Piersicute de iulie-august 2012 (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

hola dragelor! am ajuns pasare de noapte...k in tp zilei apuc doar sa va citesc de pe tel...
pitik a fost super agitata azi dp masa nu a plans niciodata atat de rau k azi asa tipete sfasietoare nu mai vreau sa aud mi se rupe inima cand o vad cum se chinuie...s-a mai linistit putin dp ce am pus-o la san, dar vreo 2 ore se tot zgaltzaia de la suspinat. dupa baitza a papat un mega bibi cu laptik de la mine si acum doarme de pe la 22.30. cred k ne mai "intalnim" pe la 5
in w/e a fost cumintzik cu buneii, au fost la plimbare, s-au jucat, au cantat (deja a inceput sa scoata primele triluri sambata ), iar eu am stat chiar fara grija, m-am distrat la botez, duminik am iesit la un restaurant pe malul lacului snagov cu nashii...m-am detensionat ce sa mai
eu am tinut laptele congelat mai intai la frigi si abia apoi dupa ce s-a topit gheata l-am incalzit. acum am inceput sa las si eu bibi in apa mai caldutza cd il incalzesc k pana acum il puneam in apa fierbinte si am citit k nu e ok dar in apa calda dureaza muuullttt si pitik se trezeste noaptea infometata si nu are atata rabdare...
in rst suntem ok, creste pitik - ma rog, sapt trecuta a luat cam putin in greutate, doar 130 g comparativ cu 430 g acum 2 sapt...dar a zis pediatra k atata timp cat nu stagneaza e ok. oricum de acum incolo incep sa ia mai putin decat in primele sapt. de papat papa deja cate 150-160 ml la fiecare masa, am trecut deja la bibi mai mari
fetelor, am incercta si noi scutecele baby love de la dm si sunt f incantata de ele. au avut dreptate mamicile care m le-au recomandat. chiar sunt mai bune ca pampers, absorb mult mai bine, nu mai iese nimik pe afara asa k ma reprofilez si cica si servetelele umede de la ei sunt mai ok k nu ramane pielicica uda k de la serv pampers...pesemne k sunt imbibate cu o lotiune care intra in piele...o sa iau si din astea dar dupa ce termin stocul de pampers.

ma duc sa ma mulg k imi pica ochii in gura de somn (am stat la botez pana la 5.30 dimi si inca nu mi-am revenit cu somnul )

poop si o noapte linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna dimineata ,

Ne-am trezit si noi o data pe la 2 noaptea si o data pe la 4 iar la 5 au inceput durerile de burtica , acum a adormit si trebuie sa parchez si eu urgent langa el

Referitor la dezghetarea laptelui , omul cat traieste invata , daca nu m-am documentat suficient , am stricat treaba .

Ali , ma bucur ca plecati sa fie intr-un ceas bun , asta este si visul meu , intr-o zi sa dispar din tara , poate vom reusi si noi . Succes la doctor , eu zic sa nu te alarmezi ca nu este nimic grav , ai sa vezi

Roxy , parca la mine cum se apropie momentul cu nunta , nu ma indur sa-l las acasa , am obs ca seara cere insistent tzatza , cam refuza biberonul si imi este mila de el , acolo avem toate conditiile ,chiar nu stiu ce hotarare sa iau , sper ca in final cea buna pt amandoi .

Acum am cam inteles de ce mama vrea sa-l iau cu mine ( nu mi-a spus direct , dar la cat o cunosc am tras eu concluzia ) , nunta la care voi merge este a fostului meu cumnat si automat ca ma voi intalni cu toate fostele neamuri, inclusiv cu fostii socrii , iar mama care toata viata ei ia placut sa fie bine si sa nu fie pe locul doi , insista sa iau baiatul, sa vada fostele neamuri ce fericita sunt eu pentru ca fostul sot in 4 ani de cand ne-am despartit nu a inaintat cu nimic ,din contra toate ii merg foarte rau . Asta a fost o mica paranteza la subiectul nunta nu ca nu s-ar descurca cu el acasa

Fleur , daca vrei poti sa intri pe google si sa cauti de manastirea Frasinei , este foarte impresionanta istorioara locului . La cine am recomandat sa mearga ia reusit tot ce si-a propus . Am o prietena care dupa 10 ani de casnicie in care nu a ramas insarcinata niciodata , a divortat si era cu moralul la pamant , i-am dus un acatist in septembrie inainte sa fac eu vitro si in februarie s-a recasatorit si in mai era insarcinata , acum are o fetita de 5 luni si am muuulte alte exemple . Eu am fost cu o luna inainte de vitro si uite ca Dumnezeu ma ajutat sa-mi tin minunea in brate

Va pup si dau cafea mai tarziu ca sa mai un pic


Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura32

Fleur , daca vrei poti sa intri pe google si sa cauti de manastirea Frasinei , este foarte impresionanta istorioara locului . La cine am recomandat sa mearga ia reusit tot ce si-a propus . Am o prietena care dupa 10 ani de casnicie in care nu a ramas insarcinata niciodata , a divortat si era cu moralul la pamant , i-am dus un acatist in septembrie inainte sa fac eu vitro si in februarie s-a recasatorit si in mai era insarcinata , acum are o fetita de 5 luni si am muuulte alte exemple . Eu am fost cu o luna inainte de vitro si uite ca Dumnezeu ma ajutat sa-mi tin minunea in brate

Va pup si dau cafea mai tarziu ca sa mai un pic


Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)






http://www.gds.ro/Actualitate/2004-10-25/Manastirea+Frasinei+-+locul+in+care+fortele+divine+se+lupta+cu+diavolul


Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmina_s spune:

Buna dimineata scumpelor mamici si iubite piersicute!
Va pup si dau fiecaruia ce trebuie: mamicilor o cafea/ ceai/ capuccino; piersicutelor un maaaaare bibe!

