Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *443*

Raspunsuri - Pagina 40

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Bianca ma innebunesti cu pozele tale. Auzi, nu poti sa te faci trimisul nostru pe meleaguri straine si sa pozezi si ne si povestesti cum e pe acolo...Ne binedispui si pe noi. Pana la un moment dat, cand o sa ne enerveze statutul tau de huzur.

Poze Raru
Poze noi

IULIA va invinge CANCERUL

Rares Rarisel cel mai frumusel



te putut, as putea. Cum sa nu pot? singura problema e legata de finante. drumurile ne omoara ca e motorina cam scumpa. daca nu avea Robert evenimentele astea pe aici clar nu puteam sa plecam in road-trip din nou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

tufete dragi
..traiesc doar ca Bogdi a inceput recapitularile la scoala cu colegii si d-na invatatoare si-s deja pe drumurile de antrenament..caci dupa le voi face (drumurile )in doua etape Bogdi va fi dimineata la scoala iar Isabella de la ora 13.

Acus intrebare pentru profele de romana,din doatarea grupuluinostru.Dragelor d-na invatatoare ne-a spus sa achizitionam dictionare:dex(am varianta f veche....dar pt moment am) dictionare de sinonime,antonime si omonime.Am dat cautare si-am vazut ca-s multe...care-i indicat /cel mai complet sa stiu de ce bag bani in el?! Ms de raspuns.

In urma n-am citit

all

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Dodo, dar de ce face preview la scoala? Nu vor ajunge atatea luni de scoala? Sunteti prevazatori rau...


Am luat rezutatul de la exudat si ce credeti. MA intreaba doamna daca a luat antibiotice in ultima vreme (mi s-au muiat piciaorele, gandind ca e ceva in neregula). NU, nu a luat. Caci are o ciuperca in gat.... rezultatul analizei este "elemete miceliene filamentoase prezente". Adica cica astea ar indica ciuperca...O fi grav? N -o fi?
Pe langa asta mai scrie "frotiu - rari coci gram pozitivi izolati si grupati. Polinucleare intacte si alterate prezente".

Nici nu stiu ce sa fac...Voi merge la medicul de fam...dar sapt viitoare. Si daca va fi nevoie de tratament si sa repet s-ar putea sa ratez startul la gradinita.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Acum am luat si de la coprocultura...Aici nu are nika prezent. Deci la iesire suntem bine. La intrare avem probleme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Ciao tufete

Novus si celelalte fete, bravo pt succesul avut la donatii!
Io nu am reusit sa string un singur leu de la altii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Chatonel,ce mai faci ?? mi-a fost dor de tine !!!


Inapreda, si de tine mi-e dor !!! cum merge gradinareala ??!!



Anaan, tu ce program de wkd ai ?? nu ne vedem ?? hai ca trece vara si nu ne-am vazut :((



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Novus, felicitari si pentru prietenii tai !

Am fost si eu azi la control, colul meu are 28.9 mm (fata de 28,3 acum o luna) dar incepe sa se deschida la orificiul intern Pe linga cele 3x200mg utrogestan si 3x40 mg no-spa mi s-a recomandat si uscosin Si azi e abia saptamana 25



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri
Am fost si eu azi la control, colul meu are 28.9 mm (fata de 28,3 acum o luna) dar incepe sa se deschida la orificiul intern Pe linga cele 3x200mg utrogestan si 3x40 mg no-spa mi s-a recomandat si uscosin Si azi e abia saptamana 25


Pisigri.. facem parte din acelasi club... Colul meu e deskis 2/3...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 16+

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui pisigri
Am fost si eu azi la control, colul meu are 28.9 mm (fata de 28,3 acum o luna) dar incepe sa se deschida la orificiul intern Pe linga cele 3x200mg utrogestan si 3x40 mg no-spa mi s-a recomandat si uscosin Si azi e abia saptamana 25


Pisigri.. facem parte din acelasi club... Colul meu e deskis 2/3...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 16+

IULIA va invinge CANCERUL!



Da, bine, prin comparatie, eu stau bine, adica din ce mi-a aratat pe ecranul ala, chestia cu deschisul e.... 5% maxim din cit de lung se vedea colul. Dar la nici 3 cm, numai lung nu e. Ma rog, eu ma stiu de dinainte de prima sarcina ca am un col ciudat, cit m-am peregrinat de laun medic la altul, toti ma intrebau cite nasteri am avut de are colul meu "acest aspect" (sa nu intrebi care, ca nu stiu sa spun). Medicul parea destul de relaxat totusi, m-a intrebat cind am nascut prima oara, cind a auzit ca travaliul s-a declansat cu o zi inainte de 7 de saptamani a zis ca 11 saptamani om mai duce-o noi. Iar mie mi s-au taiat picioarele cind mi-am dat seama cit de putin mai este. Stii tu, faza cu "3 saptamani e mult, dar 21 de zile sunt asa putiiineeee!!", cam asa fac si acum.



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri
Da, bine, prin comparatie, eu stau bine, adica din ce mi-a aratat pe ecranul ala, chestia cu deschisul e.... 5% maxim din cit de lung se vedea colul. Dar la nici 3 cm, numai lung nu e. Ma rog, eu ma stiu de dinainte de prima sarcina ca am un col ciudat, cit m-am peregrinat de laun medic la altul, toti ma intrebau cite nasteri am avut de are colul meu "acest aspect" (sa nu intrebi care, ca nu stiu sa spun). Medicul parea destul de relaxat totusi, m-a intrebat cind am nascut prima oara, cind a auzit ca travaliul s-a declansat cu o zi inainte de 7 de saptamani a zis ca 11 saptamani om mai duce-o noi. Iar mie mi s-au taiat picioarele cind mi-am dat seama cit de putin mai este. Stii tu, faza cu "3 saptamani e mult, dar 21 de zile sunt asa putiiineeee!!", cam asa fac si acum.


Eh... bucuroshi le-om duce toate...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 16+

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput