Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (8)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Salutare ! La scoala cu ei, ca asa merita !
Ce sa faca la gradi, ca nu se baga nici un invatator sa predea la o gradinita, parerea mea. In plus, programul va fi exact ca si la scoala, adica 8-11. Eu inca n-am inceput sa caut, imi trebuie o scoala aproape de casa cu after-school prelungit. Ajung acasa la 19. Ori sa caut un bon ( ca nu vrea bona, sa-mi fie clar ! ), ori sa ma las eu de serviciu. Ca e bun si aerul in loc de mancare, dupa dumnealui . Jucarii deja facem cot la cot, din reciclabile, e foarte mandru ca e producator si nu prea mai cere jucarii. Nici nu i-as mai lua ca-i casa plina ochi, nu da nici macar inelele alea de dentitie la altii, tine strans de orice ! Wiu din decembrie e dezafectat dupa 1 saptamana de folosinta, nu-i bun, nu-i distractiv. E drept ca nu i-am luat alte dvd-uri, e numai ala din dotarea aparatului, cu jocurile olimpice. Dar chiar si-asa...a costat peste 8 milioane, nene, o gramada de bani

Mos Craciun exista !!!

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz
( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna.
Noi o sa ramanem la gradinita pentru ca mai comod sa ii duc intr-un singur loc si apoi ne place mult de Miss.

Papanash am vazut ce craft interesant faci cu Andrei. Te ocupi mult de el, felicitari!!!

Trimit doua poze cu D&D pe e-mailul comun (pentru cine nu are FB) sunt de luni cand spuneam Monday I"m in love!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Pai cum Erina, nu au si scoala tot acolo? Eu asa stiam...

Dar inteleg perfect cum e asta cu dusul in acelasi loc, si eu astept belfereala de la anul.

Ce craft faci Papanash? Si mai ales cand ai timp si cum ai rabdare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Roxana sunt doua locatii, noi am fost si suntem la cea doar cu gradinita.
Succes scolarului. Tot asa mare si frumos e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Erina si la anul va duceti direct in clasa intai? Si noi am ramane la gradinita ca ne-am bucurat prea putin de ea. Imi pare rau ca nu ii pot vedea pe D&D nu mai am parola de la mailul comun dar nici nu o mai cer ca au mai fost discutiiPupici tuturor! Ce ma bucur ca mai scrieti si pe forum!Myral cu Darius, Elisa si Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Myral,la anul adica 2014 toamna, nu? Clar clasa 1.

Stai sa incerc daca merge parola pe care o stiam eu desi mi-e ca s-a schimbat intre timp...

Nu, nu merge ce stiam eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Da, Erina 2014. Ma gandeam ca daca se hotataste clasa 0 la scoala nu o sa putem inscrie copiii direct in clasa intai (fara clasa 0 adica) dar oricum balbaiala ministrilor imi da impresia ca orice se poate deci fiecare face cum crede ca e mai bine pt copilul lui. Noi am vrea sa ramanem la gradi in toamna si mai vedem in 2014.Myral cu Darius, Elisa si Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiciDe2007 spune:

Gata pentru capitol nou?

Mergi la inceput