Felicitari Mada! Hai Ramona, Ana, Raluca!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Buna seara mamicute, burticute si bobocei!

Slimfitmada, sa vii maine cu vesti bune de la ecograf Iti trimit eu parola pe privat.

Hai Paula!Hai Carmen!

Doamne ajuta sa fiti bine!

Fetelor ce sa va zic, am o energie de zile mari, am mers pe jos de la Facultatea de Drept la Cismigiu, am iesit la Sala Palatului si de acolo inca o buna portiune de drum Parca-s la maraton. Nu am dureri de spate, nici de picioare. Parca nici nu as avea burtica

Bag niste strugurasi si va mai citesc



38+ cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

Felicitari Lulutza!~Bine ai venit Theodora!!refacere rapida laptic mult si te asteptam sa ne povestesti!

si sa lasam si majoretele pt maine:

Hai Paula
Hai Carmen
Hai Marikaki

Slimfitmada te asteptam maine cu vestile de la doctor
Kytanutz daaa mi-e mult mai bine ies afara acum si dimineata...imi pica tensiunea in fiecare zi dimineata mi se infunda urechile si tre sa ma asez/intind dar e suportabil Daaa mai slava Domnului e super ok soacra mea....de multe ori vbesc mai multe cu ea si-mi permit mai multe decat cu ai mei...bine evident ca n-are cum sa fie mereu si totul roz dar dap sunt norocoasa:)
Simonix sanatate multa si sa iesiti cat mai repede din spital!
Loryd ufff chiar c-ati tras o mama de sperietura...
Roxana ai nascut?cum mai sunteti?
[/b]Kytana[/b] dp cat sport faci si ce usurica esti sa dea Domnul tot asa usor sa si nasti!
Puuup fetele si o noapte linistita!



36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chri70 spune:

Simona, si mie mi s-a spus la fel de colici, si, intr-adevar, am mancat si varza, fructe, dulciuri, iar bb nu a avut probleme. Ce bine a luat Raducu in greutate! Sper sa ia si al meu tot asa.

Stella, Laptele praf tine la frigider 2 zile, dar daca e vorba de biberonul din care a baut bebe, nu se recomanda sa mai fie folosit dupa o ora.

Simonix, multa sanatate!

Mama lui Daniel, si a ingerasului Sebastian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Buna seara dragele mele,
scriu putin ca sigur nu sunt prea coerenta, am emotii mari, chiar daca nu e pentru prima data. Cine sa ne mai inteleaga si pe noi, femeile. Dupa ce 39 de sapt traim cu emotia intalnirii acum parca as mai amana o zi doua. Bagajul e facut, dar tot am sentimentul ca ceva uit sau imi scapa. Imi va fi greu sa ma gandesc la fete saptamana asta, una e dim la scoala si una e dupa amiaza, dar sotul spune ca se descurca.
Va multumesc mult pentru incurajari, maine incerc sa trimit un mesaj cuiva ca sa va dea de stire. Nu stiu exact ora la care ma ia la operatie, dimineata la ora 8 imi fac internarea si apoi ma intalnesc cu dr si imi spune ea cum sunt programarile celoralti medici.

Va pup,
S'auzim de bine.


carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) +
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vickiy spune:

Felicitari Andreea! Recuperare usoara! Bine ai venit bebe Andrei!
Felicitari, Lulutza! Recuperare usoara! Bine ai venit bebe Teodora!

Carmen, Paula, Marikaki, sa aveti nasteri usoare! Asteptam vesti bune!

Maine o sarbatoresc si eu pe printesa mea; face 5 ani!
Azi am fost plimbareti; dimineata am fost la biserica - am primit si raspuns pozitiv de la viitoarea nasa a lui bebe - apoi la tara, la cumparaturi... Noroc de masina, ca altfel n-as iesi din casa; ma iau contractiile la fiecare pas si abia pot merge. Asa a fost toata sarcina. Marti am programare la dr.; abia astept sa vad cum e bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

CARMEN SUCCES!!!!!!
TE ASTEPTAM CU VESTI BUNE MAINE.
Si eu am niste emotiiiiiiiiiiiiiiiiiii, si oscilez si eu intre sentimente de genul: vreau sa nasc odata si vai ce as mai sta pt ca imi e tare groaza de mers la spital.
Sa ne auzim cu numai cu vesti bune.

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Doamne ajuta Carmen, sa ai un baietel de nota 10!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Buna dimineata,
Sunt aproape gata, doar sa o ajut pe Daria sa se imbrace pentru scoala si pe la un 07,20 plec spre spital.
Va puuup.

cele care trebuie sau veti naste saptamana asta va doresc nastere usoara si copilasi sanatosi, totul sa mearga ca pe roate. Daca nu ma insel, PaulaFrida tot astazi naste, nu? Las 2-3 incurajari si pentru ea

carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) +
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patricbebe spune:

Buna dimineata burtici si mamici!!

Va dau de veste ca a nascut Marikaki, va dau din mesajul sotului ei, mai multe detalii nu am. nu stiu daca ai aflat, maria a nascut vineri,baiat, 4kg 145 gr ,51 cm, cezariana ,anestezie locala, dureri la greu dupa...........

Felicitari pentru toti boboceii care au venit pe lume si recuperare rapida mamicilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza13 spune:

Buna fetelor, felicitari proaspetelor mamici si va doresc nastere usoara celor ce urmeaza sa aduceti pe lume minunea mult asteptata Sunt o prietena a Andei (didi-anda) si as vrea sa va spun ca a nascut in 18 septembrie o superba fetita de 2,650 kg si 50 cm, a nascut natural, e de la sine inteles ca a suferit f mult dar...a trecut. O sa va dea ea mai multe detalii in ceea ce priveste nasterea micutei Sorina Ioana cand isi mai revine si dupa ce se acomodeaza cat de cat cu fetita.

Mergi la inceput