Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *444*

Raspunsuri - Pagina 35

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Novus sa aveti multi ani fericiti si cu multe realizari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ina cu riscul de a fi catalogata intr-un fel sau altul eu iti propun sa cauti o baba descantatoare si sa il duci pe Ian. Chiar azi dimineata vorbeam cu mama despre "bube rele" si mi-am amintit cand faceam si eu ulcioare. Si am mers la bunica unei prietene (acu nu vaganditi ca am mers la Mama Omida) care mi-a descantat ochiul cu boabe de secara sau ovaz (nu imi mai amintesc) si de atunci nu am mai avut probleme. La acel moment nu am facut nici un tratament. Eram prin clasa a 9 sau a 10. Si la fel imi iesea cam la luna unul. Am avut la ochi. Apoi pe la subrat. Apoi iar la ochi. Si tot la ochi. Pana am descoperit-o pe bunica aceasta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Buna fetelor,

Magda - pentru implicare ta, te cred ca esti stresata mai ales ca deja s-a vorbit despre cazul Iuliei la radio iar info au fost eronate. Bafta sa iasa totul asa cum ne dorim iar micutza noastra eroina sa ajunga cat mai repede in Nemtzenie sa vina sanatoasa tun

Novusel - multi ani cu sanatate si bucurii in casnicia ta

Ina- sora cumnatei mele are prbl.de cest fel (are 30 de ani), medicii i-au spus ca are un microb in sange, ea tot face astfel de bube, buboaie... sper sa treci cu bine peste prbl.astea


Fetelor, stiu ca a trecut mult timp, voi ce pompa de san ati folosit si daca ati fost multumite.
Eu as cumpara una la second pentru ca nu stiu daca o sa si folosesc... dar nu stiu de care. Daca aveti acasasi nu va mai trebuie, o cumpar eu.



Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009
de Natalia + 35

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Novus si Pisi- multi ani fericiti impreuna si de acum inainte! Ha, cu ocazia asta am tot numarat si io pe degete, ca nu-mi aminteam cati ani de casnicie avem noi, da' se pare ca luna viitoare vom avea 4...va dati seama ca eu mereu uit data exacta?! Ce se supara huzband pe mine pentru chestia asta, cica parca m-as fi maritat de 10 ori de nu-s in stare sa tin minte:))) Nu stiu care e explicatia de tot uit, mi-era prea rau/greatza atunci, cred ca de-aia:))
Cuscra, pentru raceala fara febra n-ai ce-i da decat portocale/gref/lamai stoarse, ideal cu un pic de sirop de catina cu miere. Daca are muci multi ser fiziologic si il pui sa sufle cate o nara pe rand. Cum spuneam, eu de la 38 rectal dau antitermic, panadol sau nurofen.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Multumesc pt urari tufetelor !!

Noi am fost de dimineata la balaceala, a fost tare bine, jacuzzi, inot, relaxare, ce mai !! Cu ocazia asta m-am felicitat ca am anulat rezervarile de la Sbiu la ce vreme e la noi , sper sa nu o tina tot asa !!

Diseara iesim in oras cu gasca noastra si maine sa vedem cum e vremea ca avem mai multe planuri

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

La multi ani fericiti, Novus si Pisi!

Fetelor, ai vostri sunt fani Lazy Town? Mie mi s-a parut inofensiv pana azi, cand, tot facand ca Sportacus ( "nenea Blau"), a dat cu capul de-o piatra. Are ditamai cucuiul, Blau, ca sa fie in ton, fix in frunte. Luni vine fotograful la gradi, deci se potriveste la fix. Nu mi se pare chiar ok ca tot isi pune mainile in sold ca ala si se tot uita in jur sa vada ce mai poate face, plus ca-l apuca facutul de "flotari" in mijlocul drumului, dar pus in balanta cu fapul ca mananca mai multe mere ( bomboane sportive), l-am tolerat. i-am scos mai demult si Cars din program, pt ca se juca cu masinile doar busindu-le, cum vedea el in film. I-am spus ca de atata ciocnit li s-au stricat motoarele si nu mai merg, ca atare nu ne mai putem uita la ele. Nu stiu de m-a crezut ori ba, dar nu l-a mai cerut. Acum m-ar interesa un film in care " eroul" joaca sah/face puzzle si mananca ciorba.

Magdy si pe mine m-ar stresa incurcatura care s-a facut.

Maine mergem la gradina cu niste prieteni, asa ca acum am pus niste foi sa se coaca pt un cremsnit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

ieri il schimbam pe Sportacus si imi arata ca are titi, dupa care roteste privirea pana da de frate-sau, il smulge suzeta din gura si ii indeasa fata in pieptul lui, sa-i da titi.

A, Ilinca intrebase de titi. Am incheiat cu totul cand am mers in ro, deci aproape'de 11 luni. Deja inainte de asta mai sugea doar noaptea, foarte putin, mai mult de sete. Drumurile spre si in ro, il oboseau asa tare ca dormea tun nopti la rand, iar dupa ce cateva nopti n-a mai cerut, n-am mai insistat.
Sophiphi a incheiat cu totul cu scutecele?

Ramo, ma uit si eu daca mai gasesc toate piesele, dar mai pe seara, sau maine. iti scriu daca te intere.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Nu stiu cine-i Sportaculus ala, ca noi suntem cam de 1 saptamana in faza de "Puplot"(ala-i Pluto), ratza (Donald) si Goofy. Care de obicei is la pachet cu Mickey Mouse. Pe care nu-l mai confunda niciodata cu "Mimi" Mouse, gata, mai repede ii confund eu:))
Sophiei ii pun scutec seara, n-am experimentat fara ca nu am chef sa dorm iepureste gandindu-ma:"o fi scapand-o?" in rest nu mai poarta scutec deloc, nici la somnul de pranz.
Aaa, cu kk e ca Ian, dar ea nu-l face in chiotzi ci aduce scutec, cand face asta e clar ce vrea. Noroc ca la gradi nu face niciodata kk, asa a fost de cand am dus-o, s-a autoreglat sa faca doar dupa ce se intoarce de la gradi, ma distra ca anul trecut il facea in maximum juma de ora de la intoarcerea acasa:)). Acum il face mai degraba seara, in scutec, desigur, dupa aia vrea iar chiotzi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Inapreda, la raceala nici eu nu dau nimic in afara de ser in nas daca trebuie , oscilo eventual, nurof/panadol pt temperatura
Cu ulciorul nu stiu ce sa spun, nu ma pricep



Ramona, mie sincer pompa nu mi-a folosit la nimic si nu ii vad rostul , eu chit ca am alaptat destul nu am putut veci sa ma mulg cu pompa, mai degraba fara


Kea, nu stiu cu ce se mananca desenele mentionate de tine, noi suntem tot fan Tom & Jerry, i-a trecut si faza bataioasa care nu stiu daca avusese legatura cu desenele, acum ii place sa faca pe pisica cateodata, mai ales cand ii e rusine ca atunci nu trebuie sa faca conversatie , imi spune: sunt pisica mama ai uitat? nu pot vorbi

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Magdy, am uitat sa-ti raspuns, scuze: spune si tu ca operatia va fi la sf lunii pt ca acum ii mai fac analize, teste, etc si dureaza traseul hartiilor din Romania , ceea ce nu-i minciuna
Succes maine !!



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput