Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *443*

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Multumim tuturor pentru aprecieri

Anul acesta incepem si noi gradinita, inca nu stiu ce ne trebuie, ce analize avem de facut - joi am inteles ca ne da listuta. Asa ca daca aveti ceva sfaturi pentru imcepatori, v-as fi recunoscatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui iuca

Multumim tuturor pentru aprecieri

Anul acesta incepem si noi gradinita, inca nu stiu ce ne trebuie, ce analize avem de facut - joi am inteles ca ne da listuta. Asa ca daca aveti ceva sfaturi pentru incepatori, v-as fi recunoscatoare.


Bafta si "imunizare"cat mai usoara in colectivitate-ceea ce-mi doresc si pentru huna.Teoretic ar trebui sa am experienta si sa stiu ca-ti trebuiesc nervi tari ,rabdare si multa putere sa le rezisti daca vor plange.Asta stiu...dar sunt curioasa cum voi reactiona cu huna.Ea zice ca vrea ...a inteles ca o duc si o aduc(aaa am dus tratative caci vroia sa mearga singura-e f aproape de noi gradi si scoala-dar nu de lasat copill de 3 ani singur pe strada)
Prin urmare va si imi doresc un an scolar cat mai usor


~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Aaa, nu, Floric, mesterul "meu" (ca un singur mester am si de toate stie;)) nu e genul ala sa te fure/ sa te minta/ sa te-ncarce, nu acusica am zis de cate ori a alergat gratis la orice telefon al meu? E asa o figura, super simpatic, cand ne-a facut bucataria isi aducea mancarica de-acasa si oricat il imbia maica-mea cu mancarurile ei el nu lua nimic decat cu conditia sa ia si mama ceva de la el!:)) Si doar ii zicea mami sa nu-si mai puna de mancare, nuu, el foarte tacticos isi scotea cutiutele pe masa si avea si obsesia mancatului sanatos, cand l-a intrebat maica-meadaca vrea ketch-up a zis ca el nu foloseste asa otrava...De baut nu bea, de fumat nici atata...
Si stiti cum e, maica-mea se invartea pe langa el la povesti si il tot tragea de limba, asa am aflat ca de fapt baiatul lui cel mare, foarte bolnav de inima de mic si cu care mergea anual la operatii, tratamente, controale etc la TG Mures de fapt era doar al sotiei dintr-o relatie anterioara si desi aveau impreuna inca un baiat mai mic el la fel vorbea si despre cel mare si aproape toti banii din munca se duceau pe tratamentele lui, si in strainatate l-a dus si era tare mandru de el, ca e tare bun la invatatura si a intrat la facultatea de informatica. In fine, m-am lalait, da' asa mester de treaba am eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ilinca, pune poze cu camera si cu piesa de mobilier proaspat achizitionata. Si venim cu sugestii pe text Despre varuit singura, da, e placut, dar numai daca ai baza buna. Ti-a explicat ft bine Anaan.Caut poze cu dormitorul nostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ilinca, apai, sa ti-l tina sanatos Dumnezeu pe nea Mesterila. Zau, tine de el cu mainile si cu picioarele.

Dodo, dpdv-ul analizelor...ei, respiram aer vestic. Gradi este romano-catolica si maicutele astea is mai spalate la minte si au alta viziune despre realitate. (Sper!- asa am aflat de la mamici ca au/au avut copii la ac gradi).
Astfel ca mi-au cerut analize: coprocultura si exudat faringian. Atat.

Ce-i drept am dus azi kk la analiza si am aflat ca puteam sa vin cu bilet de trimitere deci gratuit insa ma programa saptamana viitoare (cand teoretic ar fi trebuit sa inceapa gradi).

Insa am aflat de la colege care au copiii la gradi de stat cu program prelungit ca NU mai este obligatoriu prin lege analizele. obligativitatea o stabileste consiliul fiecarei gradinte in parte.

Deh...functionam pe replica "Asa-i la noi...Merge si asa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Haaa, simonapro, e super tare sotul tau costumat!! Si de pirat si de mickey mouse, ii sta bine!;))
Anamariame piesa e in portbagaj dezasamblata; nu cred c-o asamblam pana vine mesteru', ca huzband e antitalent si oricum trebuie si incleiata sa fie mai stabila, asa au zis aia de la jysk. Sa spui cand pui poze ca io nu intru pe mail decat cand sunt atentionata ca sunt noutati. Ma pregatesc sa plec dupa Sophiphica mea la gradi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Iuca, eu ca "si imunizare" il pregatesc pe Rares cu polen si miere de albine si sirop de catina.
Polen cu miere i-am dat de la 1 -20 august. Iar de atunci ia pauza. De o sapt am inceput ca dimienata in ceai sau un compotul de peste zi sa ii pun o lingura de sirop de catina.

Apropo, de siropul de catina. Nu stiu ce s-a intamplat caci un borcan mi-a fermentat si trebuit sa il arunc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Am trimis doua poze pe mailul comun. Doar atatea am gasit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Si noi am intrat in febra ''marii gradinareli'' asa ca azi Ada a fost in vizita la gradinita si s-a intalnit cu dna educatoare care are un bebe de 7 luni , e relaxata si ff deschisa, sper sa ramana asa
Nu le trebuie analize doar adeverinta de la MF ca sunt apti si o tona de rechizite


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Eu am inceput de pe 1 august sa la dau Septilin.
Psihic sunt pregatiti si ei. Stiu ca la toamna mergem la gradinita.

Mergi la inceput