Fiv la Sibiu (39)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Eu am facut duminica Diphereline, acum astept menstruatia. Ma simt bine si optimista, o sa vina bebe


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, urmeaza FIV la Polisano Sibiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismoni spune:

eu sunt in a patra zi de injectii cu menopur (300ui)
vineri merg la eco

carla e bine ca esti pozitiva
si eu ma gandesc ca o sa fie bine

inainte de ultima vizita la Sibiu m-am rugat la Maica Domnului si la Sf. Efrem si de atunci am senzatia ca o sa fie bine. am avut impresia ca Fecioara Maria era suparata pe mine si de aceea nu-mi ieseau lucrurile cum vroiam eu.
am luat ca un semn bun faptul ca au iesit negative rezultatele pentru mycoplasma si a doua zi la sibiu am inceput tratamentul
duminica am fost si la Manastirea Prislop
sunt mai impacata
sper ca DD sa-si faca mila de mine
fetele

Mutatii:
- factor II G20210A, factor XIII Val34Leu #351;i PAI -1 - heterozigot
- MTHFR C677T - homozigot
* 3 IUI nereusite nov. 2011-feb. 2012
* o sarcina oprita in evolutie la 3 saptamani in iulie 2010
* dosar aprobat, in pregatire FIV la Polisano Sibiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Crismoni, iti tin pumnii la eco, sa se arate productie buna! Esti prima de aici de pe forum care face la Sibiu, sa ne aduci noroc si noua, care urmam!!!


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, urmeaza FIV la Polisano Sibiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irmaria spune:

La mine s-a rezolvat cu programarea, multumesc mult pentru sfaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Irmaria, Multa bafta la interventia laparoscopica, poate intri dupa sa ne povestesti cum a decurs.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, urmeaza FIV la Polisano Sibiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

Carla tu ai facut doar o data Diphereline,duminica?
In cat timp ar trebui sa vina menstruatia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

Eu ma tot chinui sa trimit analizele la clinica...am trimis o parte luni,mi-au mai cerut ceva...am trimis ieri,era fisierul arhivat si nu au putut deschide...am mai trimis si azisper sa fie ok
Cred ca era mai simplu daca mai faceam un drum acolo dar e foarte departe si daca mi s-a dat aceasta optiune de a le trim am zis ca e mai bine asa,o sa vedem daca iese
Sper ca maine sa primesc si eu protocolul si sa stiu ce si cum
Inca o data va urez celor in focuri muuuult succes
toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Protocolul meu incepe cu o doza unica de Diphereline (jumatate din doza de 3.75). Este o doza cu eliberare treptata.
Menstruatia vine cam la 7 zile de la injectie, avand in vedere ca injectia am facut-o in Z21 si menstruatia imi vine de obicei prin Z28. Candva prin weekend o astept
Dupa ce se termina sangerarea merg la o eco la Sibiu si primesc si restul schemei de tratament (deocamdata stiu doar ca e cu Puregon si incep cu doza de 225)


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, urmeaza FIV la Polisano Sibiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiv_Sb spune:

crismoni sa fie cu SUCCES si cu din care macar unul sa fie liptator pana la capat.

carla_cluj mult succes la stimulare si sa ai productie buna de ovo si embrioni sanantosi si lipiciosi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiv_Sb spune:

Irmaria sa fie o interventie purtatoare de noroc si .

marie 83 multa rabdare cu fetele , dar daca ti s epare ca nu ti s-a raspuns la timp mai revin-o cu un mail . de multe ori este de vina net-ul . iti tinem pumnii sa fie cu lipici super-glue .

Mergi la inceput