Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *441*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

DODO

_

http://iulia-elena.blogspot.ro/



Gigelica ,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

tuturor mamicilor de mamici


_

http://iulia-elena.blogspot.ro/



Gigelica ,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

La multi ani, DODO!

Sa fii sanatoasa, puternica, sa te bucurii de realizarile copiilor si sotul sa te iubeasca permanent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

La multi ani, MAMI de Novus!

Novus, sa iti traiasca mama si sa petreceti multi ani impreuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Eu am avut "lapte" cam pana intr-un an dupa ce am intarcat. Primul simptom l-am avut la 6 luni, cand ma durea ff tare sanul drept si simteam cat un bob de mazare la vreo doua degete de la axila spre mamelon. Si la dush, m-am masat si rasmasat (asta dupac e am dezbatut aici subiectul si parca Anca a povestit despre o scena asemantoare) si intr-adevar a iesit ceva. Un lichid galbui, lipicios. Cateva picaturi. Apoi la cateva luni dupa acest episod am mai avut dureri in zona respectiva dar fara a mai iesi ceva.
Acum doar in perioada premenstruala, cu o zi inainte, ma doare sanul drept. Ma doar mai mult decat celalalt. Nu stiu daca de la lapte, o fi mai ramas ceva pe acolo, o fi sanul defect, nu stiu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Multumes de urari si ganduri bune:
Novus,Mada,Lucia,Floric
Dumnezeu sa vi le intoarca !

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Eu am avut "lapte" cam pana intr-un an dupa ce am intarcat. Primul simptom l-am avut la 6 luni, cand ma durea ff tare sanul drept si simteam cat un bob de mazare la vreo doua degete de la axila spre mamelon. Si la dush, m-am masat si rasmasat (asta dupac e am dezbatut aici subiectul si parca Anca a povestit despre o scena asemantoare) si intr-adevar a iesit ceva. Un lichid galbui, lipicios. Cateva picaturi. Apoi la cateva luni dupa acest episod am mai avut dureri in zona respectiva dar fara a mai iesi ceva.
Acum doar in perioada premenstruala, cu o zi inainte, ma doare sanul drept. Ma doar mai mult decat celalalt. Nu stiu daca de la lapte, o fi mai ramas ceva pe acolo, o fi sanul defect, nu stiu...

Poze Raru
Poze noi

IULIA va invinge CANCERUL

Rares Rarisel cel mai frumusel



Exact de tine imi aminteam si eu, i-am povestit lui Cami azi noapte cand dezbateam problema , mersi

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Buna dimineata!

Ce inceput frumos de zi: am vazut pozele de la Gyula!

La multi ani, Dodo! Multa fericire si realizari pe toate planurile!

La multi ani, Omi!

La multi ani, mama de Monnvas!


Novus, eu am avut astfel de probleme cu sanul stang. La mine ciudatenia a fost si mai mare, fiindca la vreo doi ani de la anemica alapatare ( zic anemica, fiindca eu nu am alaptat decat vreo trei-patru saptamani) inca mai ieseau picaturi de lapte din san, daca strangeam. Ei bine, la sanul asta aveam si durerile care m-au dus, pana la urma, la medic. Doamnei doctor nu i s-a parut deloc capat de tara ce i-am povestit, a zis ca asa ceva se intampla destul de frecvent, deci Cami nu ar trebui sa se panicheze. Mie mi-a dat un tratament foarte simplu: niste vitamine si un unguent si mi-a zis ca problema e de natura hormonala. Floric, sa stii ca si eu aveam dureri premenstruale, asa ca s-ar putea ca si problema ta sa fie tot una de acest fel.

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Novus, de Iulia ce mai stii? Cum mai este?

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Cu placere, Novus.

Ieir la biserica m-am gandit la Cami. Bine, cand merg la biserica ma gandesc de fiecare data la ea si la Iulia. Dar ieri la Sf. Evanghelie a fost despre credinta unui tata care a vea copila bolnava. Si apoi la predica preotul a facut analiza celor spuse in Sf. Evanghelie si povestea despre puterea credintei atunci cand exista un membru al familiei bolnav.
Atunci m-am gandit la toate rugaciunile si gandurile bune transmise catre Iulia.
Sunt convinsa ca putina credinta a fiecareia dintre noi s-a unit iar Dumnezeu ne aude.

Mergi la inceput