M-am hotarat.........adoptie(82)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LiliGuran spune:


Dragele mele multumesc tuturor pentru gandurile bune! Noi nu am cumparat nimic dinainte suntem in ,,febra " acizitionarii celor necesare ,sa avem ce ne trebuie pe cand aducem copilasul acasa.
Sunshine draga, inainte de a obtine atestatul trebuia sa vi se dea un raport care continea date despre familia voastra (caractristici,buget etc) si tot acolo erau specificate tot despre viitorul copil varsta,etnie, sex, stare de sanatate....si acel raport se trimite la ORA in functie de el se face potrivirea teoretica, dar nu-ti face nici o problema chiar daca apari pe o lista intr-un judet prima data vezi poze si apoi te hotaresti daca mergi mai departe sa-l vezi,poti sa refuzi si apoi se ia urmatoarea familie de pe lista.Dar multi copii nu au trecuta etnia si atunci nu poriveste calculatorul doar cu parintii care au scris la etnie indiferent .Multa bafta si un curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Lili, scumpa mea, am citit raportul pe care l-am semnat. Acolo era trecut tot, varsta, sex, etnie, chiar si starea de sanatate. Pana la urma e bine daca se trimite acel raport la ORA, am crezut ca doar atestatul, iar in acela etnia nu era trecuta. Noi la etnie am trecut indiferent. Asta inseamna ca vom fi selectati pentru orice copilas daca corespunde varsta si sexul!?
Dar daca voi erati atestati pentru fetita chiar nu inteleg cum ati fost potriviti cu un baietel? Pana la urma e fff bine. Va doresc sa treceti cu bine perioada de acomodare si sa fiti ffff fericiti impreuna.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Sunshine......daca nu ati ridicat probleme la etnie s-ar putea sa mearga mult mai repede in cazul vostru
si asteptare cat mai scurta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Citat:
citat din mesajul lui malex

Sunshine......daca nu ati ridicat probleme la etnie s-ar putea sa mearga mult mai repede in cazul vostru
si asteptare cat mai scurta!

Malex, sa dea DD sa fie asteptarea cat mai scurta.
Voua va doresc ca "barza" sa bata cat mai repede la usa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

salut fetelor

s-a facut primul pas:
ne-au sunat de la directie
miercuri avem prima intalnire - vin psiholoaga si persoana care ne-al preluat - la noi acasa

daca vreti va povestesc dupa ce si cum a fost

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Bafta Monique....va fi o discutie libera cu "amintiri din copilarie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui malex

Bafta Monique....va fi o discutie libera cu "amintiri din copilarie"


sar'na
sa fie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosica spune:

http://www.financiarul.ro/2012/10/16/cei-57-de-copii-abandonati-la-spitalul-sfanta-maria-au-nevoie-de-o-mana-de-ajutor/
TRIST SI FOARTE TRIST !!!Fetelor uite cum raman copii blocati in sistem, saracii micutii...sufera pentru ca legea din tara noastra este f proasta... nu am cuvinte :( poate reusim sa ii ajutam,cu pampi, hainute,jucarii si ce mai au ei nevoie, cate putin de la fiecare, vom face un bine micutilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Pai hai sa ne organizam, cum procedam?

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosica spune:

Eu m-am gāndit sa iau pampi, Hainute, servetele umede sa sun la unul din nr de tel care sunt afisate acolo si sa le trimit prin Curier. Stiu cum este, eu cu Sotul meu am mai dus a#537;a la copii abandonati din jud nostru in spital, #539;i se rupe sufletul cand ii vezi, ne-a fost f drag unul din copii, avea doar o luna, mama lui la abandonat, era al 4lea copil care īl lasa in spital, nu vroia sa īl dea spre Adoptie dar nici sa īl ia acasa:( Au nevoie de pampersi micutii, asta ne-a zis si noua cand mergeam la spital. Eu zic ca fiecare dupa cum poate, pampi nu trb neaparat cei mai scumpi, Hainute pot fi si Second ca o sa fie sp#259;late acolo, trb sa ii ajutam, daca noi nu atunci cine!

Mergi la inceput