Cel putin 5 kg jos - mai suple de Sarbatori!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Vai de mine fetele ... felicitari, eu ma bucur sincer pentru voi dar nu stiu daca vanturile astea de toamna cu barza sunt pentru mine ...
Daca dati cu sprei de incoltzit, eu tocmai cautam un motiv sa nu mai trec pe aici, ca mi-e jena sa tot dau raporturi negative , si iata ca l-am gasit . Cred ca sunt in afara intervalului de varsta, preocupari si in mod sigur sar cu mult din schema de Kg.

Totusi in afara de a va felicta inca o data - o sa va spun ca m-am intors din Romania cu aceleasi Kg cu care am plecat. Ei, asta e o performanta, astept felicitari pana nu va dau vestea proasta ... desi nu ar trebui sa ma mire, caci prietenele mele din Romania, care arata "fabulous", mananca numai salata si gratar ... si mi-a fost jena sa-mi umplu farfuria de ardei umpluti cand la ele murea pe un pat de salata un piept de pui la gratar.

Deci vestea buna este ca nu m-am ingrasat ...vestea proasta este ca am terminat cu zumbele caci am venit cu copiii inapoi acasa si efectiv nu gasesc timp sa ma mai duc sa dansez. Ar trebui s-o fac dimineata la 6:00 A.M. si nu am energia ...sau seara, dupa ce prepar dinner, fac lectii, ii pun sa citeasca ... sa ma zbat pe covorul de acasa si nu am gasit mobilizarea necesara.

Asa ca, trebuie sa ma intorc in programul Dnei Rina, poate slabesc asa din alimentatie. Mai trec eu pe la voi cand ma pentereaza ambitia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Buflea, sa nu te prind ca dispari, ai inteles?
Si FELICITARI!

am revenit si eu la mucna, si am fost cuminte in cele doua zile de deplasare.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Bravo Buflea! esti back in business, te acceptam si fara zumbe

Paulinio, felicitari!

Eu raman la un singur copil si nu dispar de la subiect pana nu ating targetul.

Dupa-masa plec in urmatoarea delegatie, de la 66.2 azi dimineata- revin marti la raport constiincioasa.

Moderatie, moderatie - mantra lunii septembrie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Felicitari mcoca si paulinio, sa fie cu noroc si sa aveti sarcini usoare.
Buflea ... si eu tot din alimentatie am miscat mult, de abia de acum am inceput cu miscarea ca o data cu scoala au inceput si cursurile pentru adulti. Si ca sa slabesc mai repede si sa ma tonific cu zumbele de seara am renuntat la cursurile de franceza ca nu fac fata si colo ca timp. Mai ales ca si la noi seara e cu teme, cu joaca, cu citit si socotit cu una alta si d-abia dupa ce ajunge maria sa pruncu in pat intru la cratita si la calcat ... numa de tzopaieli nu-mi arde pe la 12 noaptea cand termin eu alea alea.
Dar am inceput sa nu mai folosesc liftul ... si lucrez la etajul 7. Pe la 4 imi pierd suflul, mai respir (zici ca-d trenul personal), dar tot nu iau liftul.
Lyada, am o rugaminte, ma actualizezi si pe mine in lista? Acum apar de doua ori si parca simt mai tare presiunea cand ma vad dublu :). Ma ... aranjezi si pe mine? Multam fain de tot.


viperisme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

multam de intrebare,ma mentin la 70 kg!

si eu ma gandeam la tonifiere,voiam luni zumba si vineri aerobic,acesta e planul pe hartie,in realitate,cu fetita am inceput clasa a 2 a,cu baietelul cresa,asa ca seara nici gand de ajuns la topaiala.......si mi-e teama ca odata cu venirea sezonului rece organismul e tentat sa-si faca rezerve de grasime

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ok - Lyada, ca tu esti sefa de proiect aici la Dna Rina, da-mi si mie, mura in gura, pe hartie, pe zile, ce sa mananc saptamana viitoare.

Nu vreau sa aud ca nu stii ce imi place caci nimic din ce e voie in dieta nu imi place, nu e bun, nu are gust ... etc, etc, etc. Tu scrie doar ce ai manca tu daca ai fi in locul meu.

Numai asa o sa-mi placa de tine si eventual o sa redevin slaba si svelta ca o gazela (imbatranita) ... daca nu ma sustii, raman doar sa dau din buze de pe margine, sa ma plang, sa ma ofai, sa suspin si sa ma miorlai pe aici pe subiect si o sa ruinez reputatia dietei pe care o promovezi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Neata,

buflea, pana apare sefa Bianca, iti scriu eu:
prima zi :incepi cu proteine+ salate
adica: de dimineata mananci obligatoriu FRUCTE si numai FRUCTE pana inainte de pranz cu 2 ore.
apoi pranz: salate de legume+ proteina( carnita fiarta/gratar, omleta, ou fiert, sunca slaba pui)
seara la fel dar 1/2 portie.

ziua 2 : FRUCTE
pranz : AMIDON( orez, fasole uscata, mazare, cartof, varza- fierte ,gatite ka abur sau gratar) + salate.
cina 1/2 din pranz

ziua 3 : FRUCTE
pranz CARBOHIDRATI ( pizza cu legume, apste integrale cu sos rosii, covrigei, produse aptiserie) + salate
cina : 2 cupe inghetata sau o felie tort, 5 cubulete cioco.

ziua 5: VITAMINE ( NUMAI FRUCTE SI LEGUME TOATA ZIUA)

SUCCES si sa nu te mai aud acum ca nu ai stiut ce sa mananci si stai pe bara

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Gata Lulu, de luni nu mai stau pe bara, ma sui pe bara si baletez acolo dupa meniul de mai sus ...

Intrebare - in ziua aia cu amidoane, pot sa mananc de ex mancare de fasole uscata cu salata ? Ca tocmai ma batea gandul sa fac o mancare de fasole boabe pentru sapt viitoare ?

Adica pot sa mananc mancare cu sos sau trebuie sa fie boabe de fasole fierte si atat ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

BUNA,

eu va citesc, am insa conexiune slaba si mai greu cu scrisul.


Buflea, sper ca stii ca nu tin Rina, eu practic in special controlul portiilor, gatesc doar salate, ce mai! cu retete nu te pot ajuta. Suport sau/si critici are fata! Si modific in tabel orice scadere de 2-300 g, asta chiar imi face mare placere.
Ma duc sa modific la Ralcat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Buflea, eu mananc fasolea cu salata de ceapa rosie.ardei copt/sfecla rosie, deci s epaote.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput