Oportunitati de munca la domiciliu (5)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Mneata,

Ce faceti fetelor, cum sunteti?
Ati mai prins proiecte?



uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Eu am fost in pauza dupa ultimul ca am mai avut altele de rezolvat dupa concediu .... Am mai urmarit situl, am mai aplicat ici colo insa nimic concret, dar nici nu m-am implicat.

Am vazut multe spamuri si aici in ultima vreme, exact ca pe freelancer.com... Nu erau nici pe departe atatea acu 2 - 3 luni. Ma rog, sper sa-si revina, si ei si eu :D . Va tin la curent daca apar noutati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Hello,

Cum mai stati cu extra-joburile? La mine e ok, ceea ce va doresc si voua, daca se poate cu ajutorul meu :D

Am o propunere, dar in principiu pentru cele care au ceva timp liber peste zi, sau cred ca jobul le permite sa lucreze si de la serviciu in timpii morti de-acolo. E vorba de vechile mele proiecte, de vizitat situri si colectat informatiile de contact, care nu trebuie scoase in vreun excel sau ceva. E un soft automat care te ajuta ca selectand cu mouseul o inregistrare si mutand mouse-ul in casuta corespunzatoare (oras, adresa, numele firmei, etc) sa se duca totul automat acolo. Nu copy - past, ci doar selectie si click.

Ma rog, training facem daca o fi cineva disponibil, nu e usor pentru ca e un volum mare de munca, e bine in schimb ca avem pentru fiecare :).

Nu stiu exact cum voi proceda cu selectia, discutia aceasta e de principiu, vom incepe anticipez eu in cca 2 saptamani, timp in care as vrea sa am o situatie cat mai clara a disponibilitatilor voastre de timp (ore/zi sa zicem). In principiu deadlineurile sunt: 5 zile pentru 2000 de intrari valide, 10 zile pentru 5000 de intrari (dupa ce prindeti ideea si ceva experienta merge mai repede, eu ultimele 5000 le-am terminat in 7 zile, dar am muncit cca 12-14 ore/zi).

Detalii dau celor interesate sau deschizand un subiect separat, cu toate problemele de discutat cu privire la "cum se face" sau pe PM... ma mai gandesc cum e mai ok.

Astept pe PM sau aici o situatie aproximativa a timpului pe care ati putea sa-l alocati zilnic acestei activitati. Prioritate au cei cu mai mult timp liber si cei seriosi, care chiar vor sa castige bani din asta. Nu e usor, e multa munca, dar depinde de voi.

:) In general sunt painea lui Dumnezeu, sunt toleranta, insa am pretentia la o echipa de oameni corecti, care isi respecta deadlineurile si care inteleg ca banii nu pica din cer. Va dau toate detaliile, comunicam si decidem impreuna cine va merge alaturi de mine si cine nu. Mi-ar placea sa ajut oameni care chiar sunt in situatii delicate, dau bani si de Chanel No 5 dar numai celor care si-l doresc neaparat din bani castigati corect extra-job.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Eu m-as baga, ca am programul mai flexibil, insa incep prin a intreba: Despre ce program e vorba, e usor de instalat, are vreo "chichita", e usor de utilizat? La partea de instalat/dezinstalat programe, sau la alte chestii care deriva de aici, nu ma pricep absolut deloc.
Inteleg ca munca nu e grea, ci necesita volum de timp...
Ma gandesc... sa zic un 2-3 h/zi.... dar zi-mi intai de programul ala te rog, zi-mi te rog si de ce perioada este vorba, dead-line.
Merci!

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Uf... avem o mica problema, ca atare, pe un target de atins prin multa munca, va trebui sa incepem mai repede decat preconizam.

Cel mai ok ar fi sa incepem ieri daca de poate....

