Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *445*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

inapreda - ti-am trimis un PM
a ajuns la tine sau nu ca vad ca de la mine a disparut

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Salutare!

Eu sunt tare ocupata zilele astea, abia acum am reusit sa citesc ce-ati mai facut.

Ina, am vazut ca Ian are tratament cu canamicina - sau ceva din gama asta. Sa stii ca atunci cand am avut noi conjuctivita aia urata luata de la Andrei, canamicina pe care mi-a recomandat-o doctorul ne-a agravat tuturor problema (eu&H&Andrei). Lui Andrei nu i-am dat tratamentul acela decat o zi, ca am vazut ca era ceva in neregula: i se umflase ingrozitor ochiul; dupa ce nu l-am mai dat cu crema aia, in doua zile nu mai avea nimic. L-am spalat doar la ochi cu apa fiarta si racita si am avut grija sa-l spal des pe maini si l-am atentionat sa nu si le duca la ochi; cum il durea ochiul la atingere, m-a ascultat. Eu am continuat cu canamicina aia inca vreo patru zile si eram din rau in mai rau. Am oprit si eu tratamentul si a doua zi eram mult mai bine, H. a facut acelasi lucru si situatia a fost similara. Habar n-am de ce nu a functionat tratamentul cu unguentul ala, dar, cand am citit despre cel al lui Ian, mi-am amintit detaliile pataniei noastre.

IULIA va invinge CANCERUL


Merci, Anaan.
E prima oara cind ii prescrie kanamicina (pina acum ii dadea doar Tobrex) si i-am aplicat-o cu inima strinsa pentru ca prospectul spune ca se recomanda doar in cazul in care e musai nevoie (cam asa e cu toate medicamentele imi imaginez dar n-am mai vazut pe nici un prospect atentionarea asta).
Ma afund tot mai tare in...nedumeriri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Kea, buna idee cu / cartile de joc; pe vremea mea era un joc cu carti "animale din continente"; nu mai stiu exact cum se juca -au trecut vreo 30 de ani de atunci!- dar stiu ca-mi placea O sa caut si eu pentru Ian, desi stiu de pe acum ca daca nu cistiga el, e bai

***

Of, Gianina, iar cu baiuri la Micshunica? Multa sanatate.
Merci si pentru sfaturile pentru Ian; oscilo i-am dat si eu + sirop de catina -de la plafar- + citrice si "bagamente" (vitamina C, asta pentru ca-i place lui). Mi-am si reinnoit stocul de Nurofen si Panadol (alea vechi stateau de prea muta vreme in frigider) dar, din fericire, nu a fos nevoie de ele. pentru nas, doar ser fiziologic 2 zile; vibrocilul si pinosolul au ramas si ele neatinse.
Sper sa avem parte doar de "raceli" din astea.
Spor la trebi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Aoleu Floric, urata intamplarea !! nu stiu ce sfat sa-ti dau , cert e ca eu nu as lasa situatia asa


Inapreda, si mie in momentele in care avem probleme de sanatate mi-as dori sa locuiesc intr-un oras mare ! aaaa si cand am bani/chef de cumparaturi
ochisorul lui Ian sa se faca bine repede


Kea, multumim pt pontul cu cartile de joc, deja am rugat-o pe prietena mea care comanda frecvent de pe Amazon sa ne ia si noua un set
Cand mai gasesti ceva interesant, anunta-ne
Asteptam si pozele promise !!




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503


Pana la urma, nu ne-am inteles, asa ca am sunat la Simona IOnescu- directoarea Fundatiei Ringier. Mi-a spus ca la fiecare 3 luni le vin rapoartele de la companiile de telefonie mobila, se face monetarul, se face sedinta si se impart banii cazurilor.

Asa ca vor mai veni niste bani si de la Libertatea (500 ron in mod sigur)


Super !! multumim

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Kea, am uitat sa te intreb: ce decizie a luat sotul cu jobul ?


La noi raportul gradinaresc e ff bun: Ada incantata, copii plangareti tot mai putini, atmosfera frumoasa si vesela !abia astept sa aiba serbare !!




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

legat de jocuri "de masa", noi ne amuzam tare mult cu piticotul
de curand am descoperit si :
http://www.crazytoys.ro/jucarii/Jocuri-Distractive-1032/Orchard-Toys-2447/15712/Domino-Ferma.html
http://www.crazytoys.ro/jucarii/Jocuri-Educative-1031/Orchard-Toys-2447/15695/Doi-cate-doi-joc-educativ.html
ambele ii plac foarte mult

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

..raportam a doua zi de gradi...Isabella f incantata au povestit despre personaje de povesti/desene...iar au primit toti "cadou" in piept azi a primit un tigrisor...si tare mandra mai este de el.
Azi au plans doar 2 din cei 4 baietei...Aseara a adormit cantand ..."bate-as.." si deja povesteste jucariilor exact pe intonatiile auzite ce s-a intamplat la gradi(exact la fel facea si Bogdi..daca-l intrebam ce a facut spune ne-am jucat ,daca-l lasam in pace reproducea jucariilor tot ce fusese important peste zi


Sanatate ghioceilor bolnaviori

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Floric, la cum ai povestit nu s-a inteles exact cine pe cine a muscat (apare scris in mesaj "l-a muscat de la un baiat"); eu intr-un final am inteles ca Rares a fost muscat de alt baiat, cand ai zis ca "Rares n-o fi plans, dar nici fetita?" dar Denisamada a inteles ca Rares a fost "cremenalul"(recunosc ca initial aia am inteles si eu din prima postare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda
Mai am o intrebare: daca nu e stafilococ, din ce cauza se poate face ulcior? E adevarat ca se poate face "de la curent"?
Multu'

PS. Crezi ca Ficateaua ne-ar putea ajuta? Mie mi-e cumva sa-i schimb tratamentul


"Curentul" nu e infectios. Streinu are si o gluma legat de asta: cica multe dintre bolile romanilor sunt date de "curent", "mancat ceva ce nu ti-a priit" sau pentru ca "ai iesit afara dupa ce te-ai spalat pe cap".

Cu Ficateaua, teoretic, da... practic.. nu stiu.

Uite ce zice madame Pop, pentru orientare, nu zic sa il tratezi din articole de pe net:
http://monicapop.ro/tratamentul-orgeletului-ulciorul/



Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 18+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput