Delfinasi jucausi de iulie-august (91)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Ilinca, felicitari!!!!! Sa ai sarcina usoara si bebe sanatos!

Chiar se inmultesc randurile Paula nu stiam ca si tu o astepti pe barza.
Numai noi nu o asteptam din cauza programului de lucru ce include si w/end si sarbatori si deplasari infinite

Alice, la care sediu ai fost? Si eu am fost la niste prezentari, intr-adevar signing nu are sens. Dar celelalte - mai ales dupa 3 ani nici nu se compara.

Oana, da la Tots trebuie sa vorbeasca, am sunat eu sa ma interesez mai demult si mi s-a zis ca daca nu vb nu are sens sa o aduc.

Off ce ciuda imi e ca vroiam si eu sa o duc la Alba ca Zapada, ca e preferata ei. Dar iar treb sa plecam, de joi seara....mama ei de afacere, zau ca nu mai pot Oricum nici nu stiu ce fac cu Larisa in w/end, ai mei nu sunt, noi treb sa lucram amandoi, soacra-mea nu e....treb sa ma gandesc serios daca sa o rog pe bona...ca altfel nu stiu cum fac

buun, acum ca m-am vaicarit virtual...ma duc la treburile mele


de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Crispo, ce frumos ati petrecut, ma bucur ca v-ati relaxat

Crissy, Bea e tare dulce

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Buna ziua, fete dragi!

Ilinca, felicitari, draga mea! Sarcina usoara!!!

Am reusit si eu sa-i spun sefului de sarcina. M-a felicitat si m-a pupat. Nu m-asteptam la reactia asta veci...

Mamica Nataliei, 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ochidut

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010

Ieri a nascut una dintre cumnate. O sa fie al treielea finut al meu. Eu caut de zor sa le iau un carucior. M-am zapacit cu atatea modele de carucioare.

Coteasca,toata lumea zice ca seamana cu sotul. El a fost blond cand era mic. Oricum, deja incepe sa i se inchida parul la culoare. Mai ales ca am tuns-o si i-am taiat perisorul foarte blond de anul trecut.

Mamica Nataliei, 22+



Sa-ti traiasca. Ce nasica darnica esti!! M-am rusinat ca si eu am 3 finuti, ba chiar 4 (1 e dinainte de casatorie) dar nu i-am luat niciunuia asa cadou

Si la noi zice toata lumea ca Larisa seamana perfect cu tati, dar asta datorita ochilor.



Mami fericita de Larisa Ioana 24.06.2010


Multumesc!
Caruciorul n-o sa fie unul costisitor. Ei au cautat sa ia unul de imprumut si n-au gasit.
Oricum, iei cateva hainute si te costa o groaza.


Mamica Nataliei, 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Ochidut, ce aglomerati sunteti si voi. Crezi ca n-o sa vrea bona? Ca doar nu apelati des in w/e la ea. Sau poate o prietena pe care o cunoaste Larisa...


Mamica Nataliei, 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Si mie mi-e tare ciuda ca nu putem merge la diverse cursuri si activitati, ca nu intelege si nu vorbeste romaneste. Stie doar cateva cuvinte, invatate de la verisoara-sa.

Noi cred ca o dam la gradinita rusa din toamna viitoare. In schimb ne gandim de pe acum ce facem cu scoala. Daca merge mai departe la scoala rusa, ca sa-si continue studiile trebuie sa mearga in afara, sau sa faca separat ore de limba si literatura romana. Oricum, daca n-o sa fie scoala rusa, ne-ar placea sa faca o scoala bilingva, asta binenteles daca o sa ne tina si finantele. Planuri, planuri.

Mamica Nataliei, 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Anca, e o nazdravana Maria.

Crispro, ce frumos e ca puteti merge la unguri. Am fost si noi undeva la bai la ei si mi-a placut foarte mult.

Paula, tinem pumnii.

Mysya, te asteptam cu vesti de la control. Sa vedem cine a avut dreptate.
Si SN zice ca are bebe in burtica. Cum ma vede ca pun mana pe burta vine si ea repede sa puna mana pe burta mea sa-l mangaie si sa-l pupe pe bebe.


Mamica Nataliei, 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Cris, ma bag si eu ca musca in oala, eu cred ca ar trebui sa vorbeasca bine romana. Copilul unei prietene traia jumatate de timp in Rom si jumatate in Fr (ba chiar mai mult), dar vb doar romana, franceza f putin. La 3 ani jumate s-au decis sa il dea la gradinita in rom si au optat pt gradinita franceza - la care se vorbea doar franceza - ca sa invete sa poata si el vb cand plecau din Rom. La inceput a fost greu pt ca nu prea intelegea si se mai enerva sau plictsea, dar in cateva luni s-a acomodat si acum vb f bine.
Eu zic sa pastrezi optiunea de limba romana si o limba internationala care sa ii ofere posibilitati de studii mai largi, in tari occidentale. plus gandeste-te ca poate va vrea sa participe la diferite concursuri (acum sunt o gramada de cand sunt mici , nu doar olimpiadele incepand cu a V-acum erau pe vremea noastra) si daca nu ar stii bine romana ar limita-o.
iertare ca m-am bagat, sper ca ai inteles ce zic. auzi dar tu nu vb cu ea in romana?


de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Si inca ceva. De doua saptamani de cand ii dau lapte de capra de tara (am gasit sa iau de la o ruda), SN a facut niste obrajooori... Altceva nu s-a schimbat in dieta ei, decat laptele, un pahar dimineata si unul seara, inainte de culcare. I-am spus mamei sa puna o cana de apa la litru de lapte, sa-l mai dilueze...

Mamica Nataliei, 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

salutare dragelor!!

rad si eu de una singura prin casa

Ilinca felicitari, sa ai o sarcina usoara!!!

Paula , ai nevoie de galerie?

eu abia astept sa ajung la medic, pan' la urma am programare pe 2 octmbrie, dar nu mai e mult, o saptamana

ma bucur tare ca nu imi e rau ca la Andra, am greturi mai tot timpul dar suportabile, si o foame continua noroc cu sportul ca ma mai face sa uit de mancare ca de nu as sta numai cu nasu in frigider
burta cred ca incepe sa creasca, putin cate putin, ca dimineata nu mai sunt ciar plata, zici ca m-am trezit dupa o masa copioasa dar nu se vede ca e o bobita de bebica acolo

Andra stie ca avem un bb dar de cate ori o intreb unde e imi arata burtica ei si celor din jur le arata ca are bb acolo
intr-o noapte cand a cerut la pipi, imi arata burtica ei ca era mare si o mangaia si zicea de bb

acum alearga prin casa si striga dupa 'gauste' , stie ca face surioara supa cu galuste si nu mai are rabdare sa manance




Asa facea si C lainceput:)).ca are bebe in burta.uneori de mai ducea la ta-su si ii zicea ca are siel bebe ..pana laurma a inteles ca doar mami are bebe...acum ma mangaie si pupa burta :).intrampeultima suta de metri noi .Abia astept sa-l vad pe bebe Andrei.un nume e hotarat ...aldoilea suntem in dubii: Radu,Ioan...mai vedem

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 30+ cu

Mergi la inceput