Noi suntem bine (am pus cateva poze pe picassa sa ne vedeti), Mirunica se apropie de 2 lunite (sambata), joi facem vaccinurile. Sa ne tineti pumnii ca am mari emotii.
Pe 22 intram si noi in randul crestinilir si avem marea balaceala.
In resti, Mirunica mananca, face falcute, doarme seara de la 10-10.30 pana pe la 5-6 (nu aruncati cu pietre!!!! Si noi,parintii, suntem mari somnorosi si odrasla se pare ca ne-a mostenit).

Va puuuupam si va citim mereu din umbra!

Laura hai afara in parc cu Andreiutul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Scuze ca m-am bagat in seama
Am si eu de vanzare un wrap tesut aproape nou, in cutie si cu cd cu instructiuni de utilizare. Este ideal pentru bebe nou nascut;va puteti purta bebelusul în pozitia cea mai calmanta pentru el, la pieptul dumneavoastra, burtica pe burtica,aceasta pozitie fiind foarte indicata bebelusilor cu reflux si colici.
Detalii pe pm.


Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pusi spune:

Neata buna fetelor.

Nu am intrat de ceva vreme...ce surpriza sa va gasesc in "casa" noua...desi, ma apuca nostalgia cand vad subforumul "Odiseea...".

Noi suntem bine, ocupati cu pregatiriele de botez, sambata o crestinam pe Sara. Nu facem mare tam-tam, botezul e la biserica catolica, unde totul e simplu si fara atata fast. Desi am vrut ceva restrans, in final vom fi circa 40 persoane.

Mamaruta noastra creste frumos (am pus poze noi pe picasa), e cuminitica tare: mananca, doarme, ii place tare mult la plimbare. Suntem in sapt. 8, cu 5,1 kg si 62 cm.

Colici am avut doar cateva zile, in saptmana 2-3. Acum, de cateva zile, parca iarasi ne dau tarcoale. De azi am inceput sa-i dau Bonisam (ce i-am dat si inainte).

Noptile sunt linistite, se trezeste de 2 ori pt. papa.

In 21 sept vom avea 2 luni, ne pregatim si de primul vaccin. Sa speram ca va trece totul bine.

Am vazut toate pozele de pe Picasa, avem copii minunati. Sa ne traisaca sanatosi.



Mami de Sara Ioana (21.07.2012)


"E bine ca timpul care se scurge sa nu ne macine si sa ne piarda, ci sa ne implineasca". A.de S. Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Neata, fetele. Carmina, multumim de cafea. Laura, daca mergi la Frasinei iti dau si eu un acatist. Eu zic sa mergi la nunta cu bebele daca vine si mama ta. Ali, eu zic sa nu-ti faci griji si ai sa vezi ca nu e nimic grav. Despre starea ta nu-mi spune, ca si eu am avut pitici pe creier cand am citit de Monica. M-a luat o frica de nu va pot spune. Frica, nu numai de alunite dar si la propriu. Eram la socrii si am vrut sa merg la baie, care este foarte aproape de camera noastra. vreau sa va spun ca mi-a fost un urat, de m-am intors inapoi.Nectarel, e bine, am facut si noi 4kgt.Eu cred ca este bine.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Acum am citit ce-am scris. Scriu cu intreuperi, ca mai intra unul, altul si am vazut ca m-am repetat. Parca m-am prostit rau cu sarcina asta.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adarev
Laura, daca mergi la Frasinei iti dau si eu un acatist.

Ada


Cu cea mai mare placere , chiar ii spuneam lui Florin aseara ca imi este dor de tine , uite asa te mai vad

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

salutare si de la noi.

suntem bine,am inceput sa ma mulg si eu si parca se satura mai bine bb cu completare de la mine in sticla.

carmen super arati deja in costum de baie.

laura,ca sa vezi cu mama ta ce subantelesuri.
au voie femei la manastire??

ada,cum ai comandat costumul popular ca nu am gasit optiunea asta niciunde pe site sa comand.

pusi,am vazut pozele cu pletoasa ta,haha.ii trebuie deja programare la coafor.

carmina,sa va traiasca zambareatza.

fetele,propun cind puneti poze noi sa schimbati coperta albumului sa vedem mai usor pozele noi.ca eu nu intru in albume decit daca spuneti voi pe aici.

apropo,am pus si eu vreo doua noi cu superbebele meu.

vad ca va pregatiti toate de botez...numai mie mi-e o lene de mor.asa n-am chef de pregatiri...


www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



Mergi la inceput