Juniori de Iulie - August 2004 * (103)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Si noi am avut un weekend relativ linistit - sambata am fost la ziua nepoata-mii, iar duminica am tuns baietii si apoi am gatit si am lancezit pe langa casa si TV...
Imi propusesem sa ma ocup de gradina dar m-a molesit caldura si am lasat-o pe weekendul viitor...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Eu am plantat ieri niste busuioc si, la cererea publicului, am pus in pamant seminte in doua pahare de danonino ...Mama ce ma bat la cap sa le cumpar din ala de cand cu semintele...:)))
Sa vedeti ce plantatie de ardei, marar si alte alea o sa-mi fac pe balcon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza...si noi raportam un week-end cu de toate,sambata a fost iar la sah si este superincantataiar duminica a fost pe Luna....a fost o chestie tare faina la Palas pentru cupii,i-a imbracat in cosmonauti si i-a plimbat prin spatiu....
Iaca si niste poze:
http://s1228.photobucket.com/albums/ee455/noigorodei/Facebook/toamna%202012/
Cristalina si noi am plantat salata...da inca nu iesit nimic(in alta ordine de idei si ea a mancat iaurtul doar ca sa plantam seminele si s-a deranjat la burta)
Azi are teatru de la 1.30 sunt curioasa ce energie o sa mai aiba sa-si faca temele....cica are vreo 4 pagini la mate si vreo 2 la romana
hai pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

am vazut la tv operatiunea aia cu austronautii Ioana, tare frumos!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata... pe unde ati umblat ieri?
Patrick are azi testarea la romana, ieri a fost la mate, habar n-am cum a fost cica nu stie ce a facut
in rest... e cald si frumos afara, asa toamna sa tot fie!
o zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

neata
si la noi a fost tare cald si frumos, eu m-am cam administrat... adica am facut zacusca, gem de prune, mancare ptr o armata... dar am apucat si un strop de plimbare :)
1 octombrie... mai e un pic si gata si anul asta!
o zi frumoasa sa aveti!


cum ai atat de multa energie? eu abia daca am timp sa fac o supa si o friptura la cuptor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Si la noi azi e testare la romana, ieri a fost la mate. Am vazut recapitularea pentru testare si nu parea ceva greu. Am avut deosebita "placere" sa vad ca Victor a inceput sa manance litere din neatentie, deci am instituit o amenda de 1 leu per litera mancata.

Ah si mi-am scos alunitele. Fratioare daca la 5 "butoniere" m-a durut postoperator in acest hal, nu stiu cum o fi la silicoane... auci!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata si de la noi
Rox, ce harnica esti
Andreea, felicitari pt curaj si pt interventii, bine ca ai scapat de griji
G_ioana, super distractie ati avut

Aici ploua, mai iese soarele, apoi iar ploua Vreau toamna aia calduroasa si luuunga fara ploi

Fi`mea a avut ieri primul antrenament de karate si s a declarat multumita, a spus ca rezista un an sigur
(ii spusesem de anul trecut ca la icneput de an scolar alegem un sport si ne tinem de el tot anul, apoi vedem )



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Eu tot nu stiu nimic de evaluari, in schimb am inceput inscrierile la concursuri. Primele sunt "Fii inteligent la matematica" http://bogeanu.wordpress.com/2012/04/03/subiecte-si-bareme-concursul-fii-inteligent-la-matematica-an-scolar-2011-2012/ si "Comunicare si ortografie.RO" http://bogeanu.wordpress.com/2012/04/05/subiecte-si-bareme-concursul-comunicare-si-ortografie-ro/ Fiecare este 15 lei, dar vom primi si cite o carte cu probleme. Inscrierile se fac acum, in octombrie, concursul este in aprilie 2012.

Roxana, chiar ca esti harnica! La noi, din fericire, se ocupa mama de tot ce inseamna muraturi, zacusca (face o zacusca cu fasole super!), gemuri, suc de rosii. Eu am reusit anul acesta sa fac o dulceata de afine si un pic de gem de prune (ca era prea greu sa-i trimit fructele mamei)
Daria voi anul trecut ati facut baschet?
Ioana, Maria mai merge la baschet? Ma bate un gand sa o duc si pe Stefi. E numai grupa de fete sau e mixta?

Noi in week-end am fost la deschiderea stagiunii la Opera Iasi. Au organizat un spectacol foarte frumos in aer liber, copiilor le-a placut tare mult. De sambata imi cer sa se uite la opera (din fericire am colectia care a aparut anul trecut) si sa le scot vioara.

Stefi a inceput germana, e incantata si vad ca prinde, joi incepe si engleza, e la grupa de avansati (Cambridge Starters) sunt curioasa cum va face fata. Matei a inceput fotbalul de vreo 2 saptamani si Stefi e tare necajita ca nu este si o grupa pentru fete. Trebuie sa mai caut o piscina pentru inot si gata cu optionalele (ca nu mai avem zile libere). Si am uitat de vioara

Legat de scoala, voi aveti ora de lectura? Ce cititi? Noi am avut de citit pentru luni "Bunicul" de Barbu Stefanescu Delavrancea. Sunt atitea cuvinte vechi, m-a zapacit Stefi cu explicatul, pana la urma am pasat-o lui tati (el se descurca mai bine la romana). Nici nu ma mira ce nu vor sa citeasca, la un moment dat, daca au numai astfel de texte de citit. Le trebuie si un pic de cultura, nimic de comentat, dar parca e prea devreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

(anul trecut a facut dans si amestecat cu chiul la baschet de la after :D, insa nu am cautat partener sa mergem mai departe cu dansul pt ca asta ar fi insemnat antrenamente serioase zilnice si pe deasupra era de mers la naiba`n praznic in celalalt capat de oras;
am pus toate activitatile la maxim 10 minute de mers pe jos de acasa :D)



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput