Delfinasi jucausi de iulie-august (91)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Salut, fetele!

Lala, deci si voi tot pe acolo cu kilele. Macar e mai mare la talpa. L-am masurat si eu ieri, are 92 cm! A crescut mult, adica s-a inaltat, ca avea vreo 87 la ultima masuratoare.

Paula, cum sunteti cu raceala?

Magazinul merge asa si asa, nu rau, nu ma plang. Ieri a mers bine ca a fost sarbatoare, si a venit lumea de la tara, sa isi mai ia rechizite pt scoala, si au mai luat si cate o haina. Online am zis ca as pune lucrurile mai scumpe, ca pentru astea ieftine nu se merita cu transportul. Dar iar ar fi mult de munca, sa nu ma trezesc ca imi cere cineva o haina online, si pe cand ajung la magazin sa fie vanduta... asa ca o sa mai astept un pic, sa vad care e urmatoarea miscare.

Intre timp, daca aveti careva cunostinte cu nevoie de scutece de incontinenta pt adulti, am de vanzare, vi le trimit prin posta.

Cris, ma bucur ca merge bine sarcina! Si ca a reusit Natali sa adoarma singura seara! Super! Vlad adoarme/doarme tot numai cu mine, il tin in brate, dar eu stau intinsa in pat, el pe mine (pe burta mea, ca si cand era bebe) si in 15 min adoarme. Dar noaptea se trezeste si tre sa merg langa el (cel tarziu la 1-2 noaptea ma striga). Si se foieste mult noaptea, asa ca tre sa dorm cu el (ca mi-e lene sa fac o mie de drumuri).

Ochidut, ce imi place cum povestesti de Larisa, ioi asa scumpa e!!!

Crissy, sper sa rezolvati rapid cu hartiile. Asa e in Romanica, umblam o mie de drumuri pt a rezolva un lucru.

Laurika, pupam burtica! Si pe Cristi! Tu mamici de baieti, pai cica la un moment dat ajung copiii nostri sa fie gelosi pe tatici, nu ii mai lasa sa ne dragaleasca.

Bumblebee, ce bine ca ai reusit sa iti iei o zi libera, sa mai respiri un pic (macar de la munca sa mai iei o pauza). SI mie imi pare tare rau de MI, as fi venit ca un caine! Pe urmatoarea nu o mai ratez!

Haha, Puiutz, ce ma distreaza Raducu! Lui ii plac sandalele! OOO, iar faza cu floricica.. romantic incurabil!

Crissteo, ma bucur ca ai reusit sa te odihnesti un pic. In tratamentul cu antibiotic stiu ca se ia ceva antimicotic la inceput de tratament! Si pt stomac probiotice. Sa fie cu noroc schimbarea de gradi, sa se acomodeze Teo si sa ii placa maxim! Si ce bine ca poate sta sora ta cu Albert! Super! Pana cand sta? te gandesti sa il dai si pe el la gradi/cresa?

Rodi, bucura-te de ziua ta libera din plin! Joaca-te cu fetele, las-o incolo de mancare si curatenie!

La noi ploua, s-a racit bine, brrr... Iedutzul e cumintel, am vrut sa iesim la plimbare, ne-am imbracat, aranjat, am ajuns in oras si a inceput ploaia. Asa ca ne-am intors acasa.

Mai vroiam sa va zic ca V atata canta!!! Pe masina fredoneaza, in casa cand se joaca la fel -melcul suparat, albertino, podul de piatra, astea is preferatele. Isi face microfon, canta, danseaza, se distreaza de numa. Si baga instructie si in noi, cum sa dansam, unde sa stam, cand sa cantam, ca nu mereu e voie... E atata o figura!!! Si ii spun mereu cat de scump si cuminte e! Si el zice - besc, mama (te iubesc, mama). No, ce sa vreau mai mult?

Mamici cu copii ce incep scoala/gradi, va urez bafta multa, sa fie un an minunat pentru puiutii vostri, cu acomodare usoara, sa le placa mult, sa se simta bine acolo! Si vrem pozici de la fiecare de la inceputul de an!





Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Alice nu mai ajungem la MI pentru ca Marius participa la Corporate Olimpics

noi purtam la picior 22-23, si deja ne-am luat ghete inalte de toamna marimea 23 si cateva hainute mai groase, probabil la cizmele de zapada o sa iau 24

Cris felicitari pentru fetita

v-am mai spus ca avem probleme cu constipatia, am mai dres-o dar vad ca nu am rezolvat nimic ca periodic avem probleme, asa ca am mers la medic - nu e nimic grav, ne-a dat Linex si Espumisan

de o saptamana numai prea mananca Matei, e si foarte balonat asa ca la capitolul kilograme bifam si noi 12

dar profit de ocazie si ii fac toate analizele, sange, scaun, urina, anticorpi caci anul asta nu am facut analize deloc

noi din decembrie nu am mai fost raciti deloc singura problema a fost boala GMP in rest pana acum nu am avut probleme...sa vedem acum cand incepe toamna si apar virusii

la cresa am renuntat definitiv, asa ca o sa mergem direct la gradinita
deocamdata pentru noi e mai bine asa...adica dupa ce l-am acomodat cu noua bona nu mai vad sensul sa il acomodez si la cresa pe care oricum la anul o schimbam cu gradinita
plus programul nostru de munca care nu ne prea permite sa aungem la timp sa il luam de la cresa...sper ca pana la anul sa se mai linistesca apele si pe la munca

si Matei e pasionat de desen, prima tablita magnetica am "forjat-o" pana s-a crapat asa ca vineri i-am luat alta, de 10 ori mai scumpa sper sa tina mai mult deacat precedenta, adica mai mult de 1 an

Matei inca nu vorbeste foarte mult, nu legam propozitii, dar ne intelegem destul de bine...imi place ca daca nu reuseste sa imi spuna ce vrea sau nu inteleg eu, vine si ma trage de pantaloni sa imi arate e haios...

