Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (17)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Hello,
Cinstesc si eu masa cu un Nesquick.
Cred ca azinoapte a fost ceva in aer! Fiica-mea s-a trezit pe la 4, i-am dat lapticul si nu mai avea nici un chef sa se bage la loc la nani. Abia pe la 6 fara un sfert a mai adormit.

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

lparpala cand ati fost la Paraadisul Acvatic? poate ne intalneam pe acolo, noi am fopst in timpul saptamanii ca ma enerveaza in week-end ca este full. ati stat la bazinul de afara?
ai intrebat dr de vena aceea? sa nu mai faci efort, stai linistita

Am fost chiar pe 15 august, cred ca a picat intr-o miercuri. Nu am stat afara decat foarte putin pentru ca a fost destul de innorat.
Am intrebat dr. de vena si mi-a zis doar sad au cu un unguent cu heparina (am luat Lioton) atunci cand ma deranjeaza. O sa incerc sa o las mai moale cu plimbarile si cu luatul in brate al piticei.
Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Lparpala, ce a crescut si burtica ta! Nu te necaji cu pitica ta. Sunt multi copii asa, sa nu ai impresia ca doar voi. Si Luca se mai trezeste noaptea si nici nu vorbeste cine stie ce, nici nu sta pe oala. Fiecare la timpul lor. Nu raman ei nevorbiti si cu pampers pana la 5 ani...

Trece foarte repede. Partea proasta e ca nu a crescut doar burtica. Au aparut multe kilograme si “pe ici, pe colo, prin locurile esentiale”. Sunt convinsa ca toti copilutii vor scapa si de pampers si vor si turui de o sa ne saturam si o sa vrem sa taca, dare u ma refeream la faptul ca, dupa ce multi copii fac un anumit lucru, parca nu imi mai vine sa vin si eu sa zic “Ura, si a mea face!”. Ei…piticii mei (stoluri,stoluri).

Madutza, o sa incerc sa intru si sa va mai spun cate ceva si despre noi.

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Lparpala, cum poti sa spui ca pitica ta nu face nimic deosebit! Ba face! In ochii fiecarei mame, puiul ei e cel mai cel :)

Ai dreptate, dar incerc sa fiu cat se poate de obiectiva si sa nu o laud daca nu este cazul.


la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011) si 31+ cu
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

lidia, iubita, eu zic sa nu te stresezi... ai o minune de copil, la tine grijile astea venite in stoluri sunt si la hormonii de sarcina... nici Andra nu face tot ce facea sora ei sau alti copii, eu nu ma stresez, ca e sanatoasa si le face in ritmul ei...Ca si cu oala...
Cu nuntile de zi... sau de noapte... mama ce-mi ard calcaiele de una
eu am venit din piatza cu peste, asa ca ma scuzati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Am primit rezultatele de la analizele dariei. Cele mai multe sunt in garfic sau foarte mici diferente, in schimb IgE total este de peste 3 ori mai mare (107, limita <28).
Delia stii ceva de asta? Este analiza de alergologie. Oare are vreo influenta oul manca la micul dejun, inainte de analize?
Progaramarea pt interpretarea analizelor o avem tocmai pe 17 sept. E foarte ocupat dr nostru!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

din ce mi-au spus mie dr., Ige total iti arata daca esti sau nu alergic in general...deci ea mititica e alergica la ceva... acum va tb sa vezi la ce.. din ce mi-aspus alergoloaga nu conteaza daca ai mancat sau nu inainte..., mancarea afecteaza glicemia, uratii, etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello!

strumph, nashpa sa pierzi asa o noapte, cred ca de la atatea treziri ai visat si urat. Hai ca maine va fi mai bine

lparpala,

delia, yasmi, apopos de nunti, sambata asta iar avem o nunta , parca toata vara am tinut-o numai in nunti..si n-am avut chiar asa multe...vre-o 4.

