Bravo Lalu, G_rainbow!!! Hai Adinutza, Stella!(28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Felicitari Lalu!
Un bebe Petru sanatos si cuminte! Si sa va acomodati usor la noua voastra viata!


Citat:
citat din mesajul lui mlhaela

Felicitari Lalu!!!!
Astept detalii si de la tine si de la toate fetele care ati facut/ faceti cezariana (ce fel de anestezie v-a facut, cat timp a durat operatia, cat timp nu v-ati putut misca, dupa cat timp v-ati ridicat din pat, dupa cat timp vi l-au adus pe bebe, dupa cat timp ati avut laptic - hai ca v-am innebunit :)) ).




Mihaela, eu am facut rahi, operatia a durat cred ca vreo ora si putin - m-au dus in sala pe la 9 fara un sfert, la 9.05 o scoteau si la 10 eram deja in salon.Am inceput sa ma dezmortesc putin dupa pranz si am stat in pat pana a doua zi de dimineata. Nu stiu daca as fi putut si mai devreme, dar am respectat ce mi s-a zis in spital.
Eu am nascut la Filantropia si mi-au adus-o pe Sophia de a doua zi de cand m-am mutat in salon normal.

In sarcina este oarecum normal sa apara sangerari dupa control ginecologic. Este foarte vascularizata zona si ca atare mult mai sensibila.Dar sa fie sangerare usoara, nu de alta natura....

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

Felicitari mamicilor !!! S-aveti bebei sanatosi si sa va bucurati de ei!
Parca numa ce s-a deschis odiseea si deja avem primii bebei! Ce repede trece timpul!
Ma sa aveti toate nasteri usoare si bebei sanatosi!
Eu nu am mai scris de ceva vreme,caci nu am vrut sa va indispun.Nu m-am simtit bine si nici in stare sa va scriu,dar v-am urmarit tot timpul si m-am bucurat alaturi de voi,cand au fost evenimente placute si am suferit in rand cu voi,cand au fost evenimente mai putin placute.
Azi merg la dr,sa vedem ce ne zice. eu am dpn-ul in 25 sept,dar la timisoara,la eco morfologica,mi-a spus sa ma astept sa vina bubulina mea prin 10-11 sept. bagajul il am facut,am cumparat ce a trebuit pt printesa,asa ca,poate sa vina oricand.bineinteles ca tot nu-s multumita de curatenie,dar nici nu mai pot face prea multe,ca tot mai greu imi este.
va pe toate si asteptam numai vesti bune!
36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

danielabejan,si pe mine ma mai doare sub coasta,dar cand se impinge bebe.Si se face asa tare ca o mingiuta de tenis de exemplu.Acum nu cred ca ar putea fi altceva la tine.Cu siguranta iti impinge bebe organele pe acolo si ceva nu sta la locul lui.Fac ei curatenie la noi in burtica,dragii de ei,mai ales ca acum pe ultima suta de metri nu mai au loc....

raluca22,mai multa atentie,acum in sarcina suntem tare neindemanatice.Mai vorbeau fetele de leacuri pentru arsuri...albus de ou,miere de albine.....parca....

Vero,la multi ani din nou pentru printesica ta,sa se faca mare si frumoasa!Si asteptam cu mare drag pozele de la petrecere!

Lalu,draga de ea,dupa o lunga perioada de asteptare ,a venit si un travaliu chinuitor.De cate ori m-am trezit azi-noapte pentru pish,m-am gandit la ea de fiecare data.Asa ca Lalu:

sa-ti traiasca printul,sa fie sanatos,mancacios,sa doarma noptile si sa fie dragoste la prima vedere intre voi,ca tare s-a mai lasat asteptat
FELICITARI LALU

ramona7575,ce frumos zici tu acolo de copilasul tau.Doamne cat visez si eu la o asemenea dragoste intre mine si al meu bebelus.De cand am ramas insarcinata imi pun intrebarea : oare o sa-l iubesc?Dar cred ca sentimentul ala matern vine fara sa vrei.De ce sa va mint,dar acum nu e prea dezvoltat acel sentiment...
Il iubesc,mi-e drag,as face orice sa fie sanatos,dar nu e sentimentul ala pe care il descriu mamicile...Poate gresesc,poate nu-mi dau eu seama...si poate nu aruncati cu rosii in mine la ce am scris Sper ca nu am fost inteleasa gresit !

mlhaela,eu nu stiu ce sa iti spun in legatura cu scurgerile...stiu doar ca in ultima luna de sarcina,ultimil 2 saptamani ceva de genul bebelusii misca foarte putin...

didi-anda,bine ai revenit printre noi...te asteptam mai des !!!

ANDREEA 36+ cu Andrei
http://lbdf.lilypie.com/poBpp3.png

UM 15.12.2011-DPN: intre 14 si 20.09.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

M-am emotionat atat de tare cand am vazut ca a nascut lalu,ca am trecut direct la scris si am uitat sa va spun
BUNA DIMINEATA !!!

ANDREEA 36+ cu Andrei
http://lbdf.lilypie.com/poBpp3.png

UM 15.12.2011-DPN: intre 14 si 20.09.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Bravo Laluuuuu!
Bine ai venit bebe Petru sa fii sanatos si papacios!

37+

AMR 1 SAPTAMANA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

La multi ani Bianca sa cresti mare si sa fii sanatoasa!
Mihaela poti bineinteles sa iei numarul ,doar de aceea l-am scris,cat despre scurgeri,stiu de la medicul meu ca nu umbla la col pana nu am contractii de travaliu tocmai pentru a nu deranja pe-acolo zona tare sensibila in perioada asta,sper sa fie bine si sa nu te fi zgandarit prea rau doctorita.
Raluca imi pare rau ca te-ai ard ,ai pus ceva pe arsura?
Didi
bine ai revenit si ne poti spune orice,uite eu le-am cam amarat pe fete cu problemela mele zilnic,dar nu suntem aici doar se impartim lucrurile bune ci si pe cele mai putin placute,

37+

AMR 1 SAPTAMANA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Azi dupa amiaza ma intalnesc si eu cu doctorul,abia astept sa vedem ce si cum.

37+

AMR 1 SAPTAMANA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

'neata!

mesaj de la gabi:
Ieri,la ora 18 a venit pe lume bebe Denis Andrei prin cezariana...A avut 3500 g si este perfect. De atunci nu ma mai dezlipesc de tatica...


bine-ai venit pe lume pui mic! sa cresti mare si sanatos si papacios, denis andrei! gabi, recuperare rapida si laptic!

_
34+ David Gabriel Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

lalu felicitari!!!

sa-ti traiasca puiul si sa fie sanatos! bine-ai venit pe lume bebe petru!

_
34+ David Gabriel Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

FELICITARI GABI , recuperare rapida

Bine ai venit DENIS ANDREI,sa fii sanatos,cuminte,fara colici,mancacios de tzitzi si cu noroc in viata !!!


ANDREEA 36+ cu Andrei
http://lbdf.lilypie.com/poBpp3.png

UM 15.12.2011-DPN: intre 14 si 20.09.2012

Mergi la inceput