Juniori de Iulie - August 2004 * (103)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata,

Vreau si eu cursuri d'alea de engleza...

Andries, pai aveti carca de optionale!

Marina, supertare faza cu "uguiala"

Daria, are dreptate Roxi, voi sunteti tot timpul roz...

Dorsilia, hai ca nu e un capat de tara, mai gresesc si ei. Maria din neatentie le face varza!

Noi am avut ieri o zi de mare exceptie, a fost laudata de doamna ca e desteapta si ca a fost ieri (numai ieri ) cuminte...desi a stat in banca cu o fetita cu care vorbea non-stop in clasa I.
Asa ca mi-a scos sufletul acasa, ziceai ca-si terminase portia de cumintenie si ascultare ...sa-si scoata fata parleala.

Ioana iar a inceput sa miorlaie la gradinita. Daca ma mai miorlaie mult ma duc si o dau la clasa 0!

Inca nu am rezolvat cu engleza, mai stau o saptamana sa se aseze programul pe fagas si apoi incepem si cu engleza...sper .

O zi minunata sa avem!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Patrick a inceput din prima zi cu vorbitul... doamna iar le-a spart gasca. frate, eu cred ca ei, 4-5 baieti, vorbesc mai rau ca fetele!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata si de la noi.
Io pe ogor ... ioi ce greu e :((( a fost tare bine acasa.
Giulik e si ea in muci, iar azi plua ca naiba afara, e toamna si e urat :(((




Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!

Matei face la after-school germana si engleza de trei ori pe saptamana, plus engleza optional la scoala, dar acolo e o intreaga poveste, nu invata nik...
In plus, la scoala fac flaut, iar la after school karate si sah.
Ma bucur ca are atatea optionale, problema e ca nu are timp pentru teme...si credeti-ma ca deja au la greu :(

Kim, multumesc pentru sfat, am fost azi la dr. si crede ca e de la ochi, asa ca poate ajung anul asta si la oftalmolog...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

si Patrick a inceput cu teme din a doua zi.. de aia imi place mie de doamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Lia mama ce misto aia cu frigideruuu!! cine a scos-o???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Neatza!

Si Stefi are deja teme deocamdata le face doar dimineata la beforeschool. I-am gasit si ore de germana, sunt cam scumpe, dar asta e! Noi aveam o tanti care ne ajuta la curatenie, cred ca voi renunta la ea si vom plati germana (240 lei/luna). Are deja tenisul, probabil va incepe din octombrie engleza (tot Cambridge), sper sa gasesc ore de inot vinerea dupaamiaza (e singura dupaamiaza libera) si ne vom opri aici. In schimb are deja 3 invitatii la zile de nastere (la noi se invita toata clasa), asa sa si week-end-urile sunt deja cam pline. Sper sa-i mai ramana timp si de teme

Lui Matei i-am luat analize de la exudat si iar are streptococ in gat asa ca de maine sta acasa. Oare la tenis si fotbal pot sa-l duc?

Roberta, imi plac optionalele lui Matei. Timp de lectii nu mai are deloc?
Lia, sanatate multa copiilor!
Roxi, cum a fost azi dimineata la gradi?
Cristalina, pana la urma i-ai schimbat gradinita Ioanei sau dar doamna? Si Matei era ieri necajit ca e singurul care mai merge la gradinita si Stefi si Dani (verisorul) merg la scoala.
Daria, cica la noi maine vine toamna, dar doar pentru 1-2 zile.
Andries, dar Mircea are si el destule optionale. Matei vrea si el engleza si germana (ca Stefi, de maimutica), dar el inca nici romana nu o vorbeste bine, asa ca va ramana doar cu engleza de la gradi si obligatoriu trebuie sa-i caut un logoped.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Andrea, Matei are cam o ora la dispozitie pentru teme la after-school, ceea ce e foarte putin la viteza lui :)

Sa stii ca eu nu am scapat de streptococ fara Moldamin, desi este atat de controversat. Am 4 luni de cand am reluat injectiile si ma simt bine, nu am mai facut amigdalite pultacee (aveam cam una la 4-6 saptamani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Roxana stii bine ca barbatii sunt muuuult mai barfitori decat fetele si sa te fereasca sfantul sa intri in gura lor. Si Mitzu e bun la discutat nevoie mare spre deosebire de Maria care e mult mai tacuta.
Noi am dat lovitura cu pianul anul asta. am dat de o chinezutza decisa sa faca performanta si culmea Mariei ii place. Cica la orele de pian de anul trecut era varza, nu aveau nici o metoda, schimbau profesorii des si nu aveau acelasi nivel. Cam astea erau si observatiile mele dar nu ma asteptam sa le constientizeze si Maria asa bine mai ales ca ea a studiat pianul mai mult de gura mea si intr-o vreme dezvoltase o antipatie maxima. Acum vad ca a inceput sa-i placa si aseara chiar a repetat acasa , io v-am zis ca mi-au schimbat extraterestrii copiii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Si la noi la after au ajuns cursurile YLE de la Cambridge. Nu ma chinui sa il inscriu la ele, mai ales ca nici nu vrea, din punctul meu de vedere astept sa vad ce face la scoala la engleza, plus ce face la after in orele incluse. Cred ca daca mi-as face timp 30 minute pe zi sa vorbesc cu el, ar progresa mult mai repede (eu vb engleza la birou asa ca n-am nici o problema). Mai important mi se pare sa il bag in piscina sa invete sa inoate (mai ales ca da, clasa a IIa e o clasa usoara si noi trebuie sa profitam sa ne ridicam conditia fizica). Cred ca v-ati dat seama ca eu pe cel mare il indrept spre sport in primul si in primul rand si dupa ce isi face "mens sana in corpore sano" n-are decat sa faca si inginerie, stiinta, cercetare si altele daca o mai avea chef (de' daca ai un parinte care in copilarie a fost abonat la toate concursurile si olimpiadele de mate, fizica, romana, istorie si chimie...la mate si fizica ajungand la faze nationale si la baraje... va dati seama cat urasc eu sa pun copilul pe scaun sa faca mate, destul m-au chinuit altii pe mine, n-am de gand sa ii chinui si eu pe copiii mei).

De Mircea imi pare rau ca nu poate saracul sa alerge prea tare, lui trebuie sa-i gasesc o nista mai statica. Si sper ca o sa-si corecteze "salata de limbi".

Mergi la inceput