INSEMINARE 93

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Wau, toate-s bine, ma bucur tare mult si abia astept sa-ti dea liber la bebe si sa vad ce-ti spune la eco, dupa chiuretaj lumea spune sa sunt sanse mai mari ... Doamne ajuta!

http://www.fertilityfriend.com/home/3c41ee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisia_buc

Fetelor, cate zile de abstinenta se recomanda la IA? ma refer la ..... am uitat sa intreb



Eu stiam minim 3 - maxim 5 zile. Dar Cezara a spus ca asta e valabil doar pt atunci cand isi face speromograma ca sa fie un intreval de referinta. Mi-a spus sa nu-l las pe husband mai mult de 3 zile. Tin minte ca asta era cosmarul meu de fiecare data - sa avem suficente zile de repaus, sa nu fie prea putin, dar nici prea multe.
Eu am facut IA, in general, la 4-5 zile de repaus. CUm spermograma sotului era fluctuanta. Nu pot sa zic ca am facut bine sau rau ca lasam 4-5 zile de repaus si nu doar 3 zile.
Ce mai poti face, binenteles dac sotul vrea si poate sa doneze 2 mostre in aceeasi zi. Asa mi-a zis Cezara, sa recoltam de 2 ori. Desi i-au dat 2 borcanele, sotul nu a reusit decat sa lase o singura mostra. A spus ca a incercat si a doua oara, dar din pacate nu a reusit sa ajunga la final, deloc.

cu 18+ ... si am inceput luna a-V-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui aruam

Maria noi suntem f bine avem fetita ai am facut 16 saptamani .



Felicitari pt printesica.

cu 18+ ... si am inceput luna a-V-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blondis spune:

Am facut o inseminare pe data de 8 septembrie. Bhcg-ul l-am facut in a 11a zi de la inseminare si a iesit negativ. Menstruatia inca nu a venit, credeti ca mai am vreo sansa sa se pozitiveze mai tarziu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Blondis - cat ti-a iesit valoarea ?

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blondis spune:

O,5... Am oprit Utrogestanul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Eu am facut Olgalutran, pe mine m-a durut, de ce intrebi?

Citat:
citat din mesajul lui sper

Fetelor voi faceti stimulari fara antagonisti (Cetrotide sau Orgalutran)?? E cineva care a facut antagonist?




Fata plina de speranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Citat:
citat din mesajul lui Blondis

Am facut o inseminare pe data de 8 septembrie. Bhcg-ul l-am facut in a 11a zi de la inseminare si a iesit negativ. Menstruatia inca nu a venit, credeti ca mai am vreo sansa sa se pozitiveze mai tarziu?


Sa inteleg ca ai facut test de sange in Z11, e cam devreme, dar nu prea cred ca o sa mai creasca. Nu iti venea din cauza ca luai Utro, dupa 4 zile de la intrerupere o sa fie ok.
Imi pare rau! stiu ce inseamna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blondis spune:

Multumesc mult pentru raspuns! Stiti cum e, speranta moare ultima!
Oricum ma pregatesc de IA3, ar fi a 2-a luna consecutiv acum, poate e cu mai mult noroc! Va tin la curent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Blondis

O,5... Am oprit Utrogestanul


Nu vreau sa te amarasc, dar sincer, nu cred ca se va pozitiva BHCG-ul luna asta. Cand avea, IA nereusit, aveam in ziua 14, valoarea 2 si era negativ.

cu 19+ ... si am inceput luna a-V-a

Mergi la inceput