Juniori de Iulie - August 2004 * (103)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Andrea, amandoi se plimba prin casa ca huhurezii. din paturile lor in al nostru, pleaca (de voie sau ne-voie) apoi la ei iar... din astea. dau din picioare, fornaie, tusesc, vor apa, se scarpina, se chiraie... in fine. nu mai zic
ce a fost cu doamna de engleza? am scapat ceva?
succes la endocrinolog!
Gabi, chiar ca a fost super excursia la pizzerie!
a trecut ziua de ieri... am trimis paletul.. acum trebuie peste 2 saptamani sa il ridic, in madrid. sper sa fie bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Andrea, pai si noi la fel.
La noi parul este negru si stufos, se vede de la distanta. Ea il admira mandra si ii spune lui John "cand o sa ma fac mare mami o sa ma duca sa ma pilesc!"
Are 140 si aproape 40 de kile...v-am luat!

Azi a reusit performanta sa nu noteze nimic, sa nu-si aduca aminte nici o tema
A luat Fb la test la mate dar in rest a fost aeriana. Invatatoarea i-a spus ca poate sa-si aleaga orice coleg/colega cu care ea crede ca nu o sa vorbeasca...N-a prea reusit. Asa ca toata ziua a stat sa se gandeasca la colegul pe care il va avea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Hello!

Andrea, eu merg la dr.Miron, are cabinet prin spatele spitalului de recuperare, este foarte bine cotata, nu stiu daca acorda consultatii la copii, dar pot sa iti trimit un nr. de telefon sa intrebi, daca vrei.

Matei nu se prea descurca la after-school cu temele, are prea putin timp la dispozitie.Incerc sa privesc partea pozitiva, invata germana si engleza intensiv, face dans, sah, arte martiale, iar eu nu as avea niciodata timp sa ii ofer aceste activitati optionale, deci prefer sa il supraveghez la teme seara, de la 18.00, cand ajungem amandoi acasa.
Ieri a avut foarte mult de scris, 12-13 pagini de exercitii dintr-o culegere la mate, plus la romana destul de mult, pentru ca s-a suparat doamna pe ei ca au fost obraznici :)
Andrea, sa stii ca si la noi au fost discutii (initiate de mine anul trecut) in legatura cu engleza platita degeaba, dar nu s-a rezolvat nimic...Eu nu inteleg cum poate un copil sa spuna o poezie in germana dupa doua saptamani de studiu la after-school, si sa nu invete 10 cuvinte noi in engleza intr-un an de studiu (platit!!!) la scoala. 15 lei pe luna pare putin, dar daca faci un calcul - 15*30 copii*10 clase = 4500 RON venit lunar pentru profesor, la 10 ore program saptamanal... Si le da sa coloreze fise trase la xerox...

Gabi, si l-ai lasat sa faca omleta?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mamma mia Roberta cate teme aveti ... bloc comunist :D
Engleza la noi la scoala e optionalul ala gratuit, a ramas tot engleza din clasa I.
Andrea, sar`na de intrebare, incepem pe 1.X, astfel luni+vineri karate, marti chitara si miercuri pictura, cam ca anul trecut, 2 zile sport, 2 zile arta, o zi lalaiala :D
Sper sa te linistesti cu pititcii, Giulik e de neam maimuta :D In rest mananca de ne sperie, inclusiv cornul si laptele / iaurtul de la scoala sunt delicioase, toata mancarea la cantina :D
Rox, de astea faceti voi noaptea ? Aoleuuu ...
Vreau si io o noapte dormita, cred ca din alergie am dat in raceala, oricum sunt varza mai varza decat eram :D
Cristal, ce tare e Maria in asteptarea colegului de banca :D
Eu invidiez parintii de copii care vorbesc. Ma gandesc ca cei care vorbesc mult se exprima la fel de lejer si in scris. Si ma apuca damblaua, degeaba citeste Giulik zilnic, nicio schimbare :(
Ioana, multa sanatate la voi si sa fie totul bine pe toate fronturile
Leeloo, big like pt Stefan
Cum e Tudor ???




Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Roberta - l-am lasat sa ameste in oua! Si sa le manince...
Daria - Tudor e ok, a fost reactie la vaccin - azi l-am trimis la gradi fara probleme...

Ma uitam aseara la Stefan cum maninca - mesteca de 100 de ori pana si iaurtul...cum sa se ingrase?? Stiu ca e sanatos sa mesteci bine, dar el ma exaspereaza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

mey da ati pus apa la radacina copiilor Maria are aproape 10 ani, 140 cm si 25 kg. Mihai are vreo 23-24 si 132 cm

12 pagini de scris???? hai ca asta e deja exagerare .... mai ca incep sa ma aliez cu francezii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
si Patrick are teme multisoare dar parca totusi 12 pagini nu fusera nici in zilele aglomerate..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Marina - eu le-am pus apa degeaba la radacina... v-am mai spus, Stefan e sfarleaza - are 21 kg si 127 cm...Tudor e mai indesat (are 19 kg) dar e micutz de inaltime - are 107 cm...oricum nici sotul meu nu e foarte inalt - are 174 cm, eu am 166 cm...

Va aud cu lectiile - eu deocamdata nu am vazut nici manuale, nici caiete...imi e groaza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza....si noi tot la capitolul tzantzarime, 127 cm si 27 de kg...Andream din pacate eu nu cunosc nici un endocrinolog....bafta la doctor(eu in curand va trebui sa am discutia cu ea despre menstruatie....de vreo 2 zile ma bate la cap sa-i explic de ce doar femeile au nevoie de tampoane....i-am zis ca-i explic la anul ca acum nu-i pregatita si nu va intelege.....ea ma pistoneaza ca sa-i explic chiar daca nu-i pregatita)
Robi uauu ce multe teme aveti.....si noi avem da' maxim 4 pagini de auxiliar la mate(si mie mi se pare mult....as prefera sa le dea mai putin si mai dificil decat mult si usor)....imi place insa la romana ca deja doamna insista pe formulari de propozitii si chiar povestiri scurte...ceea ce va face trecerea la compuneri....noi n-avem probleme de uitat teme,la mate le noteaza direct pe caiet iar la romana scrie in caietul de la scoala...
Ieri a fost la sah pentru prima oara si a iesit tare incantata.....profu vrea deja sa o inscrie la un concurs pentru saptamana viitoare...sper sa o tina...
Am uitat ce vream sa zic....m-am trezit de dimineatza cu senzatia ca sunt intr-un butoi.....nici nu aud bine...
hai sa avem o zi faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Ioana, mie mi-e groaza de momentul in care trebuie sa le iau la o discutie d;asta...

Roxana, pai sa se ia de mana cu mandrele mele care bantuie si ele prin casa (de fapt numai cea mare mantuie si vine dupa mine, cea mica ma trezeste prin frichineli).

Marina, si eu tot asa eram cand eram de varsta Mariei , zdravana si mult mai mare fata de copiii de varsta mea asa ca are cu cine sa semene Mariuca mea.

Roberta, Maria a avut tema suplimentara 7 pagini din culegerea de matematica in 10 zile...si mie mi s-a parut muuult Ei nu mai zic cum i s-a parut, ieri nu a iesit afara pentru ca trebuia sa termine...Tragedie!

Az' dimineata iar m-am trezit la 5, sunt zombi...
O zi excelenta sa avem!

Mergi la inceput