Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *441*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Of, am zis ca nu ma mai vait. Si asa l-am zapacit pe Costin...

La multi ani, Mariilor!

Marisa mea included.

Stiu ca ne-a certat cineva anul trecut ca nu se sarbatoreste Sf Maria de acum, ci cealalta... dar eu sunt cu sarbatorile, daca e de sarbatorit, sa sarbatorim! Daca nu ma palea ieri, faceam si tort.

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 13+

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

A murit Monica!
Am avut feelingul asta sumbru ca va rezista fix cat sa prinda ziua baietelului ei, desi era foarte rau de dinainte...cred ca asta a fost "target-ul" ei si pentru atat si-a concentrat puterile...asa a facut si maica-mea cat sa ajung eu la ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

ILinca, sunt uluita. Am intrat sa urez pentru ziua de astazi dar nu mai pot. Tot e zi de doliu in cinstea Maicii Domnului.

Dumnezeu sa o primeasca in ceruri de unde sa privegheze copilasii ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

la multi ani ;sa traiasca cu numele cei /cele ce sarbatoresc astazi!

Eu m-am intors de pe plaja de la o mica "gaseala"cu:Monnvas,Pisgri,Mihaelacg si Simonapro dovezile sunt la Simona...Tare ma bucur ca am vazut fete dragi ce le stiam de aici si nu le vazusem niciodataall.Mie tare mi-ati placut si daca mi-ar fi permisc "babismul" din mine tare as fi ramas pana tarziu.Acum am bagat deja mancarea la cuptor.
....aaaa daca sughitati sa stiti ca povesteste Bogdi cu si despre fiecare,de parca va am pe toti in casa.


all

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

A murit Monica!
Am avut feelingul asta sumbru ca va rezista fix cat sa prinda ziua baietelului ei, desi era foarte rau de dinainte...cred ca asta a fost "target-ul" ei si pentru atat si-a concentrat puterile...asa a facut si maica-mea cat sa ajung eu la ea...







Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 13+

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Mada sa fie bine

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Denisa, departe de a-ti da indicatii dar faceam un exercitiu de memorie sa imi amintesc tratamentul meu de atunci. Este doar cu titlu orientativ, facultativ.
La inceput cand mi s-a depistat sangerarea si durerile crunte am laut ALchelilla...O chestie, zis sirop, dar numai sirop nu era caci e amaraaaaaaaaa, bleahhhhh. Este un preparat naturist (cred). Insa alaturi de celelalte medicamente a dat rezultat. Deci spun ca a fost buna. (bleahhh)
Apoi cand medicul a constatat ca nu e de joaca m-a internat si desi am continuat cu groaznicul sirop mi-a bagat in vena permanent Gynipral, in fund hemostatice (fitomanadion -sau ceva asemanator- si inca ceva dar nu mai stiu, stiu doar ca era o sticluta tare mica si maronie. Asistenta le cupla pe amandoua intr-o seringa. Nu durea deloc. Spun asta ca mai exista un hemostatic intr-o fiola mai mare si galbui la culoare si care uuuustuuuuraaaaa)
Insa dupa 5 saptamani de tratament nonstop am facut alergie la aceste hemostatice si din culpa medicala (asistenta s-a gandit intr-o dimineata sa imi faca injectia intravenos, acele hemostatice in vena am facut soc anafilactic). Si am intrerupt 3 zile tratamentul. Insa am trecut pe scobutil. De la asta m-am alergizat imediat. Eram plina de eruptii pe mine. Una din asistente imi plangea de mila la fundul meu caci eram "carne vie" de la atatea bubite (asa spunea ea, eu nu aveam cum sa vad).

Pe labga aceste injectii mai luam si Utrogestan prin .... josul paginii nu inghitit. Ca cica nu face bine. Desi unele dintre paciente dina numite motive (psihice) le inghitea.

Ma gandesc la tine, caci stiu ce inseamna.

La mine totul a fost declansat de uterul fibromatos.

La controlul de anul asta, cele 4 fibroame s-au calcificat. Cica stau linistite, nu sunt vascularizate, dar atunci au fost hranite de hormonii sarcinii si se simteau bine. Au crescut alaturi de sarcina pana pe la 6 luni de sarcina, evident sufocand bebelul. Dupa 6 luni de sarcina au considerat sa ia o pauza si sa lase copilul sa se dezvolte. Astfel incat copilul s-a dezvoltat lent in primele luni si accelerat spre normal in ultimele luni. Astea mi s-au explciat ulterior nasterii desi dr vedea din timpul sarcinii.

Hai ca v-am spus povestea mea.
Sa mai anim un pic ziua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

La multi ani, Maria, Mariana, Mioara, Marisa, Mara, Marilena, Marian, Marius, Mario!

Mada, multa sanatate!

Floric, ce-i mai patimit si tu cu sarcina! Bine ca sunteti bine amandoi!

Dodo, sa va fie de bine intalneala de pe litoral , o asteptm pe Simona cu poze!

Mikaela2009, bine ai venit printre noi! Povesteste mai multe despre tine, despre voi, hai sa ne cunoastem! Ma bucur ca Iulia are suporteri si atat de departe, Doamne ajuta!

Dumnezeu sa o ierte pe Monica70!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Off off trista zi pt familia Monicai si nu numai !! am citit de dimineata si m-am cutremurat ....



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

tuturor Mariilor

Sa fiti sanatoase fete frumoase




Mikaela2009
, bine ca ai iesit la lumina, scrie rapid 10 mesaje sa scapi de moderare, pune poze sa va vedem la fata si hai la povesti


Dodo & gasca de la mare
, sa va fie de bine intalneala, asteptam dovezile

S-ar putea sa ne vedem si noi curand, Pisi a venit ieri cu propunerea de a merge la noi pe litoral in septembrie,no cum sa-l refuz ?!!


Noi am fost azi de dimineata in parcul nostru cu animale, am vrut sa mergem la zoo la Sibiu dar a picat planul asa ca ne-am multumit cu exemplarele locale



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput