Bv Bobuletz, Mirabela! Hai Lalu! Hai Gabi! (27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Buna fetelor,

Si noi suntem inca aici pe baricade tot 2 in 1.

Nu reusesc sa tin pasul cu voi. Am avut iarasi zile rele si nu vreau sa va amaresc si pe voi.
Azi noapte am avut contractii dureroase din 5 in 5 minute aparute din senin. Au trecut dupa 2 ore cand si-a facut efect doza dubla de Gynipral.

Sper sa ajungem i noi macar la 37 de saptamani.

Am avut control miercuri si dr a zis ca e totul ok. Bebe are 2.4 kg. De data asta caputul era mai mic cu vreo 3 zile ir femururl mai mare cu vreo 10. Cred ca osa fie lungan. Dar are si cu cine semana.

Ma bag sa vad ce ati mai facut si sa citesc de Lalu ca sunt tre curioasa de vesti noi.

Mami de fetita cu fundita Maria si 34 + cu http://lmtf.lilypie.com/LuMCp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianadana spune:

Va salut si eu.
sunt prin zona, va citesc dar nu pot sa scriu. In jurul meu se petrec niste evenimente foarte dureroase. Asa ca ma gandesc doar la asta si am sufletul praf. Stiu ca mi-ati fi alaturi daca v-as povesti, dar credeti-ma ca e o poveste prea trista, care v-ar face rau si voua.
In rest salut venirea primelor boboace (chiar neasteptat in cazul Patriciei). Le urez un bun venit in aceasta lume, sa aibe parte de o viata frumoasa si in primul rand sa aibe parte de sanatate.
Ii transmit lui Lalu sa mai stea de vorba cu Petru si sa-i explice ca majoretele alea obosesc, asa ca sa se grabeasca si el nitel . Acum sarios vorbind, fetele de la odiseea cealalta aveau o vorba "fiecare copil se naste de ziua lui" Se pare ca ziua lui Petru inca n-a venit.
Mai intru sa va urez din cand in cand, va pup pe toate si sper ca data viitoare sa am o stare care sa-mi permita sa va si nominalizez.
AAAA... sa nu uit ma bucur tare mult de revenirea lui Simonix

Adriana, mamica unei minuni - Daria Maria - 2 aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Buna dimineata fete frumoase cu burtici si bebici nazdravani!
Haideti la o cana mare de lapte cu o urma de cafeluta in ea, asa de gust
Ce mai faceti voi? Cum rezistati cu caldura? Plictiseala?

Pana ajung la doctor cu pingu la control eu nu prea am ce raporta. Pingu mic e activ cat cuprinde, iese prin burtica si este clar ca nu suporta nici el caldura. Inainte ma plangeam ca nu il simt ca sughita? Ei acum de 2-3 pe zi ii simt caputul jos de tot si cum sughita el mititelul.
Apropo de alunite, eu am una din care smulgeam firele de par Bine ca mi-ati zis, forfecuta scrie pe mine de acum incolo.

Lalu, ce mai faci tu? Bebe Petru ce mai zice?

Moro, pe la voi cum este? Ziceau ieri la stiri ca Bucurestiul a fost cea mai fierbinte capitala din Europa.

Stella, ce ma bucur ca esti bine si cu chef de cumparaturi Usor usor faci garderoba micutului! Uau si tu Brutus 37s? Abia astept sa trec si eu de pragul psihologic al celor 37s. Felicitari!

Carina imi dau seama cat de greu poate sa iti fie, dar poti sa ne scrii, de asta suntem aici Inca 3 saptamani micute si vei ajunge la 37s, sunt sigura!

Adrianadana, o imbratisare calda pentru o persoana asa puternica precum esti tu! In cazul in care simti nevoia sa te descarci, noi avem destui umeri pe care iti poti spune oful Iti urez mult curaj si rabdare. Bebe din burtica iti va aduce numai bucurii si iti va mai alina sentimentele pe care poate le simti acum

Fug la o baica si pana nu vine valul al mare de caldura, poate reusesc sa ma si cosmetizez nitel Va pup cu drag



34+ cu
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulutza_1980 spune:

buna dimineatza burticutze !!!

au plecat ieri seara parintii !
suntem obisnuiti sa traim singuri printre straini ; tot ce avem am muncit singuri ,nu ne-a dat nimeni nimic ... a fost ciudat sa-i vad cum se agita ei sa faca , sa dreaga - asa nu-mi ramane mie de facut mai nimic ... nu sunt invatata si de multe ori ii repezeam , le luam din mana si faceam eu ( inclusiv gatit ) ... de ce sunt asa de pacatoasa ? stiu ca gresesc si totusi nu ma pot abtine !!!
am incercat sa ma tin tare pana au plecat , nu am plans nici macar cand am fost singura , dar am asa un mare nod in gat , ca deabia mai inghit !
sper sa-mi revin curand si sa pot continua asteptarea minunii fara cel mai mic norisor !
nu ma asteptam sa-mi lipseasca asa de mult dimineatza !!!

corinuka sunteti o familie deosebita ! atata tarie si vointa sunt rare de gasit intr-o singura persoana ( familie) . e cam inutil sa adaug ceva dupa ce toate fetele au scris exact ce gandeam si eu - nu as face decat sa repet !
ma bucur pentru voi si va doresc sa aveti toata viata "incapatanarea" sa luptati pentru ce va doriti !

eu merg sa beau ceva ( o cafea , un ceai ... ) ; am niste arsuri asa de urate ca am senzatia ca se desprinde un strat de piele !
am fugit ! revin!


36 + Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Buna dimineata burtici!

Nu voi nominaliza (mi-am facut un obicei :(),dar sa stiti ca ma gandesc la fiecare in parte si citesc constiincioasa tot...

Se pare ca acum cand ar trebui sa fie cea mai frumoasa perioada din viata mea si sotului,evenimentele care se petrec in familie nu ne ajuta deloc,socrului meu i-a pleznit operatia ieri ,in ziua externarii ,nu dau detalii ca nu sunt placute ,dar am revenit de unde am plecat,asa ca va mai trece o perioada de chin si pentru el si pentru noi ,fiindca ne impartim toti in drumurile zilnice la el la Arad si nu e usor deloc,iar caldurile astea pe mine ma termina chiar daca nu fac nimic.
Burta mi s-a facut o mare de vergeturi sparte si o placheta rosie de bubite,in afara de mixtura mentolata nu ma lasa doctorul de familie sa ma fac cu nimic,e crunt si vreau sa nasc ca sa scap de toate astea...

Ieri am avut o pata roz pe chilot si contractii dureroase dese dar neregulate,asa ca e posibil sa se apropie momentul.
Va pup pe toate si sunt prin zona.

36+

AMR 2 SAPTAMANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patricbebe spune:

Buna dimineaat fetele cu burtici!!!

Va multumesc din suflet pentru urari si gandurile bune!! Lalu bebelinul tau cam are cerinte de vedeta, cu ce mai trebuie sa il ademenim daca majoretele nu merg, o samapanie, un caviar sau mai bine cu laptic mult de la sursa!! Oricum sa fie el santos si sa apara cand e momentul cel mai bun!!

Noi suntem bine amandoua, de 2 zile acasa, ne acomodam si Doamen ajuta ca aresuit tati sa termine tot ce era pana cand am iesit noi din spital. Asa de mandra sunt de el cum s-a descurcat si cum a ales el multe lucrir singur si sunt superbe1!


Sa va zic pe scurt noi pe data de 20 august aveam programarea lunara la medic, a controlat bebe ecografic, totul bine si frumos, aparatul arata 2.800 kg, colul meu inchis fedeles fara sansa sa stranut si sa apara bebe. Surpiza a fost la tensiune, eu aveam 23, m-au tinut din 15 in 15 minute controlata, stat intinsa si nimic , dupa 45 de minute doctorul a spus azi vine bebe, ca pleacm direct spre spital.
Spitaul e foarte aproape, 15 minute, am ajuns, m-au internat, au inceput perfuzii si alte tuburi si la ora 14 s-a nascut bebe, aventura incepuse la ora 11 cand eram porgamati la medic.
Bebe a iesit o bulina de 4kg, 51 de cm si scor apgar 10 pe linie!!

Am stat in spital pana cand cardiologul a zis ca e ok sa plec, dar am o punga de medicamnete care trebuie sa le iau si din cazua asta nici nu am voie sa incerc macar sa alaptez din pacate dar e papacioasa bine si merge si cu biberonul.

