INSEMINARE 93

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Multumesc, fete!

Lauri si Gaby, voi aveati ciclul regulat?

--------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de Amana (31.03.2010) si de Robin (25.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Andra mie mi-a venit normal , in ziua in care trebuia( eu avand un ciclu regulat).

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisia_buc spune:

Andra, nu am avut nicio zi intarziere (si eu am CM regulat).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui anioana2002

Dankutza ce analiza a iesit aiurea? VSH sau leucocitele?
pentru ca daca e vorba de VSH stiu ca este mai mare in sarcina...



-proteina c reactiva 24 si trebuie sa fie mai mica de 5
-fibrinogen 650 si trebuie sa fie mai mic de 400 (pe 6 sept era 460)

Din Hemograma:
-nr leucocite 17 si trebuie sa fie mai mica de 10
-neutrofile, monocite, largimea distributiei leucocitare mai mari decat trebuie
-hemoglobina erotrocitara medie, concentratia medie HB/eritrocit mai mici decat trebuie
conlcuzie: leucoictoza cu neutrofilie si monocitoza; hipocromie
recomndare: dozarea feritinei
Cocluzia medicilor de pana acum: am un inceput de anemie, dar hemograma este modificata oricum in sarcina. Nu prea ma ingrijoreaza asta.

Deci in momentul asta sunt suspecta de inflamatie sau infectie. De abia astept sa vad cum ies recoltarile din col si sa vad ce spune si gine 2 despre asta. Poate imi da el de cap. Nu e asa agitat ca gine 1 si ma linisteste si pe mine.

cu 20+ ... si am ajuns la jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andra_C

Am si eu o intrebare pentru o prietena draga mie. Cele care ati facut HSG v-a intarziat ciclul dupa aceea sau a venit cand trebuia?



nu mai tin minte. Am ciclul neregulat ca abia daca stiam de la luna la luna cand a venit ultima ora.

cu 20+ ... si am ajuns la jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Eu nu mereu aveam peste 35 de zile, atunci mi-a venit la 25.

Citat:
citat din mesajul lui Andra_C

Multumesc, fete!

Lauri si Gaby, voi aveati ciclul regulat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Multumesc! Ea a facut HSG inainte de ovulatie, ii vine ceas la 26 zile, acum e ziua 30 si totusi testele ies negative...

--------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de Amana (31.03.2010) si de Robin (25.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_r spune:

buna fetelor

nu am vrut sa va tin suspans, insa nu a depins de mine.
m-am trezit vineri pe sambata noapte p la 4 cu sangerari rosii urate, am ajuns la urgenta la maternitate, m-au examinat m-au internat si de atunci tot in spital sunt. am avut noroc de doctori foatrte buni si de treaba care s-au straduit sa faca totul sa fie bine, si deocamdata ma tin sub supraveghere. Am 2 embrioni cu activitate cardiaca, al treilea nu s-a prins, cei doi sunt ok, dar langa unul din ei este un hematom care mi-a facut acele probleme cu sangerarea, asa ca acum numai in pat, ma duc doar la baie si la masa. luni o sa am 8 sapt, si atunci poate imi da drumul acasa. La lucru nu o sa mai pot merge, o sa stau doar acasa.
Acum ma simt bine, sangerarea mi s-a oprit sambata seara, am luat injectii de ma doar ambele solduri , sange mi-au louat cred ca un litru deja dar ma simt bine. am un dr tare bun, care ma consulta in fiecare zi, si cam atat. sapt viit o sa vada daca imi da drumul acasa.

mersi mult de grija si scuze ca nu am raspuns mai repede.
va pup!

IA 1 - iunie 2012 nereusita, IA 2 - iulie 2012 nereusita, FIV august 2012 - Cu ajutorul bunului Dumnezeu 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Multa sanatate, Dana! Va avea DD grija de sufletelele tale! Si eu am avut un hematom la prima sarcina, dar am stat cuminte si s-a resorbit! Pupici!

--------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de Amana (31.03.2010) si de Robin (25.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricea2002 spune:

Andra, eu nu am menstruatie regulata, insa pe atunci trecusem la inseminarile cu dr Moisa si se reglase la 26-28 zile. Tare mi-as dori sa ne dai o veste buna despre prietena ta.

Mergi la inceput