aspirante optimiste(803)!Felicitari maria-r!!!!!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Referitor la analizele de trombofilie, ce trebuie facut ar fi MTHFR, V Leiden, Pai, Antitrombina III, INR, Proteina C si Proteina S. Daca am uitat ceva ma completeaza fetele. Vezi ca sunt scumpe, undeva pe la 7-10 mil toate.

Spermograma sotului iti recomand sa o repeti la Gynera sau Promed.

6+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni05 spune:

Multumesc mult pentru recomandari, le-am notat si ne punem pe treaba.
Acum citind ce mi-ai scris, mi-am amintit ca in cele 6 luni de tratament a luat si Vitamax impreuna cu Carnitina, Vit E, Vit. C si Napraznic.
Vom incerca si schema ta de tratament, va tin la curent.
Analizele de sange stiu ca sunt scumpe de aia le-am facut la Medlife pt ca avem abonament acolo de la firma, insa dupa cum spuneam nu mai am incredere in laboratoarele lor, in ultima vreme am auzit tot felul de povesti ref la analize incurcate cu ale altora, si analize facute la Medlife si alt laborator, rezultatele fiind diferite.
Voi v-ati facut analizele de sange la Synevo? Ma pot duce eu cu listuta mea fara recomandare de la medic?
V-am pupat sa aveti o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionescu.isa

Buna dimineata!! Fetelor, aseara s-a intamplat o minune: m-a sunat fostul sot si a spus ca regreta tot ce a zis si ca in ceasta prioada (peste un an) s-a gandit doar la mine...M-a rugat daca ne putem intalni azi...Eu totusi vreau sa am un copil cu el dar nici nu indraznesc sa sper la ceva asa de frumos. Voi ce ma sfatuiti?

Isa cam complicata situatia. Parerea mea este sa pasesti cu multa prudenta mai departe, daca vreti sa o luati de la capat.
Voi sa inteleg ca ati si divortat.
Din punctul meu de vedere un om care te lasa la greu, dupa ce ti-ai pierdut fratii si sarcina, fara sa aiba rabdare sa iti revii psihic, sufleteste si fizic (caci trupul sufera in tandem cu sufletul si somatizam) nu este un om de incredere si pe care te poti baza.
Iar cand intemeiezi o familie trebuie sa stii ca te poti baza pe celalalt la bine si la rau, no matter what, fara teama ca va fugi imediat ce nu ies lucrurile asa cum se asteapta sau cand da de greu.
Nu zic ca oamenii nu se mai maturizeaza, se mai dau cu capul de perete e posibil sa se mai trezeasca.
Sunt convinsa ca il iubesti in continuare mult din moment ce vrei sa ai in continuare un copil cu el.
Eu in locul tau l-as tine pe jar un timp, nu i-as ceda, si i-as spune clar ca ceea ce a facut inseamna lasitate si egoism si ca trebuie sa iti recastige increderea pe care ti-a spulberat-o parasindu-te.
Succes! Ai grija de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

BUna fetele

va multumesc tuturor

ce am spus ieri cred ca se datoreaza FertilCare si GInex incepute din ziua 3 si ziua 5 ca atunci le-am avut

nu stiu daca voi reusi in caz ca mai sunt si alte probleme dar din punct de vedere hormonal simt o imbunatatire si pe acolo pe jos la mine cam batea vantul

va spun ca poate va ajuta si pe voi cu ceva, eu am observat imbunatatire si am vrut sa va impartasesc, pentru noi si cateva zile conteaza

va pup si stiti ca toate imi sunteti dragi inclusiv fetele nou venite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Neata!
La multi ani cu sanatate tuturor MARIILOR!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

Ancuta cum te mai simti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Eu tot umflata, dar nu asa rau ca acum 2 zile. INca ma doare toata dantura, tb sa mai iau cateva zile de antibiotic. Sunt Z2 si vad ca am flux abundent si multe cheaguri, ceea ce cred ca se datoreaza antibioticului, si cred ca e de bine ( eu am doar 3 zile max sangerare si mereu curat , curat)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

doctora mea stomatolog mi-a recomandat METRODENT, se aplica pe gingii de doua oro pe zi, reduce inflamatia, bacteriile, infectiile..chiar a avut efect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

O sa incerc sa iau si eu. Pp k este un gel ,ceva. Eu am LIDOCAINA , este un spray de menta, dar imi amorteste f rau toata partea si imi afecteaza rau si mucoasa. Asa k il folosesc cand sunt la ananghie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

da, este un gel f. bun si nu afecteaza mucoasa

Mergi la inceput