Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *446*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Bianca, daca tot va opriti in Budapesta la Tropicarium e pacat sa nu mancati ceva bun bun la For Sale , Vladimir o sa fie incantat ca poate arunca cojile pe jos
Pt mancare garantam ca e , nu doamba Mada ?!

http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g274887-d803878-Reviews-For_Sale_Bar_Restaurant-Budapest.html
http://forsalepub.com/news


Da-da-da!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 19+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Iar e lancezeala pe aici :((

ce vroiam sa mai spun. AM dus fata la expozitie de reptile. propretarul orataniilor a descuiat pe rand terariile si a scos serpii la atins. Fie-mea a fost prima. Se mira si ala cata pasiune pe capul ei. Acu vrea iar la serpi. Numai ca nu se cheama serpi, pronuntia este profund moldovenesc-rurala (si nu o pot reda ca nu am diacritice, ceva de genul sharchi) :))) Am zis ca moare maica-mea de inima cand i-am povestit :)))




Apropos de expozitii, tufetele din Bucuresti amatoare de matze, sambata si duminik dimineata e expozitie/concurs de pisici la Romexpo, sper sa ajungem si noi cu Adela, ca e mare pisicareasa... Desi tot dupa caine suspina mai tare...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 19+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada
[ Adela, ca e mare pisicareasa...
si huna-i fan...cu cainii nu prea are tangemte dar pisicile-s marea ei feblete

Azi am dus-o la gradinita a scapat de febra,n-am pomenit "rasa" de om sa planga zilnic ca ea la vrea la gradinita...


Iulia este mereu in gandurile mele...ca o spun sau nu aici; cum stiu ca-i si in gandurile voastre bune

Azi Bogdi a avut testul de evaluare initiala...si la acest capitol am o mare problema.
Dar s-o iau cu partea buna,pentru psihicul meu...a rezolvat mai multe decat ati colegi(2 la numar)perfect normali..
Partea "rea" e ca desi stia sa faca tot din acel test el a facut mult mai putin...Problema este ca el uneori ,din nu stiu ce motiv "pierde firul".Daca cineva "ii interzice" sa viseze revine si continua.Doamna "nu-l deranjeaza " la teste /lucrari deloc.Care va pricepeti...VA ROG ...invatati-ma cum sa-l tin cu nas' foaie cand nu sunt langa el...sa-i spun "hai Bogdi ,scrie ca stii"

Multumesc si scuze ca-s pe juma off topic


~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Dodo, nu am reteta minune. dar zic ca asta e "varsta aeriana". Cred ca toto cu multa vorba si cu timpul trece. Spor la invatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

uitai sa va spun ca avem si manuale la gradinita. E mult spus manuale, ci doar niste caiete speciale. Ei, te doare capul....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Anamariame, aham deci bine am inteles eu de pe FB ca ai fost la Odessa !ma gandeam sa nu fac o gafa si asta sa fie numele vreunul local de la voi, cand ai pus poze cu ceva bunatati

A propos de asta, cand l-am cunoscut pe Pisi tocmai petrecuse revelionul la Athena (castigase o excursie cumparand un tv ) si cand mi-a povestit am zis : si eu am baut o cafea ieri acolo pt ca asta era numele unei cafenele pe care o frecventam



Eu sunt pe aici, cu treaba suficienta dar nu ma plang pt ca sunt happy happy ca afara e soare si cald !!





Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Dodo - Deseneaza-i pe manuta o floricica (inimioara, etc). De cate ori se uita la ea, mama ii aminteste ca trebuie sa se concentreze si ii trimite si "puteri suplimentare".
PIsigria- Povesteste linistita! Ce bine ca n-ai cedat primului impuls ca uite ce bine se arajara trebile.

Eu sunt cobza....Vinerea trecuta ziceam ca am zacut. Nici pana azi nu sunt bine, dar parca-s totusi ceva ameliorari. Si e doar un virusel (cica)... Partea buna e ca la copii tuselile si nasul curgator nu mi se par la un nivel "de speriat".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

uitai sa va spun ca avem si manuale la gradinita. E mult spus manuale, ci doar niste caiete speciale. Ei, te doare capul....

Ms Floric de raspuns posibil sa ai dreptate si sa fiu doar eu crizata.Cat despre caietele speciale de la gradinita a avut in fiecare an si Bogdi,d-na Isabellei a hotarat,si are dreptate,ca-s mici si vor mazgali caietul cum o sa le vina si a spus ca o sa le faca fise pentru fiecare ora unde ar fi avut nevoie de caiet.
Azi am dus 19 "obiecte"din cele 36 de pe lista de rechizite.

Isabella va avea in grupa un copil cu autism,ma rog lui Dumnezeu sa nu fie agresiv,caci ma tem de reactia parintilor celorlalti copii.D-na educatoare l-a acceptat(are un frate cu acelasi diagnostic),eu logic caci am zis ca n-am nimic impotriva sa fie in grupa,si inca o mamica a spus acelasi lucru(si dumneaei are un copil special...care a fost la inv lui Bogdan(pana la sfarsitul clasei a doua cand ia dat de ales mamicii scoala speciala sau repetentia ,si a "ales" scoala speciala)si acum e la liceu de meserii unde-s si copii normali.Dar ceilalti au "acceptat" tacand.De ei ma tem dar mai ales de o tiganca.De ce?
Pentru ca in momentul cand doamna de spunea despre caz,eu,mamica cealalta si d-na aveam lacrimi in ochi,pe obraji...Ea si-a cerut scuze ca nu poate sa mai stea dar sa nu ne aleaga ca presedinte al comitetului de parinti pe cele doua mamici "plangarete".Sunt in comitetul de parinti....dar pe locul cel mai usor "membru".Casier nu am acceptat caci nu-mi place sa "strig" dupa nimeni iar prea multe sedinte(aici merg presedintii) imi iau din timpul total insuficient.

Se vede ca-s varza si in loc sa fac "puseta" stau si "vorbesc pe aici.

all

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui andiaroro

Dodo - Deseneaza-i pe manuta o floricica (inimioara, etc). De cate ori se uita la ea, mama ii aminteste ca trebuie sa se concentreze si ii trimite si "puteri suplimentare".




nu m-as fi gandit ever la asa ceva si hiar o sa-i placa...pe aceasta incep sa o aplic chiar de maine.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Andiaroro ,sanatate multa !! faine idei ai





Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput