FIV LA GENESYS F.C. CU DR. TUTUNARU & MATEI

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Dar ca si schema de tratament ti s-a parut agesiv fata de cum practica alti dr. Poti te rog sa-mi spui in ce a constat si pe ce perioada s-a intins?
Ai primit vreo explicatie pt nereusita? Si la voi parca tot sotul e problema, nu?


-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Stie cineva daca e ok sa "fortez" putin menstra? Sunt la 72 zile dupa ultima injectie cu diphereline 3.75 si inca nu mi-a venit si sunt nerabdatoare sa incep fiv.

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

da, pai tratamentul a fost teribil: doze de menopur de 300 ui/zi, cuplate cu gonal f (de la 75 la 150 ui/zi, astea alternau). Stimularea a durat 11-12 zile, fiind un protocol scurt.
Nu am primit explicatii, ba din contra, am fost intrebati daca mai putem sa continuam din punct de vedere financiar...deci, inca odata a reiesit clar intentia lor.

Mai, la noi "problema" nu e sotul Ma distreaza foarte tare formularea, pentru ca asa se exprima uneori si el.

Suntem doi "infertili" care se iubesc enorm si care vor fi parinti, la momentul potrivit. Va doresc acelasi lucru.

Despre ciclul tau: nu-l "grabi", lasa-ti organismul sa-si revina, pentru ca tocmai ai trecut printr-o menopauza (indusa, dar tot menopauza este)

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Ms Ari!
Sa va ajute Dumnezeu sa va vedeti dragostea cu ochii

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

rabdare , vreau bebel . cheia tuturor lucrurilor . si eu sunt de parere sa lasi organismul sa-si revina .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

vreau bebel,poate totusi te mai gandesti putin.

vreau sa-ti spun doar ca la dr T majoritatea covarsitoare a pacientelor au endometrioza si absolut toate femeile care ajung la el trec prin faza laparoscopie.

sa nu ma interpretezi gresit...te rog sa te mai gandesti cu atat mai mult cu cat spui ca este singurul Fiv pe care puteti sa-l faceti.

iti doresc sa iei cea mai buna decizie.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

endometrioza nediagnosticata sau datorita stimularilor ? deh , intreb si eu ca o nestiutoare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

si noi vom face doar un singur fiv pentru ca asta ni-l permitem - vindem masinutza pentru asta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Ai dreptatate. Toate pacientele dr. T trec inainte de FIV prin laparo, mie mi s-a parut plauzibila motivatia lui.
Tinand cont ca la mine a gasit leziuni de endometrioza nu m-a deranjat ca am facut-o, dar puteam f bine sa nu am nimic, problema principala fiind la sot.



-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Gabriela nu vineti masina pt FIV ci pt ca nu mai e suficient de incapatoare pt o familie extinsa. Sa ai noroc!

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput