Bulgarasi de ian_feb2013, cap21

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ELEnNa_12 spune:

Maggie, bine ai revenit! si pe FB intreaba fetele de tine in permanenta! :(
Imi pare atat de rau sa aud diagnosticele alea... cu toate ca habar n-am ce inseamna. Eu insist sa crezi... sa speri ca ar putea fi bine! :( Si asa cum ti-am mai recomandat, o fac in continuare, cu riscul de a ma repeta: Vino la Bucuresti, pentru o a 2a parere...daca se mai poate face ceva inca de acum, in faza asta incipienta?! INCEARCA! Mult curaj, putere si intelepciune sa ai! :* Toate gandurile bune si o imbratisare cu drag iti ofer! :*

cu nazdravan (Edward) => 23+ , DPN 30.12.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraf89 spune:

Maggie sa nu iti pierzi speranta..minuni exista! Ma rog pentru tine si sper sa fie totul bine pana la urma! Te imbratisez si suntem langa tine

20+ cu

Iti multumesc tie Doamne, Sf Efrem cel Nou, Sf Nectarie si Maicii Domnului pentru aceasta binecuvantare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mys spune:

Citat:
citat din mesajul lui maggie_33

Multumensc Mena, si celelalte fete care v-ati mai gandit la mine si ati mai intrebat. Aseara am venit foarte tarziu de la doctor, am si stat o droaie acolo... Din pacate vestile mele nu sunt bune, sindrom hidropigen (lichid ascitic) in burtica crescut fata de sapt. trecuta,ficat hiperecogen cu ceva structuri. In rest este dezvoltat normal. Sunt doua sau trei cauze posibile, dar la fiecare sansele de dezvoltare si de supravietuire sunt relativ mici. Dar eu nu-mi pierd speranta. ma rog la Dumnezeu sa faca o minune.

Magda 18+
blogul meu

http://www.flickr.com/photos/25182350@N03/page5/

“I may not be totally perfect, but parts of me are excellent” Ashleigh Brilliant



Nu-mi dau seama ce inseamna sindromul asta la bebe, nu e nimc de facut decat sa astepti si sa speri ?

Later edit : am gasit momentan discutia asta legata de lichidul ascitic la fat
http://www.mami. ro/forum/showthread.php?2041-lichid-de-ascita-la-fat-in-burtica

SE PARE CA SE POT FACE TRATAMENTE, SE INCEARCA DETERMINAREA CAUZEI DUPA NASTERE SI APOI TRATAMENT , poate si la noi in tara, nu doar in strainatate

Alina lui Matei si 20+ cu Amelia

http://matei-sansalaviata.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELEnNa_12 spune:

Blue_sea merci pt gandurile bune.

Lidia, asa spun si eu ... bine ca n-am patit nimic. Restul se rezolva, trec de la sine. Ai grija cu placenta, asculta dr. si potoleste-te o perioada. Ca sa bei lichide, poti sa iti faci ceai de fructe, pui putina miere, si e mai bun. Te pacalesti. Incearca!

Laura multumesc.

Pupam toate burticile si le dorim sa fie sanatoase


cu nazdravan (Edward) => 23+ , DPN 30.12.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Maggie, sunt fara cuvinte. Asa m-am saturat de vesti rele!
Haide si in Bucuresti la Haidi! Chiar e f bun!

20+






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikisor spune:

neata fetelor

Maggie tinem pumnii si ne rugam sa fie totul bine

22+ cu printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikisor spune:

fetelor, cele ce ati facut candida de cand ati ramas gravide... ce ati luat pentru asta?

22+ cu printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ELEnNa_12

Neata fetelor!

Da da, la mine cu ceaiul, Mys! Indulcit cu miere te rog ...

Bubble, dar stiu ca nu trece oboseala...

Nici eu nu ma mai odihnesc de saptamana trecuta aproape deloc. Mi-e rau noaptea, tremur, visez numai politie, pompieri si salvare... mi-e foarte aiurea... Imi este greata in fiecare zi numai cand imi amintesc...
Nu v-am povestit :( Nu stiu de ce... nu am vrut sa va ingrijorez si era prea vie in mintea mea toata intamplarea. Am avut un accident de masina. Impactul a fost destul de urat dar ne-am dat jos din masina. Dar si mai urat a fost faptul ca ulterior a iesit un fum gros de la motor si sotul s-a dus sa deschida capota sa vada ce e. Si prost inspirat cum era el, s-a trezit in fata cu o flacara imensa si a inceput sa arda toata masina. El s-a ars pe maini, destul de rau. M-am chinuit zilele astea cu el, nu prea putea sa le foloseasca, se umpluse de besici cu apa, si medicul de pe salvare mi-a prescris un spray si un unguent. Asa il tratez in fiecare zi...
In fine... a trecut totul... Dar eu in continuare visez urat si cand ma trezesc imediat ridic capul de pe perna si fac altceva pt ca nu imi vine in minte decat intamplarea cu pricina care ne-a lasat fara masina si ... cu multe problemute. Important e ca noi suntem sanatosi si am scapat doar cu atat.

Va pup si va doresc o zi buna si linistita!


cu nazdravan (Edward) => 23+ , DPN 30.12.2012




Ai zis tu ca a patit ceva si nu ne-ai relatat tot... Tu esti bine? Cosmarurile la gravide sunt foarte des intalnite uneori si fara motiv , daramite cand patesti ceva. Ai grija ca ii transmiti tot lu' bebe. Imi pare tare rau de ce imi povestesti... >:D<>:D<>:D<

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 21+ cu Eduard

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maggie_33

Multumensc Mena, si celelalte fete care v-ati mai gandit la mine si ati mai intrebat. Aseara am venit foarte tarziu de la doctor, am si stat o droaie acolo... Din pacate vestile mele nu sunt bune, sindrom hidropigen (lichid ascitic) in burtica crescut fata de sapt. trecuta,ficat hiperecogen cu ceva structuri. In rest este dezvoltat normal. Sunt doua sau trei cauze posibile, dar la fiecare sansele de dezvoltare si de supravietuire sunt relativ mici. Dar eu nu-mi pierd speranta. ma rog la Dumnezeu sa faca o minune.

Magda 18+
blogul meu

http://www.flickr.com/photos/25182350@N03/page5/

“I may not be totally perfect, but parts of me are excellent” Ashleigh Brilliant




Ne rugam toate pentru tine, Meg. Am sperat sa fie totusi o greseala. Ce e de facut mai departe? Alte analize si investigatii? Noi cum putem ajuta?

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 21+ cu Eduard

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui vikisor

fetelor, cele ce ati facut candida de cand ati ramas gravide... ce ati luat pentru asta?

22+ cu printesa



Bea mult iaurt, spalaturi EXTERNE cu iaurt ca mai calmeaza mancarimea si fuguta la dr ca nu e bune candida in sarcina deloc.

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 21+ cu Eduard

In love with my little kid :X

Mergi la inceput