irinuca, deci ai facut bine ca ai facut analizele piticei Instinctul mamei are intotdeauna dreptate. Sper sa nu fie nimic nasol la analiza

roxy, eu vinetele si ardeii copti le mananc separat, nu le amestec. Pun vinele pe paine si musc din ardei copti

felicitas, felicitari lui Miriam pt prima zi de cresa, super ca i-a placut si nu a plans dupa tine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

irinuk, am vazut pe fb, ti-a iesit misto rochia stil chinezesc la croitoreasa,
mada sa dansezi si pt mine la nunta.... in ce te imbraci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ati folositi careva produsele bio de la natura siberica sau retetele bunicii agafia?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna!
Yasmi, eu n-am folosit produsele de care intrebi .Iar despre banana, Luca al meu nu cere, ca nu sunt in vazul lui. Asa ca ii dau doar de 2 ori pe saptamana. El in schimb, a invatat unde sunt biscuitii (cu chimen mai ales) si stiksurile, si se duce la sertar sa se serveasca de cate ori are chef...

Roxy, mar copt ii fac asa: tai putin la codita, cat sa o scot, pun acolo in gaura un pic de unt si cam un sfert de lingurita de scortisoara. Il pun pe o farfuriuta si il bag in cuptorul incins la 160 grade. il las cam o jumatate de ora. Apoi il scot il las putin la racit, ii desfac coaja si il tai de pe cotor bucatele pe care le mai zobesc in castronel cu furculita. Asa il papa.

Delia, bun meniul! Acum intru sa studiez si eu blogul

Strumphy, bafta la odihna! Luca e plangacios cum a fost din totdeauna. Daca nu faci cum vrea el, imediat ii dau lacrimi de crocodil. Daca se loveste, dar ce zic eu sa se loveasca, daca aluneca putin pe parchet, iar incepe sa planga. E o galagie la noi in casa... . Dar fata ta nu era parca asa. O fi durut-o burtica de la ceva? Sau vreun dinte?

A mea eextrem de agitata de ieri. Azi nu a dormit decat de2 ori cate 20 de minute si acum la pranz vreo 40 min. Acum e in scoica si o legan sa mai motaie acolo putin... Dar se foieste ceva de speriat. Cred ca o deranjeaza ceva pe la burtica... Iar eu sunt cam zombie de oboseala... Ia uite, a facut ochii cat cepele!
Va pup!

Mami de muschetar Luca (12.04.2011) si printesa (18.07.2012) Ilinca Maria
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am venit de afara, am papat si am culcat buburuza abia acum, nu s-a lasat culcata deloc

irinuca si acum trebuie sa-i mai faci alte analize sa vezi la ce este alergica? ooo saracuta, iar o inteapa. dar macar vezi ce si cum.

ailed m-ai facut curioasa cu rochia irinucai si m-am uitat si eu pe fb....irinuca da, a iesit foarte frumoasa rochia si tipele de langa tine au avut niste rochii tare sexy mi-ati placut.

madutza si eu tot separat mananc vinetele si ardeii. chiar, cu ce te imbraci la nunta?

alina06 multumesc de reteta o sa incerc si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Irinuca unde i- ai facu analizele,la Medlife?Nu de alta dar si noua ne- a iesit la fel si i- am facut si panel2 si nu i- a iesit nimic.Nu am incrdere in astia neam
Roxy a fost superb la botez.Pruncuta Natalia f cuminte,a plans putin dar am calmat- o repede.Rares a fost deliciul tuturor inclusiv al ursitoarelor.A dansat ,a ras,s- a dus la toata lumea,i- a luat coiful de p cap unei ursitoare,am ras toti cu lacrimi si la final una dintre ele m- a rugat sa il ia in brate ca nu mai putea de dragul lui.Are o buna dispozitie in el,seamana cu tati.O sa pun si poze zilele astea.Felicitari Anastasiei pt vorbit,astept sa inceapa si ingerul meu.
Lidia ,mami nu te necaji.Fiecare in ritmul lui si fiecare puiut e unic.Eu il vad pe Rares cel mai cel si cand face ceva bine il laud ca sa prinda curaj sa mai faca.La orice maruntis pt noi,pt ei e un progres enorm.Chiar la botez a venit un baietel cu 3 luni mai mare ca Rares care spunea poezii,dar tot al meu a fost centrul atentiei ca e frumos,sugubat,nazdravan si f mamos.
Cand mai am chef de povestit mai intru sa va mai scriu,dar boul asta de itouch mi- a pierdut ub mesaj lung.Il urasc

Mergi la inceput