Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *444*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

ilinco - ce mai face sophiphiciul?
intra putin pe la noi ca stam cu inima stransa

PS: cand am citit ce fierbinteala voastra, primul gand a fost de herpangina

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

o noua performanta: aseara aveam in "program" sufleu de conopida, drept pentru care am scos din frigider conopida, branza, pastele(fiersesem carteva de dimineata sa dau mai multa consistenta mancarii) oul, iaurtul (folosesc uneori in locul smantanii), mararul
m-am apucat de "asamblat" mancarea, o bag repede in cuptor si fug sa ma ocup de micshu'
revin peste un sfert de ora si constat ca am uitat sa pun branza - ramasese castronelul pe masa
deci am trait sa o vad si pe asta
o fi varsta? oare ce mai urmeaza?


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

mie conopida mi se pare usor grea, insa la muraturi o adoooooooooooooor
si ce n-a fost mai buna asa, ?
tot raul spre bine, cu branza rasa, sau ai renuntat?


www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 12
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

o fi varsta? oare ce mai urmeaza?


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori



sa uiti copilul in parc.

PS: stii bancul cu mosulica ce merge la dr si se vaita ca sufera de uitare? Ai grija sa nu patesti ca el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

nu bebe, nu am renuntat, am avut noroc ca pusesem intr-o doara ceva parmezan, chipurile sa ma schimbe din bustul branzei de vaci
conopida eu o fierm in prealabil cca 5 minute si devine mai "usoara" in preparatele ulterioare

floricule, nu stiu bancul

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Gianina, ai grija ce vorbesti ca Bebe e insarcinata? Mai ai ceva pe fundul oalei daca o fi la o adica vreo urgenta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

bebe- asa-i ca nu ti-am facut pofta?
nu m-am gandit la aspectul cu gravidutele noastre si am deja mustrari de constiinta



Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

bebe- asa-i ca nu ti-am facut pofta?
nu m-am gandit la aspectul cu gravidutele noastre si am deja mustrari de constiinta



Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

hai mai ca-s doar un pik insarcinata
nu imi faceti pofta, ca ma gandesc neincetat la hamburger-ii de la MAc, dupa ce ies de la control , deja a devenit traditie-rutele Ploiesti/Bucuresti, profit de junk food, asta enoi aici n-avem Mac.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 12
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Eh, Sophiphicu' e bine. Aseara inainte de nani am urmat sfatul bun pisigricesc si i-am dat 5 ml de nurofen. In prima ora de nani a fost agitata, adica eu incercam sa testez usor febra cu mana dar ma simtea si imediat dadea din maini si picioare si striga in somn:"DU-TI! DU-TI!"(VORBESTE CAM MOLDOVINESTI;))) E clar ca-si amintea experienta de la dr, a fost marcata rau.
Apoi a dormit beton, am adormit si eu, m-am trezit la 6.30 cu niste talpitze lipite de fatzalau, numai bine sa simt ca e rece, de altfel pe tot corpul, deci a trecut noaptea fara febra. Dimineata insa i s-a ridicat.
I-am dat F@#Taiul ala de augmentin, dupa ce am pierdut ore intregi citind pe net. Nu sunt foarte impacata cu alegerea, dar amu...ii dam inainte, stiu ca e dezastruos sa opresti tratamentul cu antibiotic odata inceput. De era prescris de dr noastra nu aveam niciun dubiu!!
Asa-s io cand sunt convinsa de profesionalismul cuiva, in altcineva nu mai am incredere. Asa eram si cu vetul lui Manole, dupa ce m-am convins cat e de bun n-as fi mers pe mana altuia nicicum! Asa fixista-s io. Asta este. Bine-a fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Pisigri, ai vreun raspuns?
Cat despre tinuta de casa, ideea de baza e: sa fie comoooodaaa, sa ma pot tolani cum vreau, sa stau pe scaunul de la comp cum vreau. Ideal sa nu vina nimeni neanuntzat. Vara port "ponghiole", nu prea stiu sa explic, nah, un fel de rochitze de casa, asa, bumbacesti, mai lalai. Sau niste pantaloni scurti de bumbac care-s de fapt pijamalele lui huzband:))) si un maieu. Iarna tot "ponghiole" dar cu colanti pe dedesupt.Nimic sexy de obicei, ca nu-s din "Desperate housewives";)))

Mergi la inceput