafan de gravi bej cadrilat, nici subtire nici gros, dintr-o stofulita, merge cu o helanca, bluza pe dedesupt si e maricel ca marime, dar are cordon, se strange cat vrei. Iti trimit o poza daca vrei. Singura problema e ca nu stiu exact pe unde e, sper la soacra, dar ma mobilizez si il caut pana sustii tu teza.

Noi azi am petrecut frumos, cu oameni dragi, la o ceainarie dichisita. Maine petrecem in familie la curte la socrii. Pana atunci mai am de facut 2 aranjamente pt maine si e cam pt prima data cand nu lesin de chef. Poate si pt ca am si una bucata chiuveta plina de vase pe 2 zile si oboseala acumulata. Dar imi revin eu.

Va pup pe toate si inca o data multumesc!

Mami de minune mica

IULIA va invinge CANCERUL!



La multi ani! sa fii increzatoare in tot ceea ce faci, ca iti iese perfect tot. Bucura-te de tot ceea ce e frumos si-ti doresc multa caldura si iubire. petrecere frumoasa si azi.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 15
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Ramonel- sa fii tare ca bebelina ta e luptatoare ca tine, se descurca mereu si oriunderecuperare usoara si multa sanatate tie si Nataliei!

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 15
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Bravo Iulia!sa te faci bine bine si sa copilaresti ca orice ghiocel frumos.
si pe mami tau, si-i dorim multa sanatate si ei.
va asteptam cu bine acasica.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 15
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

M-am trezit si eu cu gandul la Iepurila; sa scape cat mai repede de catetere, de dureri, sa o ia de la capat sanatoasa, ca vesela a fost ea mereu, draga de ea...ce intelegatoare si matura mi se pare
Imi cer scuze ca nu mai stiu ziua cui a fost si nu am facut urari; adica stiu ca a mamei lui Pisik si a Pisik au fost, nu? "La Multi Ani" amandurora! Dar mai era o mamica sarbatorita si nu-mi amintesc neam, sunt senila: a lui bebe-strumph oare?...Nu-s sigura.
Pisigri, cam ciudat cred caar arata o gravida "mare" in "deux-piece", adica mi s-ar parea cam "incorsacios", sau cum sa zic...eu cred ca o idee buna de imbracaminte eleganta dar sobra ar fi o rochie tricotata (avantaju' e ca nu o iei de la raionul "gravide", unde toate-s mai scumpe; eu toamna si iarna numa tricotaje am purtat, cu ciorapi f. grosi). Eventual deasupra rochiei pui un jerse mai festiv, un bolerou larg, ceva Sau vezi tu ce improvizezi de la tufete.
Tufete, aseara pe la 21 mi-am dat seama ca nu avem niciun scutec si eram singure acasa. No, asta e, ma gandesc, dormim asa, de se shusha asta e si gata. Am intrebat-o de multe ori inainte daca vrea pishu, nu si nu (facuse pe la 20 seara). Bai, si n-a facut pe ea. S-a trezit la 8, mi-a zambit, ne-am giugiulit si pe la 8 si 5 minute a soptit:"veau pishu"(ea dimineata shopteste, f. misterios:)). Apoi io ma gandesc serios sa nu mai pun scutec nici noaptea, voi ce ziceti, la ce stadiu sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mart.apr09 spune:

capitol nou

Mergi la inceput