caut un videoclip :)

caut un videoclip :) | Autor: portocalia

Link direct la acest mesaj

m-a inspirat flaviutza cu cautarea ei si hai sa incerc si eu, cine stie? e vorba de un videoclip de dinainte de '89, circula pe casetele video subversive, colege de generatie cu "pasarea spin" si filmul ala cu femeia desfigurata de crocodil, care are parte de operatii estetice si devine super-model (nu mai stiu cum se numeste filmul, dar mi-a bantuit adolescenta).

videoclipul pe care-l caut are urmatoarea poveste: el si ea, tineri, frumosi, indragostiti. el nu mai stiu cum arata, cred ca brunet, ea e blonda, cu parul lung cu onduleuri largi al anilor '80 si foarte sexy. seamana cu kim wilde, dar nu e ea, am verificat. au o poveste de dragoste un pic cu nabadai, din care retin ca imagini: amor in care ea are un body de dantela neagra, un loft chic (in care se desfasoara povestea) postindustial, o pisica si niste sticle de lapte lasate la usa dimineata, de laptar. clipul se termina cum ea este parasita de el si, trista, se plimba pe o alee, in toamna. posibil pe un pod, pentru ca undeva apare un parapet. o frunza mare de platan i se agata de reverul pardesiului de stofa bej camel. cred ca are o helanca neagra pe dedesubt, dar nu sunt sigura. in tot cazul, e foarte frumoasa, asa, blonda, in bej si trista.

cred ca este vorba de o balada rock, dar nu bag mana in foc, poate fi si ceva pop, un slow. ma obsedeaza clipul asta, as vrea tare mult sa-l revad.

stie cineva cine-l "canta"?

cu multumiri anticipate pentru orice idee!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

nu-ti aduci aminte nici macar daca vocalul era femeie sau barbat? :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devoska spune:

acesta e cumva filmul?



edit: am inteles gresit; am crezut ca dupa acest film e clipul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

roxana, nu am nicio idee cine-l canta, poate fi un band sau un solist, habar nu am. nici nu stiu daca-i barbat sau femeie.

devoska, nu e film, si nu e nici un clip montat cu secvente dintr-un film. e videoclip clasic si e facut foarte in spiritul anilor '80.
edit, aaaa, acum m-am prins, tu vorbeai de filmul cu crocodilul :). da, cred ca asta e - merci mult! :*, chiar o sa-l revad!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

"filmu cu crocodilu'"
tu stii ca de o saptamana ma tot chinui sa imi dau seama de ce videoclip zici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

roxana, in primul mesaj am amestescat eu putin lucrurile. ca sa clarific: videoclipul pe care-l caut si filmul cu crocodilul (mai nou am aflat ca se numeste "return tu eden", hehe), nu au nimic in comun, in afara de faptul ca circulau cam impreuna pe casetele video, inainte de '89. adica de cate ori am vazut "return to eden" si "pasarea spin", vedeam si videoclipul :). probabil, cand mai ramanea putin loc la sfarsitul casetelor, se mai puneau si cateva videoclipuri, sa nu se iroseasca banda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Mie imi "suna cunoscuta"descrierea facuta de tine,cred ca stiu despre ce videoclip spui...dar nu te pot ajuta mai mult!(tipa are un par cretz pina la umeri,inchis la culoare???)

Intra aici



sau aici:



si poate gasesti.(eu sunt in mare graba,dra daca afli sa-mi spui si mie)

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Mai pun odata ca n-a ieist primul link:



Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

portocalia, io am inteles din prima.
da tot nu stiu videoclipul - adica nu mi-l aduc aminte daca l-am vazut ori ba, desi descrierea pare cunoscuta bine de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

n-o fi olivia newton john?
era la moda i perioada aia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mistral spune:

Imi amintesc pisica si sticlele cu lapte ,mi-ai starnit si mie curiozitatea.




Mergi la inceput