** Delfinasi jucausi la a doua aniversare (88)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

criSN, inca o fetita , o sa fie la fel de frumoasa ca Natali . cat despre nume, ce conteaza ca il mai are cineva in familie?? eu i-am pus nume Mariei mele si Anca pentru ca imi place, chiar daca e si numele surorii mele. imi plac si numele care le-ai ales, au o rezonanta foarte frumoasa. eu curioasa sunt insa de cum o sa-i spui tu, daca Natali e solnuska

baby, sa ne spui cand sa pregatim motatele, sau macar sa lasam una de garda

histamina, eu pe monica nu am cunscut-o in nicio imprejurare dar, de cand ne-ai spus tu despre ea, tot cu gandul la ea am fost. sa-i fie drumul lin

puiutz, sa nu ne uitati cand o sa ajungeti vedete

ainotna, multa sanatate


Isa (19 iunie 2010) si Maria (26 iunie 2001)

poze iulie 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Alice sa stii ca si Larisa a adormit cam greu la pranz in ultimele zile...nu stiu ce are

Anca, te primim si fara copii.

Acum ma gandeam ca eu poate imi aduc barbatul daca are timp, el sa se uite dupa copil si eu sa povestec cu voi.

Odeta, daca facem in IOR vii si tu? Ca e aproape de voi.

Baby, uauu ma trec emotii cand vad 40s hai ca mai ai putin, curaj, o sa fie totul bine

Nu v-am mai zis ca sa nu va intristez....am tot citit si eu saptamana asta topicul cu monica...m-a intors rau tare





de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui ochidut
Adriana, ne mai citesti? Ce faci? Da-ne un semn macar pe mail. Te pup si ma gandesc la tine
Mami fericita de Larisa Ioana 24.06.2010


Va citesc, va citesc ... zilnic, dar nu sunteti prea vorbarete


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Alice- si David adoarme mai greu si la pranz si seara in ultimele zile cred ca acusi nu vor mai dormi deloc la pranz

Baby- eu deja am pregatit ce putin mai este si iti vei tine printesa in brate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

la multi ani tutror sarbatoritilor!
la multi ani miguel!

la multi ani celor care poarta numele de radu:radu de puiutz mic,radu de alice elena.
azi ,la ortodocsi, se praznuiesc sf martiri brancoveni:Constantin, Constantin, Matei, Stefan, RADU si Ianache.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea


Histamina multumim mult pentru urare, uite nici nu stiam ca Radu e si nume de sfant
Voi ce mai faceti, cum mai este Sebi cu tratamentul pentru anemie? Tu cum mai faci fata la toate cele? Te imbratisam cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Rody, Ochidut, Bamboletta
In principiu luni ne intalnim ca nu indraznesc sa stau mai mult. Deja este prea avansata sarcina in cazul meu....ca am o cicatrice de cezariana de 2 ani...Acum daca strumfita da semne ca vrea sa iasa mai repede o asteptam cu mare drag si nerabdare. Va anunt imediat cum ies din operatie
Va

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
39+ Mara Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Iuliana, ma bucur ca ai decis sa mergi sa nasti luni, chiar daca nu cu doct ta. Decat sa risti, doamne fereste, nici nu vreau sa ma gandesc

Deci e ceva in aer cu somnul? Nici mie nu imi convine cand nu doarme la pranz. Mai faceam si eu uba alta. Mai respiram :)) eh, asta e acu.

Acum, pontul zilei : 40% reducere la toata gama LEGO la metro!
40% din pretul fara tva, si eu nu am gasit seturi prea mari. Am luat doua galetuse de 200 piese (100 lei amandoua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Baby deci asa, luni o veti intalni pe scumpa Mara! Sa dea DD ca operatia sa decurga usor si tu sa te recuperezi rapid! Pun si eu o motata de veghe pana luni : Hai Iuliana!

Alice si noi mai avem probleme cu somnul... plus ca noapte de noapte se trezeste sa-l luam in pat cu noi si are preferinte cine sa-l ia in brate...pana acum era tati preferatul, acum sunt eu... Si mai nou mai si coboara din pat noaptea (eu dorm la margine) si se urca la loc pe la margine si se cuibareste langa mine e asa de dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Alice, Puiutz

Pai am stat si m-am gandit ca nu are sens sa mai astept.....Si asa faptul ca inchei saptamana 40 e un record in cazul de cezariana dupa cezariana la doi ani.........
Aseara chiar am iesit la restaurant sa serbam 3 Sf.Marii si a fost tare bine mai ales ca in viitorul apropiat nu prea mai vad o sansa de iesire in doi....

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
39+ Mara Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

La multi ani, Miguel! Sa cresti mare si sanatos!

Ochidut,Histamina si eu sunt trista de cand cu plecarea Monicai la ingeri, asa un gol mi-a lasat, ea si postarile ei dar si gandul la cei 2 copii care-s atat de mici, of, la 3 si 6 ani sa ramai fara mama. Mi se pare cumplit, nici nu pot cuprinde atata durere cu gandul. Si-s atat de bucuroasa ca sunt sanatoasa. Cand ma uit la poza Monicai si la ochii ei mari si blanzi ma gandesc cat de pretioasa e viata asta si cum ne pierdem noi uneori prin ea in tot felul de lucruri care nu merita, vezi eu cu servicul, care mi-a dat insomnii in prima noapte de dupa incepere. Acum m-am linistit.of.

Va urmaresc sa vad cand si unde va intalniti in Bucuresti, poate ajungem si noi. La MI cred ca nu ajungem nici acum, sotul pleaca cu teo toata saptamana viitoare la vatra dornei si iar ne destabilizam, asa ca pana de craciun sigur nu mai pupam iesiri din Bucuresti. Dar daca se intampla vreo minune si putem, ajungem noi.

Racusor, Doamne ajuta sa nu fie nimic, poate-s doar vise sau te-oi fi gandit tu la ceva, sigur nu-i nimic rau. Ai incredere

Adriana.

Baby, tinem pumnii sa fie totul usor si bine!

Mergi la inceput