Buburuze de mart-apr2013(5)!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Arianna tinem pumnii sa fie totul bine!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
13 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Arianna, tin pumnii sa fie ok, dar inclin sa cred ca daca era o problema ti-ai fi dat seama pana acum. Alte dati cum iti iesea fierul la analize?
Eu am un coleg cu talasemie minora si stiu ca in astfel de situatii poate sa creasca valoarea fierului. Dar daca e minora nu prea are vre-o semnificatie, iar daca e majora ai fi stiut cu singuranta .

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

mara eu am apucat sa fac doar jumatate de DT fiindca dr a fost plecata in ziua cand trebuia sa- fac si am facut dupa termen cam cu 1 sapatamana . Acum merg la TT si fac si analiza la sange + eco in aceeasi zi . Oricum dr mi-a spus ca bebe e ok ca si masuratori dar ca sa fiu eu sigura ....

16+
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

si multumesc pentru raspunsuri.
M-am ingrijorat (evident, ca doar eu ma ingrijorez un-doi) si am sunat medicul care mi-a dat concediu medical pana sapt viitoare, mi-a zis sa stau numai in pat, sa iau Utrogestan (800/zi) si No-Spa 6/zi si daca tot nu mi-e bine o sa o mai sun.
Acum stau in pat.

11+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Emilia eu zic sa mergi la dr sau macar sa suni sa vezi ce spune.Ai grija de tine

de Robert Andrei(18.05.2009) si 13+
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Emilia scuze nu am vazut ca ai postat. ti-a facut control sau care a spus ca este motivul?
Ne luam de manuta si stam linistite o saptamana si totul va fi bine

de Robert Andrei(18.05.2009) si 13+
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

6 NO SPA pe zi? nu e cam mult? alte investigatii nu ti-a mai facut?

16+
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Buna burtici!!!!

Eu nu sunt prea "vorbareata" saptaman asta.Dupa ce vin de la servici daca nu fac ceva de papa lenevesc in pat si la 9:30 -10 sunt deja in pat la somnic.Maine facem si noi 11 saptamani si doar peste 2 saptamani avem intalnire cu buburza.

Felicitari feteleor pt vestile bune de la eco

Emilia,Mara-i aveti grija de voi si de copilasi din burtica

Ma bag la nanicaNoapte buna

Cosmi 10+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Ariana - ce chestie, io cu fierul sub limita, tu peste...dar cum spuneau si fetele cred ca stiai pana acum daca era ceva mai grav...asteptam vesti de la analiza numarul 2...pupici.

Felicitas - compensat?????? Io l-am cumparat in prima sarcina. Mi-a recomandat Captafer si nu mi-a zis niciodata ca ar fi compensat...poate sunt anumite sumplimnete de fier care se compenseaza...daca nu, bafta mea.

Emilia - bucura-te de liniste si stai in patut...nici nu se putea mai bine la ce vreme e afara, nu m-as fi dat jos din pat. Dar....trebuie.

Nu mai stiu ce sa zic...decat ca-s nedormita, Piscot are muci, treziri multe, alergatura multa...bebe asta se tine tare bine agagat acolo, manca-l-ar mama pe el.

Pupici la fete.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna fetele ,

Ce faceti? Noi am facut 16 apt nici nu-mi vine sa cred de abia astept sa-mi simt fetita cum face tumbe .
Emilia sa stii ca e dureri de spate am frecvent si de la inceputul sarcinii nu f puternice iau no-spa si stau in patut cat mai relaxata . ^ no-spa pe zi mi se pare cam mult mie mi-a zis 3,4 maxim dar eu iau doar la durere.
Nu te ingrijora o a fie bine ,eu deja m-am obisnuit cu durerile de spate fiecare organism reactioneaza diferit in sarcina ,eu nu prea am avut greturi decat f putin dar in shimb am dureri de spate.
Fetelor eu fierul nu l-am facut deloc ,in schimb hemoglobina mi-a iesit ok .
Voua v-a recomandat sa-l faceti dupa ce ati facut hemoleucograma si nu a fost ok hemoglobina ?
toate fetele


PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Elevit 1/zi, Magne B6 1/zi ,acid folic 5mg /zi, Arefam 200mg /2 zi
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
16+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput