Bravo Lalu, G_rainbow!!! Hai Adinutza, Stella!(28)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mlhaela spune:

Felicitari Gabi! Sa cresti mare Denis Andrei!

Multumesc de raspunsuri, fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_77 spune:

Mihaela sunt bine, ca altfel ma plangeam eu.... Nu am mai varsat deloc, mananc din 2 in 2 ore parca trebuie sa recuperez. Pe tine te-au mai lasat greturile? Arsuri mai am din cand in cand dar le tratez cu Malox. Vineri ma duc la control (in fisa, dupa prima eco, vineri fac 38 sapt, dupa UM duminica fac 38), data cezarienei dra mea inca nu vrea sa o stabileasca, oricum nu cred ca ma lasa sa trec de 39 de sapt daca nu se intampla nimic, poate la control ma programeaza, ca mai e asa putin...am emotii recunosc.

37+ Bogdan Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Super, felicitarile noastre, draga Lalu, esti prima la nasteri naturale si ce mai flacau ai facut! Sa va traiasca, sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii! Felicitarile noastre si draga Gabi (G_rainbow)! Sa iti traiasca micutul si sa o faca pe mamica tare fericita toata viata!

Care va pricepeti, haideti sa schimbam si denumirea paginii, sa afle toata lumea din start ca au reusit si fetele! Si pentru ca mai mereu am vazut ca Anidaz si Kytana modifica, mai e cineva care se pricepe, ca ce ne vom face dupa ce nasc ele? Daca nu stie nimeni, sa primim indicatii in timp util, sa fim cu odiseea la zi, cu modificarile aferente.

De Mariana mai stiti ceva, totul e bine? Examenul e ca si luat, a terminat cu probele, banuiesc ca oralul era ultima proba...





Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

32 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_77 spune:

Felicitari Gabriela , bine ai venit pe Denis Andrei

37+ Bogdan Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_77 spune:

Mariana e la examen, inca nu stiu ce a facut la oral. Dimineata era bine fara contractii si durei, mai sangereaza un picut, dar era linistita pt ca doctorul i-a zis ca e totul ok.

37+ Bogdan Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Ce dimineata plina de vesti bune.
Felicitari Lalu, bine ai venit Petru! Lalu, ai fost foarte curajoasa si ai asteptat pana ai putut naste natural, te felicit si te apreciez pentru asta. Ne bucuram sa fiti amandoi bine. Odihneste-te ca ai muncit mult sa aduci pe lume un bebeloi asa mare .
Gabi, felicitari si bine ai venit Denis! Ne bucuram ca ne-ai dat vesti asa de bune, sa dea Dumnezeu sa fiti bine si in continuare si sa va acomodati repede unul cu altul, intele cu s-a acomodat repede cu tzitzi .
Hmm, am avut o noapte tare aiurea, cand m-am culcat am plans, am dormit numai in reprize si cand ma trezeam aveam cele mai negre visuri de pe lumea asta: daca, daca, daca si tot asa. Stiu ca si pe la 23 de saptamani ziceam ca mi se pare ca mai este asa de mult dar uite ca ...cu ajutorul lui Dumnezeu am ajuns la 35 de sapt. Ma streseaza mult gandul ca daca ma apuca intr-o noapte pic pe mana nu stiu cui doctor care e de garda, pe aici medicii nu prea vin noaptea de acasa ca sa se ocupe de tine, ca sa nu mai pun ca pana pe 20 sept dr mea e in concediu. Asa deprimata eram aseara si ma simt foarte confuza, nu mai stiu care senzatii sunt normale, care ar trebui sa ma ingrijoreze. Cu burta tare m-am obisnuit, de la 23 de sapt tot asa o duc, ba e tare ba e normal, dar mai mult de intareste.
Am impresia ca voi ramane asa lesinata si mare si greoaie pentru totdeauna, sa nu ma pot apleca, sa nu ma pot suci si altele. Off, trebuie sa gasesc o modalitate sa ma inveselesc. Nu pot sta toata ziua cu morcovul in partea dorsala ca fetele au si ele nevoie de mine mai relaxata si mai optimista, ca sa nu mai pun ca daca acum sunt asa cum voi fi dupa ce nasc? Nu vreau sa fac depresie post partum. Gata cu plangaceala, va pup si va doresc o zi buna.
35s2zile, Trebuie sa rezist pana pe 24 sept


carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) +
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Neata la burtici, bobocei si super-mamici!

Pfoaaaii, ce mare bucurie sa intru sa va citesc si sa aflu ca au mai venit doi flacai frumosi!

BRAVOOOO LALU!!! Mai ales ca ai reusit sa nasti natural, asa cum iti doreai si sper sa te recuperi repede de tot. BEBE PETRU sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii!

Lalu, cand te simti in stare, te asteptam cu detalii despre nasterea naturala, cat a durat, cat a... durut, daca ai facut epi sau nu, cum a venit lapticul dupa

GABI, FELICITARI! Iti doresc recuperare rapida, iar BEBE DENIS ANDREI sa fie papacios si necolicios!

Fetelor, cine mai urmeaaaza?

Nici nu mai retin ce s-a mai vorbit... Ceva de sangerari dupa control, am citit ca ar fi normale, atat timp cat sunt slabe cantitativ si nu tin mai mult de o zi... Mie doctorita mi-a umblat la col si manual dar n-am sangerat dupa, deci nu stiu ce sa zic...

Raluca, imi pare rau de patania cu bulionul si arsura... ufff, si mie imi pica din mana la greu, am degetele umflate si a inceput si sa mi se decojeasca pielea de pe ele. Le tratez cu ulei de migdale...

Andreea,
te inteleg cu temerile legate de ce vei simti pt bebe... Intr-un fel si eu am asa sentimente amestecate, stiu doar ca abia astept sa-l tin in brate, visez noaptea ca-l ating, ca il vad in fata mea Dar am avut si un vis ciudat, in care tot asa nascusem si aveam un sentiment de goliciune, nu mai aveam burtica si ma simteam tare singura... Deh, acu pe ultima suta de metri ne incearca tot felul de ganduri, dar totul va fi bine

As mai fi avut chestii de spus, dar nu-mi mai amintesc, mai bine trimit ce am scris.

Va , s-avem o zi plina de vesti bune!

fericita 37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Hei Carmen,capul sus.Ai un bebelus de care trebuie sa te bucuri imediat.Nu mai fi trista si alunga gandurile astea negre de langa tine.Trebuie sa lupti secunda de secunda pentru bebelusul tau !!! Trebuie sa fii puternica pentru el!Ai 35 de saptamani,Doamne ajuta,ce a fost mai greu a trecut!Cat despre doctor,nu-ti fie frica,trebuie sa fie un medic de garda in tot spitalul,iar daca vede cativa firfirei,dupa cum spune sotul meu,te pupa si in fund.Fii sigura ca nu te lasa sa nasti cu femeia de serviciu.Capul sus si fii curajoasa!Ai sa vezi ca bebe e cuminte si se naste la termen.Il asteapta pe doctor!

Da stella87,asa e.Un amalgam de sentimente.Ma bucur ca nu am fost inteleasa gresit.Ca din mesaj reiese ca sunt o mama iresponsabila care nu'si doreste copilul....

ANDREEA 36+ cu Andrei
http://lbdf.lilypie.com/poBpp3.png

UM 15.12.2011-DPN: intre 14 si 20.09.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Intrasem sa va dau un site interesant,dar m-a dat peste cap mesajul lui Carmen.

http://www.7p.ro/default.aspx?PageID=1

ANDREEA 36+ cu Andrei
http://lbdf.lilypie.com/poBpp3.png

UM 15.12.2011-DPN: intre 14 si 20.09.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Verobordoda: La multi ani printesei tale adorabile! Si petrecere frumoasa sambata! Nu uitam de poze, sa ne dai link-ul, sa o vedem!

Carmen: Fruntea sus si gandire pozitiva! La fetele care au nascut, totul a fost perfect, doctorul pe faza, a mers snur. La fel va fi si la tine, va veni puiul cand va trebui, le randuieste Doamne Doamne, tu doar discuta cu El ce iti doresti :) Si eu am o mie de ganduri si la fiecare intepatura in vagin imi imaginez ca ce ma fac eu daca nasc, ce fac cu fata cea mare etc. Eu abia am implinit azi 33 de saptamani si intru in a 34-a, nu ar fi prea vesel sa patesc ceva. Dar toata ziua nu stau locului, intinsa stau doar maximum o ora si ceva, cat ma intind langa ea cand doarme. In rest, numai in picioare sau in fund si pana acum nu am avut nimic, dar am vazut toate cum intr-o clipa se poate schimba radical situatia si se declanseaza nasterea. Asa ca... ma autosugestionez ca va fi bine, ma rog in fiecare zi sa nasc cat mai la termen si atunci sa fie totul bine si cu mine si cu scumpica mea. Multa liniste interioara iti doresc!

Kytana: Frumoasa povestea voastra, in timp ce citeam imi aminteam si eu primele clipe alaturi de sotul meu si retraiam inocenta clipelor si puritatea sentimentelor care au venit pas cu pas si mi-au acaparat inima. Eu, mare si tare, am primit prima floare si i-am spus "acum hai sa te pup, daca tot mi-ai adus o floare", am ajuns sa tin la el, sa il ador, sa il iubesc si sa consider ca suntem chiar suflete pereche. Dar la inceput eram asa de viteaza ca eu nu simt, ca sunt ancorata in trecut, ca hai sa incerc, ca e baiat bun si cine stie cum ma prinde in mrejele dragostei. Si uite ca asa a fost! In 2009 ne-am casatorit, in 2010 a venit Iulia si in 2012 vine surioara ei. Nici nu stiu cum a trecut timpul, parca ieri a fost nunta si totusi am realizat atatea intre timp... Dumnezeu sa va tina si pe voi alaturi toata viata, sa fie ca in povesti " si-au trait fericiti pana la adanci batraneti" :) Mai asteptam povestioarele tale, acum cat mai ai timp, pe urma vor fi relatari despre bebelina, asa cum cu drag o citim si pe Patricbebe!

Cresc atat de repede puii si sunt atat de dragalasi! Noi murim dupa scumpa noastra, are doar 1 an si 10 luni, dar ne copleseste cu progresele ei si cu dragalaseniile ei adorabile. Acum se munceste sa se imbrace cu o bluza de-a lui ta'su si tare scumpa e :)


Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

32 +

Mergi la inceput