Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (18)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Sigur sigur trebuie?

Nu poti intreba inca un medic?

Just derpin' around

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

ina nu pot spune ca sigur sigur trebuie
da sincera sa fiu m-a speriat acel cheag de sange
care era destul de mare
nu pot face colonscopie la copil asa mic decat cu anestezie
se baga bariu
si am inteles ca se vad la imagine si toate organele
asa ca scap si de ecografie
mai fetelor ea inainte de a fi cu kk cu sange a avut perioada mare de imi zicea zilnic ca o doare burta
si ma gandesc ca asa e mai usor
sta linistita ca voi fi eu cu ea
si a mai facut radiografii
e nervoasa
plange
da pana la urma sta cuminte
offffffffffffff
si mai e si sarbatoare vineriiiiiiiiiiii

miki nu stiu ce sa zic
imi imaginez ca nu e tocmai placut
offfffffffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

off mai cami, las ca va ajuta Dumnezeu!
eu credeam ca doar bea bariu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua fetelor!!!
Strumpitz, iti multumim mult mami ca tot intrebi de noi.
Fetelor, scuzati absenta dar, nu prea mai am timp de calculator. Ziua suntem pe afara iar seara cand vine sotul profit si merg la masaje. Maine la ora 14 merg sa dau proba pentru un loc de munca, tot asa in domeniu si sper sa fie cu noroc. Pe 22 septembrie sora mea cea mare scoate actele aici, in Italia iar saptamana viitoare vine mama la noi. Cam aglomerat programul nostru, dar nu ne plangem.
Imi este dor de voi toate si seara la culcare mereu intru la poze si sa va citesc...deci, nu sunt in urma mai cu nimic.
Duracell este un vorbaret si un strengar...la fel de nazdravan cum il stiti. Saptamana viitoare trebuie sa ajungem si la pediatru dar cum permisul mai are de stat vre-o 10 zile pe meleaguri romanesti,o lasam pe alta data. Are 13 kg si 94 cm...acum vedem daca aceleasi masuratori le obtinem si la controlul pediatric ca pe cantarul nostru atat are...
Merg ca mi-a venit sotul in pauza de masa! Va puuuuup pe absolut toate si va mai tinem la curent cu ce se mai intampla in viata noastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Doamne Cami, mult noroc, sa fie totul bine, sa treaca usor si sa nu fie nici o problema majora.

Just derpin' around

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Ally, ce voinic ai tu acolo.....!
hai sa va spun ce am patit...am taiat trei feliute din degetul mijlociu de la mana dreapta cu robotul, imi curgea sange rau... a venit barbatul...m-a pansat...si acum stau cu degetul in sus, dar pulseaza si ustura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Ally, ce voinic ai tu acolo.....!
hai sa va spun ce am patit...am taiat trei feliute din degetul mijlociu de la mana dreapta cu robotul, imi curgea sange rau... a venit barbatul...m-a pansat...si acum stau cu degetul in sus, dar pulseaza si ustura

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Au! Nasol! Numai de intamplari din astea ai si tu parte! sa treaca repede.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011) si 32+ cu
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

offff.... tot incerc sa va scriu si eu 2 vorbe si nu mai ajung....tot plecata, ori la plimbarici suntem! azi am fost pe acasa, Lucas este la buni de ieri dimi si mai sta pana maine dupa masa.... si am zis sa profit sa imi fac curatenie in casa ca nu reusesc niciodata sa fac totul, fac pe bucati, intr o zi parterul in alta etajul si in alta pe afara. pana termin tot tre sa o iau de la capat
Iasmi este ajutorul meu astazi

mai delia dar cum reusesti tu mami sa faci buba???? arata delicios tortul cu inimioare dar asa complicat este....

miki, felicitari micutei nepotici!!!! sper sa va aduca numai bucurii si voua si parintilor!!! felicitari si lui vlad!

mada,roxy cum a fost la nunta??

ally pup tizutzu' si Lucas tot asa sta cu greutatea!

cami, mami, sincer eu nu as fi facut inca aceste investigatii si cu I am trecut prin multe etape grele cu kk, tot asa cu dureri de burta, uneori si cu sange iar acum la 5 ani pot spune ca s a rezolvat, echilibrat totul. cred ca fructele au cea mai mare influenta. ati incercatceva tratamente??

somleac mie imi place sa fiu gazda la gratare si prefer ca si locatie la noi pt ca imi este super usor cu copilasii aici. cand suntem invitati e mai greu.... ideei de cadou....nu prea am..da un search pe google...

strumf mai aveti putin si veniti in RO....de abia astepti!!!

Fetelor eu pe L asa de mare il vad deja..... noi cu dintii/.maselele am terminat o de mult, de treziri noaptea nici nu imi aduc aminte....facem adevarate conversatii ce mai......mai avem doar de pampers sa scapam si am terminat cu bebelusia mie dor de un bb mic, mic, micut.....





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

strumf apropo de "muschiul rupt de la kg din sarcina" banuiesc ca asta face burtik floscita din fata?? sau aia o fi grasimea??? daca este "muschiul" sa stii ca eu nici acum la 5 ani de la nasterea fetitei nu sunt plata, plata...a ramas ceva atarnat

deea voi ce mai faceti?? cum este anna?? sa stii ca, de cand am vazut la voi cum ati scris numele annei cu 2 de "n" a inceput sa imi placa acest nume

simo, eu cred ca arati fooarteee bineee la greutatea pe care o ai!! nu stiu cum ti-ar sta mai slaba!! poze nu ne mai arati??

lparpala noi nu folosim cereale. cred ca papa suficient de multa si diversificata mancare ca sa ii mai dau si cereale. plus ca sta bine si cu greutatea. pt diana sa nu se mai trezasca si sa o lase pe mami sa se odihneasca. chiar, ajutoare ai pe cand vine bb2??

catank multa sanatate surioarei tale si concediu placut in continuare! te asteptam cu pozee!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cami, uitasem acomodare usoara antoniei la gradi!! offf stii ce mai gandeam?? dupa ce incepe gradi o sa fie si mai greu sa controlezi ce papa....dulcopic ati incercat>?? iasminei i a mers foarte bine de la aceste picaturi..

nah ca mi-a picat o idee si pt cadoul lui somleac : ziarul acela care i la comandat mada pt sotul ei care era din anul nasterii sotului.....sau orice inscriptionat cu un mesaj haios...

spiridusha voi cum mai sunteti??? si a revenit juniorul cu programul??

persi de raducu nu ne mai spui nimic??

viss, ce mai faceti voi mami?? ne este dor de voi!!!

vas, asa scurta a fost vizita la noi??

irinuca te pregatesti de bali???

mary poop micuta domnisorica

alina ce mai fac buburuzele???

yvy poop micuta baietoasa larisa!!!ce a mai facut??

gata!!! am si papat cu junioara mea....iar acum ne punem in pat la desene/nani putin ca suntem frante

inca una si am plecat daca tot am inceput /recuperat madaaaaaaaaaaa sunteti bine???????? da ne un semnn!!!




Mergi la inceput