Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *444*

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

`Mneatza!

Am pus si eu de ceai.

Am fost la dr pt aviz. dis de dimineata. Toate bune si frumoase. Proba cantarului a aratat 16,5 kg si 103 cm. Cam piticanie mi se pare.

Ina, nu cunosc detalii despre viermisori. Dar eu as merge pe naturiste pt stimularea poftei de mancare, dar doar dupa ce as elimina viermii.

Bebe, si Rares ma face de basm la biserica. Dupa ce platim liturghia cu prescura, incepe ca vrea si el painica. Si din usa Altarului pana la pangar nu ii tace gura si incepe a primi, ba o bomboana, ba un mar, sau ce mai au femeile prin sacosa...paote , paote o tace.
Asa ca m-am invatat minte si cand cer prescura pt pomelnicul meu, mai cer una...rezerva.

Silvi, ai gasit catina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Denisa, la noi se marca plicul. Fara nici o jena din partea partilor. Poate cumva stanjenit ar fi pacientul. Dar nu se compara mediile si nici nu vreau sa comentez.

Aporpo, de gravide. Am aflat dis de dimineata ca o tuipa, colega cu omu meu, a nascut fatul mort. Cand am inceput sa o haluit pe sarmana mama, m-a oprit omu meu zicandu-mi ca a fost cumva vina ei. Si cand am aflat i-am dat aproape dreptate, desi socul, durerea e aceeasi. A fost doar din an in Paste la control, si atunci i se spunea ca toate sunt in regula. De vreo 5 zile ii era tare rau dar ea astepta termenul... Cat de DING poti sa fii sa stai asa...in nesimtire...In fine, pacat de ea, trauma ramane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ce ziceti de combinatia ceai, covrigi si prune uscate? Daca lipsesc mai mult, stiti unde ma gasiti

Ana, Ilinca, cum aveti orele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Anamaria, analizele ii sint bune; are paraziti;

***

Cadou pentru doctor: depinde si cit de bine il cunosti si ce "gen" este; daca nu-l cunosc deloc, dau plic dar
-ginecologului meu nu i-am dus nimic pe perioada sarcinii; la controlul de 6 saptamini, lui i-am dus o sticla de Moet si asistentelor un tort
-unui stomatolog care imi era si vecin de scara si ne stiam bine, i-am dus un album de arta (dar stia ca e pasionat)
-la doctor-femeie am dus parfum (desi nu mi se pare o varianta ok, parfumul fiind foarte personal)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

buna fetelor!
am lipsit motivat. am fost la constanta la medic si la cumparaturi iar ieri am avut foarte mult de munca la birou.

sunt oarecum ingrijorata. colposcopia de acum a iesit si mai "nasol" (asa zice dr care ne este si prieten)decat cea din urma cu 6 luni asa ca merg din nou marti sa repetam si papanicolau si genotiparea HPV si alte analize si apoi sa vedem ce facem. cred ca un ERDA caci tratamentele locale nu au avut nici un rezultat...
ideea e ca in ultimile luni tot mi-am facut singura sperante ca va fi bine si acum nu eram pregatita pentru asa ceva. in situatia de acum planul BB2 intra iar in amanare

nu am citit inca din urma dar sper sa reusesc.
pupici tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Off, mi s-a trezit cu o respiratie astmatica
O duc chiar acum la dr. Iarasi vom intra pe Singulaire.
Nu s-a schimbat nimic, e aceeasi gradi, aceleasi doamne. E posibil sa o deranjeze un copil, insa.






crina a avut doar o perioada scurta cand zicea ca nu mai vrea la gradi si era exact perioada cand aveau copii mici veniti la acomodare si nu ii suporta. cand s-au obisc=nuit cu gradi si piticii a revenit situatia la normal si a inceput iar sa ii placa. crina nu accepta sa vada ca plang copiii. mi-e teama ca luni la gradi de copii mari vor veni si copii care merg acum prima data la gradi care o sa faca scandal...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

referitor la cadourile pentru doctor...depinde de relatia cu dr. eu doctoritei de familie nu ii duc niciodata nimic pentru ca stiu ca nu accepta mai sunt si de genul asta.
ginecologul e si prieten si i-am dus si sticle de diverse si peste (ca doar sunt tulceanca) si chestii mai personale, si obiecte folositoare la munca: agenda, set stilou+creion mecanic etc

noi avem insa o invitatie la o aniversare de 40 de ani, barbat, petrecerea fiind in aer liber, la o pensiune pe malul dunarii. si e maine si tare nu stiu ce sa iau. nu cunosc gusturile omului o stiu doar pe sotie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Silvi, sanatate multa si sa gasiti remediul bun
Saptamana viitoare sunt si eu programata la testul Papanicolau si mi-am amintit air stresul prin care am trecut acum 3 ani cand mi-a iesit C3 , din fericire a fost totul ok apoi


Cu parfumurile cadou, eu studiez de obicei subiectul vad cam ce foloseste si iau un parfum din aceeasi gama, pana acum nu am dat rateuri sau nu am aflat
La barbati e mai simplu pt ca merg pe parfumuri clasice, barbatesti



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Woww...Novus ramane NOVUS. Imi place avatarul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Concertul anuntat pe 3 oct. o sa se amane. Connect-r are alt program in seara aia, dar ar veni pe 10

sperrrrrr sa se realizezeeeeeee

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
IULIA va invinge CANCERUL
Where there's a will there's a way
Every saint has a past. Every sinner has a future.


Vreau si eu la connect-r...



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 25+

Mergi la inceput