** Delfinasi jucausi la a doua aniversare (89)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Matusa sotul lucreaza la centrala? Nu stiam poezia, e frumoasa
Eu imi fac analize anual si vreau sa invat si copiii asa. Pe marius greu il conving

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Papanicolau am facut in urma cu 3 saptamani, tot asa, auzisem de o cunostinta buna care facuse cancer de la o rana pe uter netratata. Testul a iesit ok, urmeaza sa-mi cauterizez rana care nu ma deranjeaza, dar care este foarte periculoasa.
Analize la pici n-am facut, nici n-am stiut ca trebe facute, o sa sun doctora sa vedem ce zice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Citat:
citat din mesajul lui puiutz_mic

ma intreb de ce evitam sa mergem la controalele de rutina...poate din comoditate, din ideea ca ne simtim bine si atunci pentru ce sa mergem? sau uneori de teama sa nu descoperi cine stie ce... orice varianta ar fi, nu e bine.

cred ca educatia mersului regulat la medic pentru controale de rutina (care de multe ori au salvat vieti) trebuie facuta din copilarie, de la gradinita sau de la scoala macar, cand gradul de intelegere e mai mare. Daca ni s-ar inocula de mici ca trebuie sa mergem sa ne controlam organismul anual la medic, ar deveni ceva la fel de normal cum ni se pare spalatul pe dinti.

Elena, mama lui Raducu cel nazdravan
12.08.2010

Am implinit 2 ANI !!!





Ioiii cata dreptate ai.. Asa este, chestiile astea ar trebui sa devina obisnuinta, macar o data pe an sa le facem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

Puiutz cum s-a rezolvat problemacu kk moale la pui?Mateo de 2 luni are kk moale si de multe ori cu mucus. nu mananca bine deloc si il doare si burtica din cand ca imi spune si imi arata....in fine ,i-am facut analize de sange ,inca nu stiu cate de scaun,acum mai astept rezultate,o parte sunt ok care le-am primit doar fierul e sub limita(nici nu ma mir la cat mananca).E si mai slabut ca si Carla,ea acum papa foarte bine,parca s-a si ingrasat putintel,iar Mateo e si incercanat si mai slabut ca ea.





Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010







vezi sa nu aiba viermisori, desi ar fi ciudat sa aiba doar Mateo si Carla nu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Neata

hai la

puiutz nu indulci cu zahar, lasa cateva curmale in apa o ora, doua, apoi da-le prin blender, adauga-le in papa, si e gata dulce

iar ca dulceata noi folosim doar de topoloveni, fara zahar..au tot felul..doar pentru maria sa ,ca la cat costa

si eu ma gandesc sa il duc pentru analize pe Andrei, la 2 ani am intrebat pediatra, a zis ca nu e nevoie, dar o mai intreb...noua ne face anual control la serviciu, dar doar daca cerem si analize...sotul meu nu a mai facut de o gramada de timp, trebuie sa il trimit musai...si trebuie sa imi fac papanicolau, ca nu mi-am mai facut de cand am nascut, decat ala la 6 luni, la care nici nu mi-am luat rezultatul si dermato...si tot asa...

Paula eu m-am gandit ca am luat-o pe aratura si ma gandeam ca trebuie sa mai fac un copil, ca poate ma calmez...cand aud vreun caz cu copii bolnavi, ma apuca plansul instant si ma gandesc la Andrei, nu imi vine sa plecam doar noi undeva, cu avionul, sa nu patim ceva, sa ramana Andrei singur, etc...deci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

Neata mamici!
stiti cumva unde se poate face IDR-ul la copii??? Tre sa il fac lui Tudor pt cresa, iar la campulung au zis ca nu au ser, acum tare mi-e frica sa nu fi zis asa doar ca tudor nu are semnul de la BCG!!!

Corina, fericita mamica de TUDOR ANDREI
Poze Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui coteasca

Neata mamici!
stiti cumva unde se poate face IDR-ul la copii??? Tre sa il fac lui Tudor pt cresa, iar la campulung au zis ca nu au ser, acum tare mi-e frica sa nu fi zis asa doar ca tudor nu are semnul de la BCG!!!

Corina, fericita mamica de TUDOR ANDREI
Poze Tudor



NEata, ca tot vroam sa te ntreb, ai fost la liste la cresa sau te-au sunat??

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Nici eu nu i-am facut analizele Biancai la 2 ani. Ar trebui sa i le facem dar am inteles de la dr. pediatru ca in general nu au rost acum, ci in toamna, asa ca mai asteptam.

Crissy - cum a fost in concediu? Bine ati revenit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Mihaela, cum adica nu are rost sa faci analize vara? Pe asta nu am mai auzit-o...Ce se schimba? O sa intreb si eu pediatra...

Pai eu o sa-i fac analizele in fiecare an...Adica i-am facut la 6 luni, la 1 an, si de acum o sa-i fac analize de sange in fiecare an, dupa ziua lui...

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

Poze petrecere 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurika1982

Citat:
citat din mesajul lui coteasca

Neata mamici!
stiti cumva unde se poate face IDR-ul la copii??? Tre sa il fac lui Tudor pt cresa, iar la campulung au zis ca nu au ser, acum tare mi-e frica sa nu fi zis asa doar ca tudor nu are semnul de la BCG!!!

Corina, fericita mamica de TUDOR ANDREI


Poze Tudor



NEata, ca tot vroam sa te ntreb, ai fost la liste la cresa sau te-au sunat??

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 26+ cu


i-am sunat eu pe ei, ca daca stateam in baza lor se alegea praful...

Corina, fericita mamica de TUDOR ANDREI
Poze Tudor

Mergi la inceput