FIV la Clinica Promed System(3)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

salut fetele

puteti scrie aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=172865&nm=Fiv-Turcia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iube spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nelay_star

Gabriela, spor la alergaaaaaaatttt !!!!
Iube, mi-a raspuns Kubra. Nu a mai fost nevoie sa ii trimit ei un mail. Deci nu a durat 2 saptamani
Cea de la Gynera reusise cu gigei de la biopsie?
Daca gasesti link cu topicul fiv in turcia , il asteptam si aici
Multumesc pt tot.


Tiny_Bby, ti-ai schimbat numele! Nici nu stiam ca este posibil asa ceva.

Mie mi-a raspuns altcineva la formularul completat pe site si a durat chiar mai mult de 2 saptamani.

Eu stiu un caz la Gynera, prietena unei prietene. Avea sot cu azoo, se hotarasera sa faca fiv cu donator, dar pe ultima suta de metri au zis sa mai incerce o biopsie, au gasit ceva acolo si s-a obtinut un embrion cu material propriu care s-a si prins. A nascut in feb 2012 o fetita. Deci se poate!
Apropo de Gynera, am citit acum pe site-ul lor ca fac injectia in uter cu HCG inainte de transfer, cum fac si cei de la Acibadem. Anu asta cica o fac gratis. La Memorial mi-au raspuns ca au aceasta posibilitate, dar nu se practica pt ca nu s-a dovedit ca ar creste rata de implantare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Velvet, multumim
Si eu stiam ca nu este posibil sa iti schimb numele de user dar am zis totusi sa incerc poate reusesc. Am trimis un mail la admin si m-au intrebat care este motivul pt care vreau sa il schimb , le-am spus . M-au pus sa aleg 2 nume de user in caz ca primul este luat si uite ca s-a rezolvat.
Poate atunci erau mai ocupati, ma gandesc.
Felicitari prietenei prietenei tale
Imi poti explica te rog ce inseamna HCG? La ce ajuta acest lucru?
O fac gratis? Adica daca faci fiv-ul la ei iti fac ei aceasta injectie gratis ?
Pareri despre Gynera... Cineva
O sa intru si eu pe site-ul lor sa vedem ce dr au.
Multumim Iube

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

nelay,cu placere exista si topic despre gynera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Velvet, ,mare lucru nu este scris pe topicul FIV in Turcia.
O sa caut topicul Gynera.
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

la care admin ai trimis mesaj - eu doresc de ult sa-mi schimb nick-ul deoarece in 2004 ma chema asa , acum nu ma mai cheama , iar numele meu este legat de ceva politicieni si nu-mi place asta .poate reusesc .

am fost la alergat . nici nu credeam ca pot alerga atat . sa nu credeti ca a fost mult ci doar mult mai mult decat credeam .

30 de zile : seara in parc la alergat . dupa 30 de zile , mai rar ca deja ma obisnuiesc si pot alerga mai mult , deci nu va fi nevoie in fiecare seara . maine va spun cum a fost in parc .

tinybby draga mea , micuta mea toate gandurile mele bune se indreapta spre tine . poate ne spui ce ai facut la uscatescu / nu stiu cand mergi , dar astept vesti bune .

multi multi pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Uite aici Gabriela : admin@desprecopii.com
Succes !!!! Sper sa poti si tu sa ti-l schimbi
BRAVO !!! Felicitari !!!! Maine poimaine o sa ne anunti ca ai 50 kg si ca nu mai vrei sa fi asa slaba
Spor la alergat maine
Multumescccccccccccccc doamna Gabriela inca nu am fost. Sunt cam lenesa
va pup !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

recunosc ca nu vreau sa mai am 50 . in adolescenta m-am mentinut la 52 - 55 si eram muuult prea slaba . as vrea la 65 daca as alege .

sa vedem cat de perseverenta sunt - de obicei sunt incapatanata ca un catar . diseara va spun daca am fost in parc.

pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iube spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nelay_star

Imi poti explica te rog ce inseamna HCG? La ce ajuta acest lucru?
O fac gratis? Adica daca faci fiv-ul la ei iti fac ei aceasta injectie gratis ?
Pareri despre Gynera... Cineva
O sa intru si eu pe site-ul lor sa vedem ce dr au.
Multumim Iube


Injectia cu HCG in uter nu este de fapt o injectie. Ti se 'spala' uterul inainte de transfer cu o solutie care contine HCG, in ideea ca acest lucru ar creste sansele ca embrionii sa se implanteze. Nu stiu daca se recomanda tuturor, cred ca se practica pt pacientele cu mai multe esecuri de implantare. Din ce am vazut pe forum, fetele care au facut FIV la Acibadem au avut si aceasta procedura in 'meniu'.
Da, la Gynera daca faci FIV la ei si daca ei considera necesar iti fac si chestia asta gratis. Cel mai probabil de la anu injectia cu HCG in uter va costa in plus.
Pentru pareri despre Gynera poti sa citesti topicul FIV la Gynera.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Gabriela, spor la alergat diseara !! atunci iti doresc sa ajungi la 65 cat mai repede
Iube, multumesc mult

Mergi la inceput