Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *443*

Raspunsuri - Pagina 35

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Citat:
citat din mesajul lui novus

Neata !!!

No,aseara am mancat galuste cu prune si galuste cu branza pana am explodat ca sa-mi treaca pofta din timpul zilei


Poftiti la cafea !!



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/





Novus, sa iti fie de bine. Despre ce vrei sa mai discutam azi, caci mai am fantezii.

Galuste cu prune am mancat si eu de vreo 2-3 ori, facea gazda mea de la Bucuresti. Dar galuste cu branza, nu, nu stiu din cum sunt nici ce fel apar. Asa ca detaliaza, te rog. Sunt ca papanasii?

Poze Raru
Poze noi

IULIA va invinge CANCERUL

Rares Rarisel cel mai frumusel



Cele cu branza sunt fix ca cele cu prune doar ca difera umplutura, pana aseara nu mancasem nici eu dar au fost ff bune

Felicitari pt stelutele albastre !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Novus, multumesc. De cand ma framantam sa depasesc etapa.

Aha, deci si pt tine au fost new entry.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Neatza.
ma bag la un ness cu lapte si eu, desi da a cacao, cred ca de la extra lapte
Felicitari sotului, sa-ti traisca, Simona

Floric, o sa incerc si eu reteta asta, ca eu sigur sunt dispusa la raceli, ieri insa m-a incurajat un student si a zis ca dc am racit acum, nu mai racesc la iarna Oricum reteta asta dc e cu miere, nu-mi fac probleme de gust.

Novus,v-ati gandit unde faceti escapada de 5 ani de aniversare? cu Ada sau fara?

Ina- ce face gradinarul? isi cara vreo jucarie cu el la gradi?

Ah si raportam si noi un progres :prima noapte fara bobon=biberon

o zi faina.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 11
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf
Novus,v-ati gandit unde faceti escapada de 5 ani de aniversare? cu Ada sau fara?



Cu Ada clar, s-a votat

Inca nu stim exact unde, in zona Sibiului probabil



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Neata fetelor,
Ptiu, nu mai reusesc sa scriu pt.ca nu ma lasa burtica, e lunga iar eu sunt slaba , cred ca am luat max.9 kg pana acum, cam putintel

Deja au inceput ghioceii gradinitza, sunt si eu foarte emotionata pentru data de 17, as fi vrut sa inceapa pe 10, avea timp mai mult de acomodare pana nasteam eu, o saptamana in minus conteaza, sper sa treaca cu bine peste inceput, il duz zilnic in curtea gradintiei la joaca, ii explic cam ce o sa faca acolo si pare incantat


Despre imunizare : noi am acumparat 2 pungi de catina si am muncit serios la ele, mai bine de juma de zi pt.ca nu am vrut sa folosim blander, nimic metal, asa ca sotul a zdrobit bobitele cu lingura de lemn iar eu storceam maglavaitzul care ajungea in borcan amestecat cu miere.
Ii dau lui stefan in fiecare dimi. pe stomacul gol amestecat cu Colostrum cu probiotice (a fost foarte buna anul trecut asa ca mi-a mai adus sotul 2 cutii cu praf ca in Ro.sunt tare scumpe). Sper sa nu avem prbl.prea mari de sanatate pt. ca imi va fi greu cu doi copii singura.

Sotul mai sta acasa pana pe 1 nov., intre timp se mai face cate un drum la C.ta pentru cursuri si echivalarile ce vor urma pana pleaca sa intre direct in anul 3. In primavara ne mutam cu totii la C.ta , o sa inchiriem un apartamanet sa nu mai faca el naveta pt. ca cheltuielile vor fi mai mari e motorina si nici nu se bucura de prezenta noastra .
Stefan e indragostit de tati, ii spuine in fiecare zi "te iubec tati meu dag" iar el este topit . E tot mai dragalas , nu ii place sa numere, il sare mereu pe 7 si ma cam enervez iar el simte asta, sunt si eu o dobitoaca pt. ca sunt constienta ca are timp de asemenea fleacuri...



Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009
de Natalia + 34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:



Imi pare rau ca nu mai am timp sa nominalizez pe fiecare dar imi sunteti toate dragi si va simt alaturi.

Ilinka- bafta la varuit, sa iti iasa camera dupa gustul tau

Simona - sanatate sotului, sa va bucurati cat mau mult de rezenta lui, sa aibe intelepciune

Bianca si Ina - plimbaretelor, m-am delectat cu pozele de pe facebook.

Ina- ti-am trimis vre-o doua mesaje private pe facebook dar nu mi-ai raspuns, esti suparata pe mine ?

Novus - helooo, suntem gravide si poftim, acusica te pun sa faci pachet la Bacau cu bunataturile ce le-ai prezentat

Floric - nu te mai stresa tufata cu grutatea, esti asa frumoasa cum te-am vazut eu la mare, nu te vad slabanoaga, cred ca ai fi urata

Pisika - te pupacesc, am citit ce ai scris pe facebook, ma bucur pentru optimismul tau, sa iti dea Dumnezeu putere sa reusesti in proiectul de viitor


Gravidutelor - Pisigri, Denisa si Bebe
- sa aveti o sarcina usoara fara incidente

Pentru ca nu am actualizat semnatura va anunt ca am intrat in sapt. 35 , sapt. viitoare incep sa spal hainutzele, sa calc, sa mai fac din bagajul pentru spital.

Va pup !

Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009
de Natalia + 34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Woww Ramona asa putin mai este pana la intalnirea cu Natalia?? sa fiti sanatosi toti si sa va bucurati de timpul petrecut impreuna

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Ramona- ce vitamine iei de ai pus doar 9 kg?
eu am o probl cu vitaminele cine ma lamureste care-s eficiente, nu incarca gravida si de la cate sapt?
eu stiam 12+


www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 12
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf

Ramona- ce vitamine iei de ai pus doar 9 kg?
eu am o probl cu vitaminele cine ma lamureste care-s eficiente, nu incarca gravida si de la cate sapt?
eu stiam 12+


www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 12
IULIA va invinge CANCERUL !!



Bebe - iau Elevit inca de la inceputul sarcinii, la fel am luat si la Stefan dar atunci am asimilat 14 kg., se pare ca acum si-a spus cuvantul caldura de peste vara dar si faptul ca sunt mai activa ca atunci... oricum, Natalia a luat bine in greutate (chiar mai mare cu 3 zile) conform ecografului in care nu cred , sunt fete le odisee care au nascut copii cu diferente de 1 kg.fatza de ce spunea celebrul ecograf. Sper sa aibe peste 3 kg.cand voi naste .


Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009
de Natalia + 34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ramona,. Ce putin mai ai! Sa fie Naty sanatoasa si tu sa te inzdravenesti repede.

Imi place decizia voastra. Chiar sunteti facuti pe drum, aveti curaj. Dar sotul nu va mai pleca de la anul?

Mergi la inceput