Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *444*

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ina, mie mi se pare ca ai procedat corect ca ai intrebat educatoarea. Bine, pe viitor eu m-as feri de copil sa nu ii dau impresia ca musai verific tot ce imi spune. DAr ia gandeste-te daca iti spunea ceva de rau, nu te duceai sa intrebi educatoarea? Asa ca stai calma.

Pisigri, dar sunt niste preturi tulburatoare. Chiar daca ar avea rechizite gratuite tot mi se pare exagerat de mult. In fine, la maicute platesc 160 pana in 200 pe luna. Suma ar putea varia iarna.
Parca Dyana il avea pe Mutzu ei la maicutze. Or fi aceleasi ca cele de la Braila. As fi curioasa. Dyaaanaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ca tot veni vorba de maicute si pedepse la gradi.

De cand mi-a intrat cu gradi asta, am tot cautat parinti, copii orice care sa imi ofere informatii "din culise". Si am gasit chiar o mamica a carei fetia a terminat anula cesta, deci teoretic Sora ar lua clasa mica. Caracterizarea a fost ca sora e tare retrasa, rece si distanta insa implicata in activitatile cu copii. Putin vorbitoare cu parintii, nici macar la sedintele cu parintii nu vorbeste parintilor despre copii. Insa, de pedepse "moral" nu se aplica, cu toate acestea fetita i-a povestit acasa ca sora a lovit-o peste degete (pe motiv ca, copii incepuse sa isi mazgaleasca unii altora foile de desen). Asta a fost doar un incident in 3 ani de gradi.

Acum, vom vedea ce vom trai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Multumesc fetelor!
Pisigri, nu era chiar degeaba, caci in ultimii ani, niste bestii de oameni, vreo doi, se tot opreau la el si ii cereau bautura, tigari si cred ca si bani, iar bunicul, singur la 80 de ani, cu o casa in marginea satului, intr-un sat cu case rasfirate, nu avea puterea sa se opuna in vreun fel. Iar varu-meu, care lucra in militie la vremea aia, desi venea la maica-sa ( direct de la serviciu, deci in uniforma), nu gasea timp sa se opreasca si la bunicul nostru 5 minute, macar cat sa vada lumea ca nu-i singur pe lume, ca ii pasa cuiva de el.'Nu i-a cerut nimeni mai mult. Cand se intampla asemenea lucruri parintelui tau, e cumplit sentimenul, eu o inteleg pe mama. Iar bunicii au facut enorm pt verisorul meu, era lumina ochilor lor. Si pe noi ne-au iubit mult, dar el era pe primul loc, bine, probabil cum fusese primul nepot si singurul vreme de vreo 12 ani.
O sa-i scriu fetei. Nu pot sa zic ca imi doresc o legatura cu ele ( poate nici ele nu-si doresc), nu stiu, nu mi-am pus problema. Vreau doar sa-i spun adevarul, adica acela ca si pe noi ne doare ce s-a intamplat.

De hainele de casa v-am intrebat pt ca-s hotarata sa scap de kg in plus ( vreo 5), de burta si de toate hainele care nu ma avantajeaza. Vreau sa-mi cumpar haine special pt casa ( pana acum majoritatea fusesera initial pt afara) si nu stiam dupa ce sa ma uit. Ideea cu rochitele si colatii o gasesc super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna dimineata!Dau o cafea aburinda Pentru prima data Eva mi-a spus ca nu mai vrea la gradi, ca acolo trebuie sa invete prea multe poezii Tot pentru prima data, ieri la pranz nu a vrut sa doarma la gradi, iar acasa toata noaptea s-a foit in somn, a si plans de vreo 2 ori. Azi trebuia sa o duc sa ii recolteze pentru analize, dar o las in pace ca e cam zbuciumata. Ce poate fi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!

Multumim pt cafea Anamariame !!
Nu stiu ce sa zic de framantarile Evei dar nu crezi ca au legatura cu gradinita ? poate ceva nu e pe placul ei si de asta reactioneaza asa ; cu educatoarea ai vorbit ?


Kea tinem pumnii pt sotul sa fie totul bine
Scrie-i fetei linistita probabil se va simti bine
Si succes la alcatuit noua graderoba de casa!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Citat:
citat din mesajul lui novus

Floric, ai cumparat ceva au ba ?? eu inca nu am ajuns dupa marfa retinuta




No, maica, asa nebunie nu am vazut de cand s-a deschis prima Billa in Braila prin 2000. Nici macar nu am intrat in magazin sa vad despre ce si cum era vorba. Pt ca daca as fi gasit ceva (si paote macar pt Rares gaseam sigur ceva) era o coaaaaaaaaaadaaaaaaaa enorma. Era ceva ca in vienrea neagra (sau o cheama in Hamerica) plus ca MUSAI imi trebuia cupon din acela de "invitat". Bine, cum asta o rezolvam caci ma "lipeam" langa alt cumparator care avea. Dar am zis ca lumea nu e sanatoasa, zau....



Aoleu Floric asa era si la noi, am mers aseara pe la 20 sa-mi iau marfa retinuta , pt Ada si Pisi ca mie nu imi gasisem nimic si era sa pic jos cand am vazut coada pe trei randuri care se intindea prin tot magazinul
No, am zis ca dau o tura pe langa coada sa vad daca nu e cineva in pole position si ca norocul am dat de doua prietene langa care m-am lipit si in jumatate de ora am platit, nici nu am scos cuponul din geanta, avea vanzatoarele cupoane pe masa pe care le scanau si gata ! oricum asa nebunie nu am mai vazut de mult !!plin de lume si haos in magazin


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Da, am vorbit. Cu una dintre ele, care mi-a si spus ca a remarcat o schimbare in comportamentul ei. Eu sunt sigura ca de la gradi i se trage, voi investiga problema pana gasesc cauza. De fiecare data cand o intreb, nu imi da decat niste raspunsuri vagi, din care nu pricep mare lucru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Si eu am fost ieri la Takko. N-am mai pomenit asa ceva. Doar au mai fost reduceri de 50%, dar atata ingramadeala n-amvazut demult. Prin magazin m-am uitat doar putin, pentru Eva as fi avut ce sa iau dragut, dar sub nicio forma nu aveam energie sa stau la coada aia infernala, cred ca erau cel putin 50 oameni care stateau la rand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Dar ea a mers la gradinita asta si pana acum,nu? colegii sunt aceiasi ? educatoarea la fel ?
Musai trebuie sa gasesti care e cauza

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Si eu am fost ieri la Takko. N-am mai pomenit asa ceva. Doar au mai fost reduceri de 50%, dar atata ingramadeala n-amvazut demult. Prin magazin m-am uitat doar putin, pentru Eva as fi avut ce sa iau dragut, dar sub nicio forma nu aveam energie sa stau la coada aia infernala, cred ca erau cel putin 50 oameni care stateau la rand



Da, si eu am luat pt Ada pantaloni vreo 3 perechi, colanti si niste bluzite, din pacate nu prea mai ramasesera decat numere mici la multe hainute frumoase
Oricum asa ingramadeala nu am mai vazut

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput