Cel putin 5 kg jos - mai suple de Sarbatori!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Buna,


Am revenit, cu un foarte mic surplus de care sigur scap pana joi-vineri - am cam abuzat de patiseria de la pauzele de cafea. Azi am mancat subtire dimineata si seara, insa la pranz am iesit in oras si am bagat supa, salata si un tiramisu. Deci mâine nu e un moment optim pt raport

Sper ca voi aveti ce declara maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mai, m-ati lamurit bustean.

Eu totusi am facut mancare de fasole cu linte - pe care intentionez sa o iau maine la mine alaturi de o salata de varza... o fi bine ?
Ar trebui sa nu fie probleme, caci mancarea aia are ceapa, fasole fierat si linte, suc de rosii si patrunjel.

Azi am scartzait pana la lunch cu niste mere si prune si la lunch am devorat o salata cu friptura ... mi s-a parut cea mai gustoasa mancare pe care o poate incerca o fiinta umana lesinata de foame.
Am terminat de mancat acum 10 min si simt ca o sa mor de inanitzie ... sper sa rezist pana la dinner. Cum naiba sa mananci numai de astea si sa mai controlezi si portiile ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Buflea,


E bine, nu te agita sa procedezi perfect caci putini reusesc asta, ai nevoie de tranzitie. Mananca portii mai mari din cele permise la inceput si completeaza cu ceai, apa.

Eu totusi m.am cantarit azi, am 66.5 kg, not bad dupa atatea zile de mese bufet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Neata,

raportez si eu STAGNARE, dar tot este bine.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

neata fetelor
nu raportez ca ma fac de ras, am mancat un pic mai mult in wk si am luat-o in sus, asa ca o lasam pe sapt viitoare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Lyada, saru mana ta ca m-ai actualizat :).
Deocamdata nu mai ai nimic de modificat la mine, stagnez cu drag si spor, dar macar sunt mai tonifiata. Urc scarile la munca de cate ori e cazul, adica de cel putin 3 ori pe zi (si lucrez la erajul 7), m-am apucat de tai chi si lucrez foarte intens picioarele si neuronul ... (la neuron e mai greu decat la picioare) si de zumba unde lucrez foarte intens totul.
De miercuri pana duminica am avut niste prieteni dragi in vizita la noi ... si ne-am tot preumblat sa le aratam frumusetile Belgiei (sigur ca da ... de fapt am fost prin Germania) si nu puteam sa ma uit la ei in timp ce mancau asa ca am mai bagat si eu cate un peste sau salata ... si uite asa am stagnat,

viperisme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Helau! Se pare ca sportul ajuta! Ieri dimineata aveam 58.7

Buflea, primele zile mananca mai mult. oricat de mult! Pana te inveti dureaza ceva. De ex, dimineata la fructe poti manca 2 mere, 2 nectarine, 2 banane.

Combinatie de fasole cu linte si cu salata de varza mi se pare mortala... pt cei din jur Gaze, you know... Insa daca tu n-ai probleme, mananca asa.

Azi gustare poti sa bagi ceva nuts crude, poti sa rozi morcovi, bete de telina, sa mananci o gustare de iaurt natur cu migdale crude sau seminte de in crushed, sa mananci o cutiuta de branza de vaci etc.
Eu nu am tinut Rina exact ca la carte. Am preferat sa mananc ceva mai mult la inceput, sa mai trisez cu o gustare potrivita pt ziua respectiva cand n-am mai putut, decat sa o dau in bara ulterior cu altele mai nasoale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ce-mi place mie de voi cand imi dati voi sa trishez .... sunt foarte ascultatoare, am trishat fix de dimineata cu o felie de paine cu pesto sos ... Stiu, mi-e rusine 5 min, dar in apararea mea spun ca colega de birou a facut pesto sosul ala in casa si mi l-a adus cadou, cu tot cu painea putin prajita - frate, ce bunatate, sa-l vad eu pe ala care refuza asa ceva, da ?

Deci dimineata am sarit fructele alea care mai mult imi provoaca foame ...si acum la pranz am, asa cum am promis, mancare de fasole cu linte si salata de varza.
Nu stiu ce bomba atomica o sa devin, dar nu cred ca am fiert boabele in mai multe ape, tocmai ca sa le eliberez de gaze ...daca nu am reusit se vor elibera ele singure pe intestinul meu gros ... nimic nu ma intereseaza acum decat sa ma simt satula .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Buflea, trisatul poti sa-l faci la cantitati, nu la genul de mancare. Painea aia e din ziua de carbohidrati, pestoul (cu parmezan presupun), e din ziua de proteine.

Daca vrei sa tii Rina si sa aiba efect, mananca numai fructe de dimineata! Si gustarea pe care ti-o recomandam mai sus e pt ziua de proteine, nu pt cea de amidoane. Am uitat ca esti pe alt fus orar...

Azi poti sa mananci ca gustare niste mazare de la conserva (nesanatoasa-bleah) sau o felie de orez expandat cu zacusca/salata de vinete fara maioneza/salata de avocado/salata de cruditati, sau vesnicele nuts crude.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Caro, bravos!

Ieri am avut o zi destul de cuminte

Md branza de vaci cu o felie paine, 2 crackers si salata rosie, castravete cu marar
g patiserie, foietaj cu branza (era platoul de protocol chiar langa mine)
P orez sarbesc cu gogosari murati
C salata asortata cu putina branza si o felie paine

Seara 2 patratele ciocolata neagra

Azi dimineata 65.9, mai am sambata o petrecere cu masa la restaurant si gata, am scapat de luna asta.

Mergi la inceput