Fetele o sa revin cu amanunte dar pentru moment imi e destul de dificil sa stau mult in pozitie sezuta din cazua operatiei. Pupicei multi si sa avem vesti bune!

34w cu Ilaria Rita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Bine ati venit acasa Patricia!Ai o comoara de fetita ,sunt indragostita de ea si nu ratez nici o pozica de pe FB.Sa va fie de bun augur revenirea si tie iti doresc refacere totala cat mai rapida,cat despre laptic ,important e ca papa ea orice si de crescut va creste frumos cu siguranta si cu LP daca tu nu poti alapta,

36+

AMR 2 SAPTAMANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Buna dimineata, bulinici si MAMICI !!

Patricia, bine ati revenit acasa, recuperare usoara si acomodare cat mai lina cu bebe Ilaria !!

Adina, oi oii, scoatem motatele? Pata aia poate fi de la dop. Oricum, sunteti bine, la 36+ deja e grozav, tinand cont de traseul nu tocmai lin de pana acum ! Tinem pumnii pentru nastere usoara oricand se va intampla ea !

Noi suntem singurei, tati e la sala, petrece, citez "timpul meu de barbat" ! Ceva mai caraghios nu am auzit niciodata, mai ca l-am dat afara cu matura dupa ceafa, sa-si petreaca "timpul lui de barbat" Azi m-am pupacit cu Jojobel si a stat si s-a rasfataaat si m-a lins si m-a iubit si cand s-a saturat de mine, mi-a tras o mama de bataieeeee!!! Acum cand am facut dus, ma usturau bratele acolo unde sunt zgariata, modelul franjuri Ma uitam la el si-l certam ca e baiat rau, el se uita c-o fatza gen: "Hai sictir d-aici !" Cum sa nu-l iubesc?!!!!

Azi vom fi rasfatati, tati a promis ca ne face ceva ce ne place noua, nu zic ce ca sa nu va fac pofta. Am sa pap cu grija si mai ales cu masura ! Poate pe seara iesim putin la plimbare, sotul zicea ceva de gradina botanica, acum sa vedem si cum va fi vremea pe la 6-7, ca e teroare cu canicula asta
Pupam, un weekend frumos !

Bebe dragonel Andrei sau dragonita Iris la bord !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Neata, burtici!

Am intrat nitel sa va salut, azi plec acasa la mama s-o mai ajut cu niste chestii si cred ca nu mai dau niciun semn pana diseara

Patricbebe, cat de repede si profesionist s-a desfasurat totul in cazul nasterii. Felicitari bulina papacioasa si recuperare grabnica! Dar totusi, pe ecograf arata 2800 g si in realitate avea 4000? Deci ecografele astea sunt asa, cel mult orientative :)) Oricum, ma bucur ca in cazul tau diferenta a fost de bun augur!

Kytana, vaaaii, deci sunt obsedata de hainute, daca faceam fetita cred ca garderoba era dubla, plina cu rochite si fundite

Anidaz, suntem alaturi de tine, esti foarte puternica sa stii, iar bebicul tau va fi mereu protejat de asa o mamica in forta! Vei vedea ca toate se vor aranja! Multa, multa sanatate socrului!


Lulutza, mai, mai ca mi s-a pus si mie un nod in gat cand te-am citit! Si eu ma gandesc ca voi pleca 2 ani in alexandria si nu voi mai fi in acelasi oras cu mama si bunica mea, nu voi mai putea sa dau o fuga pana la ele oricand au nevoie Oricum, tu te-ai invatat sa faci totul singurica, ca doar singuri v-ati descurcat si pana acum, de aceea ti-e greu sa primesti ajutor, mai ales cand e vorba si de bebelina ta. Instinctul matern isi spune cuvantul! Si mie imi vine greu sa ma potolesc si sa-i las pe altii sa faca lucruri pe care eu instinctiv vreau sa pun mana sa le rezolv.

Va si revin mai pe seara!

fericita 37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_m51981 spune:

Buna dimineata, tuturor!!!! Patricbebe....ce pe nepusa masa:P....ce rapid.....superrr..mi-a placut cum au decurs lucrurile, dar chiar....ce dif de estimare 2800 ecograf si 4000 in realitate...pfff..ce dif...Important este ca totul e fffff bine acum
Sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii!! Pupici!

Mergi la inceput