Crispro mult succes cu magazinul, sa ne spui cum e cand trece prima luna! vezi ca pana la urma decizia de a sta cu Vladut a fost cea mai buna decizie pe care puteai sa o iei

Oana,Larissa e o scumpa!

am pus o oala cu porumb la fiert si fug sa fac si o supa crema pentru Matei ...a venit si fratelo cu prietena acasa, asa ca am invitati speciali maine ca azi sunt la o nunta
cat de bine e sa ai un weekend prelungit mi-am facut de cap cu Matei acasa...trebuie sa mai repetam

pentru cei care luni incep scoala/gradi sau cresa va urez un inceput bun si un an minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Cris, ma bucur ca mai scri despre voi! Spor la magazin si pup pt tine si vladi
Oana, nu am auzit. Pai si nu veniti si voi cu el? E la bucuresti sau unde?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Hello!Hello!
Sa incep cu update: fii-mea are 96 cm ,13.800 gr,si poarta 24 la picior.
Vorbeste mult si zice aproape totul corect gramatical,nu ii iese bine pe partea de posesie "a ei/a lui".
Si acum urmeaza partea proasta :dupa o sapt de alergat pe la congaz,radet,semnaturi de la toti cei 100 de proprietari din bloc,si n-am reusit sa iau de la congaz acord de acces(desi teava de gaz e deja in casa-ei zic ca n-a existat niciodata gaz acolo dar am adus poze)...si deci adio debransare...alergatura degeaba... ...partea si mai proasta e ca am facut o bronsita de toata frumusetea(fara febra,secretii nu foarte multe,dar cu raguseala si dureri in piept+tuse),sper sa nu ia fii-mea (ii dau Luivac deja) dar acum inainte de culcare mi-a facut febra...38.7 si i-am dat nurofen ...si noaptea precedenta a fost febrila dar nu i-am dat nimic doar am supravegheat-o ...
Sper sa nu se molipseasca cu nimic.

Alice stii ca iti spuneam ca nu-mi place Bucurestiul ,eh parca pt intalniea de maine mi-ar fi placut sa stau in Bucuresti

Un inceput de an scolar bun doresc tuturor pustilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Isa are 94-94.5 cm inaltime, la kile nu stiu ca nu am baterie la cantar, dar eu o vad perfecta ... iar la picior... hm! 24 i-s tocmai bune, dar are si sandalute nș25 . la ghetute inca nu ne bagam sa cumparam ca nici nu am vazut de cumparat, abia am gasit un trening in Kiabi . noi hainute in general luam pentru 3 ani, desi nu stiu in primavara daca or sa-i mai vina... in schimb am mai luat chilotei de 2-3 ani, de data asta cu Minnie , deci avem 30 de perechi in total . pipi cere intotdeauna peste zi la wc, dar eu la culcare ii pun pampi si la amiaza si noaptea. la amiaza e uscat dar de multe ori dimineata e chiar plin.


Isa (19 iunie 2010) si Maria (26 iunie 2001)

poze iulie 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Stau si ma uit ca la camasuta pe care tocmai am calcat-o si nu-mi vine sa cred... In fata ochilor vad doar mutrita ei dragalasa de bb, cu ochii albastri si gene lungi, nasucul ca un bumb, gurita frumos conturata, degetele mici si calcaiase ascutite... iar ea... e in toata regula si de luni merge la scoala.

Multumim de urari. Sper sa-i placa la scoala si sa invete, pt ea, nu doar de dragul notelor.

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Din ce scrieti voi, Raul e chiar micut si la inaltime si la greutate, si la nr de la picior si vad ca cele mai mari sunt fetitele . Se intoarce lumea cu susul in jos

Si Raul are pb asta cu posesia, si inca vb despre el cu "Raul". Adica, daca intreb cine a facut aia imi zice ca Raul.

Crissy, trece timpul asta fara sa iti dai seama...asa-i? Imediat merge si Bea la scoala, Doamne!! Pana nu l-am avut pe Raul nu mi-am dat seama ca trece timpul asa repede!!

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

Poze petrecere 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

fete dragi Mateo meu are diaree si a si vomitat,fara febra ,diareea de ieri,voma de azi,nu a papat,stare generala buna. Ar putea fi enterocolita?ce sa-i spun soacramii sa faca?eu sunt in tren,ajung la 9-10 dim
sunt stresata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Denisa, poate fi enterocolita. Nu prea are ce sa faca...sa-l urmareasca de febra, sa nu-i dea lapte, sau lactate, sau fructe...sa-i dea hidrasec, apa pt hidratare si daca vrea sa manance, orez, supica, etc. si pe cat posibil departe de Carla. Hai ca ajungi si tu imediat acasa.

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

Poze petrecere 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Succes si realizari in noul an scolar scolareilor debutanti Elise, Antonia, Andrei(tanti?), scolarilor veterani Razvan, Maria, Vlad, Radu, Catalin, Robi!

Delfinasilor care merg la gradinita le doresc sa fie sanatosi si sa se acomodeze repede.

Mergi la inceput