FIV la Clinica Promed System(3)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

multumesc

sunt nitel cam ofuscata ca asteptam asa demult week-endul acesta si m-a busit un ciclos exact sambata trecuta , iar de obicei ma tine fix 8 - 10 zile . asadar nu mi-am luat costumul de baie ca doar nu intream asa in piscina . ieri dimi s-a oprit , adica exactamente cand am ajuns la hotel . si au astia din poiana o hot-tube - un fel de jacuzzi dar maaare . e asa de misto si as fi stat fara numar de ore acolo . ultima data am stat pana am facut insolatie . iar cand sunt in apa sunt ca pestele si fac precum copilul mic - nu ma scoti de acolo pt nimic din lume .

si uite asa am cautat eu costum - deh e mare ursul si normal ca nu am gasit . am admirat apa si i-am invidiat pe toti cei care se scaldau sub razele soarelui .

nu mai plec NEVER de acasa fara costum de baie . nu ar fi prima data , deh , neuronii ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

asa am facut .

intrebarea mea este cum sa fac sa mai slabesc . am 90 acum si mi se pare tare mult . inainte de ultima stimulare mai tineam diete si mai scadeam - atunci aveam 82 de kg . dupa stimularea aceea m-am ingrasat 6 kg in prima sapt dupa si nu mai pot da jos deloc .

de astazi ma apuc de alergat si sper sa mai dau jos macar 15 . asa m-as simti si eu normal - nu ca um gogosar umflat .

voi cate kg aveti si ce faceti sa le dati jos sau sa va mentineti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iube spune:

Citat:
citat din mesajul lui TinyBby

Iube, tu ai corespondat cu cei de la Memorial?


Da, eu am corespondat si cu cei de la Memorial hospital. Dar nu cu vreun doctor, doar cu o persoana de legatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Iube, pentru ca eu am completat formularul de pe site-ul lor si nu mi-au raspuns pana acum. Eu l-am trimis vineri. Poate o sa imi raspunda in cursul zilei de astazi. Daca nu, imi poti da mail-ul persoanei cu care ai corespondat tu ? Te rog, daca se poate.
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Gabriela, depinde si cat esti de inalta. Poate 90 nu este chiar asa de mult.
Ai putea sa incepi sa alergi ca acum e mai racoare afara. Sa incerci seara sa nu mai mananci, sa stii ca si stresul afecteaza. Deci incearca sa fi cat mai relaxata , nu te mai gandi la kg tale si daca incepi sa alergi si seara nu mai mananci o sa vezi ca o sa mai slabesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iube spune:

Citat:
citat din mesajul lui TinyBby

Iube, pentru ca eu am completat formularul de pe site-ul lor si nu mi-au raspuns pana acum. Eu l-am trimis vineri. Poate o sa imi raspunda in cursul zilei de astazi. Daca nu, imi poti da mail-ul persoanei cu care ai corespondat tu ? Te rog, daca se poate.
Multumesc


La formularul de pe site raspund greu. Mie mi-au raspuns in vreo 2 saptamani. Intre timp am mai vb cu kubra.burnaz@memorial.com.tr Ea se ocupa de pacientii din strainatate.

P.S. Mi se pare ciudat sa vb la topicul FIV la Promed despre FIV in Turcia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Da, ma gandeam ca daca nu imi raspund ei o sa ii scriu lui Kubra. Dar am vazut ca si tu tot cu ea ai vorbit.
Multumesc pt adresa de mail
O sa ii scriu astazi un mail, speram sa fie de bine.
Pai exista un topic cu fiv in Turcia ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iube spune:

TinyBby, eu zic sa faci un scurt istoric al cuplului (include aici si cele 3 fiv-uri nereusite cu descriere tratament stimulare si embrioni obtinuti), sa atasezi analize si sa insisti sa le trimita la un dr care sa va recomande ce sa faceti mai departe. Intreaba ce vi se poate oferi in plus fata de ce ati facut deja.

Reusite cu azoo sunt la mai multe clinici, chiar tu spuneai ca stii pe cineva la Promed, eu stiu pe cineva la Gynera, deci nu te lua doar dupa feedback-ul pacientilor de la Memorial. Insista sa ti se dea mai multe amanunte, ce ar putea face ei diferit ca sa reusiti. La fel la orice clinica trimiti mail.


Parca deschisese cineva la un moment dat si un topic FIV in Turcia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

intr-adevar nu sunt asa mare pt ca am 1.68 - destul de inalta , insa nu mai intru in nici o haina si mi-e asa de greu ca nu mai gasesc nimic sa ma imbrac . arat ca un sac sau ca o babuta de la tara . vreau sa ma imbrac mai modern nitel

oricum in seara asta alerg cat m-or tine piciorusele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Gabriela, spor la alergaaaaaaatttt !!!!
Iube, mi-a raspuns Kubra. Nu a mai fost nevoie sa ii trimit ei un mail. Deci nu a durat 2 saptamani
Cea de la Gynera reusise cu gigei de la biopsie?
Daca gasesti link cu topicul fiv in turcia , il asteptam si aici
Multumesc pt tot.

Mergi la inceput