Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *443*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Kea as veni cu mare placere... Unde e petrecerea? La voi acasa? Sa vad daca reusesc sa-l corup si pe Michael, ca tocmai m-a anuntat azi ca duminica are o defilare cu pompierii... Se poate ajunge si cu trenul la voi? Pana unde sa iau trenul, pana in Frankfurt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Va pe toate, pina va albesc !

Ma bucur nespus pt Iulia; nu ma bucur pt Mada (decit ca o sa aiba Olga cui da hainele de baietel, de care se "plingea" acum citeva zile :)))) da' sti ea deja. Lasa, fii cumintica si-o sa fie bine, sunt sigura !!

La vaccinuri nu ma bag

Monn sper ca sunteti bine.

Dodo suntem azi ceva mai bine. Se pare ca a facut herpangina, ieri seara m-am speriat cind am vazut ce avea in git. Azi e mai bine, nu a mai facut febra, speram sa nu se complice cu ceva bacterian... si ne rugam de ea sa bea si sa manince. Ce ma 'nerfeaza (azi, ca ieri, cu 40 timp de vreo 4 ore, nu am mai avut timp de nervisori) e ca nu cred ca mai plecam la mare si tura a doua. Adica eu personal nu am curaj, sunt si cam obosita dupa 2 x 24 ore de stat numai cu ea in brate, nici de utrogestanul meu n-am mai avut vreme. Azi ea a recuperat, a dormit vreo 4 ore la prinz, s-a trezit la 18, nu vreau nici sa ma intreb la cit oi reusi sa o culc diseara

Oricum, multumim si aici pentru ginduri bune si sustinere - venite pe tote caile - stiu ca am macar 2 doambe cu care am de palavragit pe indelete, ca ieri am fost cam nesi la telefon, da' le sun miine cind sper sa o tulesc de acasa un pic, sa-mi vad si eu conducatorul de doctorat (si sa-i dau si lui virusache :))))

Pupam si asteptam vremuri mai bune, ca sa scriu mai pe larg si de concediu, si de poze...



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Ma bucur nespus pt Iulia; nu ma bucur pt Mada (decit ca o sa aiba Olga cui da hainele de baietel, de care se "plingea" acum citeva zile :)))) da' sti ea deja. Lasa, fii cumintica si-o sa fie bine, sunt sigura !!



Da si eu sunt sigura ca va fi bine! dar tot am emotii! Kiar, Olga, ai scapat de-o grija!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 15+

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare dragelor!!!

Tare dor mi-a fost de voi!!!

Si eu ma bucur enorm de mult pentru Iulia!!! Doamne ajuta sa se termine cat mai repede acest cosmar si Iulia sa se faca bine.

Mada sunt tare happy Chiar ieri ma uitam prin hainutele lui Leon si imi parea rau ca nu am cui sa le dau Gata, acum le pun frumos deoparte pentru bebicu din burtica. Si mi-e si mai mare dragul de el caci are DPN-ul pe 19 februarie Doamne ajuta sa fie totul bine pana atunci. Si te rog din suflet sa ma ierti ca nu te-am felicitat de ziua ta si prieste un LA MULTI ANI intarziat!!!

Urez multa, multa sanatate bolnaviorilor. Pisigri am vazut ca va luptati cu herpangina...urat virus. Si noi am ars 3 zile cu 40, a doua oara a fost mai lejer(am facut de 2 ori vara asta ).

Pisik voi cum mai sunteti? Tare vreau sa ne vedem. Sper sa va faceti bine pana plecam in concediu

Eu inca-mi revin dupa "concediul" de la mare. Am fost singura cu cei 3 copii: Leon, David si Chit. A fost foarte frumos...pentru ei, pentru mine un pic mai greu Eu m-am bucurat de bucuria lor, ca de relaxat chiar nu a fost cazul. Singurul lucru bun era ca ma culcam pe la 10, odata cu ei, picam rupta Dar astept cu nerabdare concediul adevarat din septembrie, cand o sa mergem cu mamele noastre (o bona la fiecare copil ).

Fug sa culc copilul mare.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Salutare,

Io tot in vacanta si mai am putin.
Acum suntem in Lisabona. As zice ca e destinatia finala- dupa cate tari am traversat.....

Vladimir se comporta minunat la drum. ii place sa fie calator, e turistul perfect:)).

Io am intrat sa va multumesc pentru urarile de LMA, sa pup burticile si sa le zic sa stea cuminti muuuuult, sa vad care mai e mersul cu SMS-ul.

Am stresat si eu lumea pe mail-uri si am trimis si la mama la banca. Un SMS e usor de trimis. Sper doar sa fie bine. Cand vin in tara ma mai incordez putin ca sa reusim sa strangem si ultimii 5000 de euro pentru Iulia.

Am fost la Simply, dar cred ca mai rau am speriat-o. Am dat buzna la ea si pe cat de repede am ajuns la fel de repede am plecat. De Ela nu am dat la Munchen, dara data viitoare sigur o sa anunt din timp.

Poze de pe traseu gasiti pe FB.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!!

Dau eu cafeaua pt ca nu am plecat inca la Gyula cf planului, Pisi are control de la finante azi asa ca sper sa plecam cel tarziu maine dimineata , se anunta un wkd super calduros asa ca ar fi pacat sa ratam o balaceala


Magdy, data operatiei inca nu e stabilita, ieri abia au primit acceptul, probabil cat de repede se poate si au banutii stransi
Felicitari pt implicarea deosebita





Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna dimineata!!!

Novus imi pare rau ca nu mergeti astazi, eram convinsa ca sunteti pe drum deja. Cred ca cea mai necajita este Ada. Trimite-i un pupic mare si zi-i ca David tot intreaba de ea

Am uitat ieri ceva: bine-ai revenit Silvi!!! Si eu imi amintesc de tine

Eu ma pregatesc de un week-end plin de musafiri, ne vin finii de la Deva si verisorii de la Cluj. Maine avem si o nunta de zi, asa ca avem ce face in acest week-end. O astept pe Emilia sa-mi faca sarmale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Olga , si Ada tot intreaba de David , trebuie sa ne vedem
Sper sa plecam azi pe la pranz



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Olga , si Ada tot intreaba de David , trebuie sa ne vedem
Sper sa plecam azi pe la pranz



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/





E randul vostru sa veniti la Bucuresti!!!Si mai fain ar fi sa facem o intalnire cu fetele pe undeva prin tara. Ai mai gasit ceva oferte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Helau.

Scuze pt absenta de ieri, am avut niste conversatii cu buda, nici amu nu-s complet refacuta, dar is functionala. Bine ca Inji e ok.

Deci: inteleg ca Iulia va face 2 operatii, una la fundulet, alta la plamani, pentru scoaterea acelor metastaze. Facem casa si va anunt exact cat mai e de strans. O sa stea la Tubingen 21 de zile si le programeaza cand vireaza avansul (27.000), restul va fi acoperit prin E112.



Mergi la inceput