Vin cu o propunere in ajutorul celor care dispun de mai putin timp liber si ofer deadline 10 zile pentru 2000 de intrari. Asta se traduce in 200 de situri valide pe zi, adica circa 300 de vizitat (unele au date de contact bine ascunse, sunt portaluri de anunturi, sunt situri pentru adulti, etc, si trebuie skipuite). Atentie! Se iau in considerare doar siturile ale caror date ati reusit sa le culegeti. 2000 de bucati in 10 zile, incercati sa mentineti deadlineul si incercati sa tineti o rata de completare de 70 % (nu skipuiti foarte mult, insistati pe gasirea datelor - uneori sunt in about us, terms & conditions, privacy policy, etc). Skipuiti numai alegand din lista motivul cat mai corect al deciziei voastre. In cazul in care aveti de-a face cu internet provider, sau firme care ofera data network solutions, mai aveti de dat o bifa in casetura respectiva.

Cu cei cu adevarat interesati sa inceapa repejor mai discut pe PM, ofer fimuletul de traning (e in engleza), discutam detaliile de cont, etc (fiecare se va loga in contul lui si va lucra pe inregistrarile lui, totul sub control).

La final se face plata si hotaram de comun acord daca doriti sa continuati sau nu. In cazul in care calitatea muncii este indoielnica, o sa va rog sa reveniti asupra siturilor cu probleme si sa reluati colectarea de date pentru acestea. In general se doresc headquarters-urile, sau contactele din SUA, Canada...(in cazul in care firma are pui prin toata lumea).

Nu uitati - as vrea colaboratori seriosi si cu ceva interes, banii nu pica din cer cer putin in sectorul meu.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Eu una vreau sa incerc, si sper sa reusesc. Deci inteleg ca este vorba de colectat date de contact de pe diverse siteuri? 2000 siteuri in 10 zile, adica 200/zi cum ai spus.
Siteurile ti le-a dat angajatorul? Ma rog, cel cu care ai batut palma?
Mai vorbim pe Pm...

Inca o intrebare: eu nu am apucat pana acum sa-mi fac cont pe vworker-ul asta, caci mi-a cam foat teama ca nu stiu sa lucrez cum vor ei, ca nu are cine sa-mi explice unele chestii.. Trebuie sa-mi fac, sau lucrand prin tine, nu e aboslut necesar?
Am zis ca asta ar fi o buna oportunitate ca imi forma mana, ca sa zic asa, fiind tu interfata, si lucrand impreuna, ne putem sfatui, intreba; vorbesc mai ales de partea de inceput, pana iti intri in mana

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kallista spune:

xxxwoman, sunt si eu interesata. As avea disponibile cel putin 8 ore pe zi (nu lucrez si copilul merge la scoala) asa ca daca ai nevoie de cineva cu mult timp liber, astept informatii suplimentare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Kallista, da-mi un pm sa te mentin in vedere. In cateva zile putem relua legatura si stabilim atunci detaliile.


Deocamdata declar inchisa lista.... Voi reveni in functie de cum merg treburile cand o sa va mai pot oferi ceva. Nu-mi pot lua multi oameni la inceput pentru ca trebuie sa discut cu fiecare in parte detaliile, fiecare are intrebarile lui, fiecare le intelege intr-un anume fel si ma depaseste sa punctez de foarte multe ori. pe masura ce oamenii din echipa actuala vor fi pe picioarele proprii si ma debarasez de acordat asistenta, voi lua oameni noi pe care sa-i ajut sa inceapa.

Spor la treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neti_neti spune:

buna xxxwoman, ma intereseaza si pe mine. sunt noua pe forum, dar v-am citit din umbra de ceva vreme. nu m-am inregistrat pana acum, pentru ca am considerat ca am multe de invatat de la voi si prea putine de impartasit.
din pacate, acum trecem printr-o perioada foarte grea dpv financiar, asa ca indraznesc sa ma ofer pentru acest proiect.
ma recomand, sunt un "colaborator serios si cu ceva (mai mult) interes".
multumesc,
T
ps: sper sa ma descurc cu scrisul pe forum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neti_neti spune:

acum am vazut ca lista este inchisa momentan.
oricum, sunt interesata daca vei considera ca mai ai nevoie de oameni in echipa.
multumesc,
T

Mergi la inceput