Nasterea la Arcadia - Iasi (42)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

Salutare si de la noi!
dau o cafeluta aburinda si delicioasa....
Nu am prea intrat de cateva zile...am un strunf motorizat care se hraneste cu energia mea, e un mic vampiras.In casa aproape alearga, iar afara daca l-am pus jos sa mearga pana nu cade din picioare de somn nu mai am tihna cu el...sa mearga si tot sa mearga si nu pe unde vreau eu ci pe unde vrea el ca daca nu iese cu scandal si plansete.Cu greu mai apuc sa ma odihnesc.Jucariile lui preferate sunt:telecomanda, telefonul si un mouse cu fir.
Aseara i-am facut legume la steamer si cu peste(somn), dar nu a fost foarte incantat.Poate azi avem mai mult succes.
Am fost luni in Iasi si i-am luat de la Zara o caciulita tare draguta de iarna cu urechiuse tip din aia ruseasca, tare faina si un guler impletit in loc de fular, sunt foarte incantat de achizitiile mele.
Joi la LIDL sunt body-uri cu maneca lunca pt bebelusi set 2 buc maneca lunga 16.99, pt cine este iteresata.
http://www.lidl.ro/cps/rde/xchg/SID-A7458A7C-86AE2339/lidl_ro/hs.xsl/index_13552.htm
Sanatate la copilasi si mamici!
O zi cat mai buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

helloooooo where are you girls?
noi incercam sa profitam de inca vremea insorita,pt ca in cateva zile va fi sub 20grade si nu-mi plaaaaaceeee . aseara m-au luat caldurile cand a trebuit sa ma imbrac ,si eu si pe asta mica ..pfiu,abia asteptam sa ies pe usa.am iesit pana la paine toti 3 ,fara carut,de la 8 la 9.
aseara am baut un pahar de vin cu sotul ,ca de mult nu am mai facut asta, ce bun e si mandra mea a pus mana pe dopul de pluta.vai ,deci s-a extaziat ,il lingea si tragea de paharele noastre intr-un mare fel .ma gandeam, nu poti trage asa si de mancarea ta . am observat ca dupa prostii are interes, gen inghetata,ciocolata,prajituri din comert..ma rog kestii de adulti. cel putin inghetata tre' sa mananc pe ascuns, si e dulcele meu preferat. maine fac o placinta cu dovleac, am vazut pe fb o reteta cu imagini de salivez de 2 zile. sper sa gasesc si celalat soi de dovleac ,pt ca e super la cuptor si iese un pireu super.
i-am cumparat mandrei carut de ala de papusi si toata ziua il plimba prin casa,in pat,in brate.am observat ca ii place 'vara nu dorm', corina-a ta si alex velea 'minim doi'-se apuca de batait instantaneu la astea si eu ma amuz maxim. in fine..face o groaza de trasnai, o iubesc de mor
aseara nu avea somn linistit ,m-a cam dat peste cap, si spre dimineata i-am dat jos pantalonasii si a dormit bine doar in scutec si bluzita cu manea lunga.bineinteles,intre noi, cu picioarele ba in gura la tat-su ,ba la mine.eu oricum ma topesc dupa talpicile ei, i le pap toata ziua,de fapt dupa talpici de bebei ma topesc in general
ne-am aprovizionat cu miere si catina,sa fim pregatiti de sezonul uracios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonik21 spune:

Buna seara,mamici!
Mai, mai ce copilasi avem noi aici. Felicitari Gravidacori si Katy pt nazdravani.
Eu vin sa va intreb si eu cate ceva in legatura cu mancarea.
Darius papa dimineatza dupa se trz 60ml lapte cu cereale (rar 90ml) si apoi dupa amiaza mai papa o masa (asta insemnand branzik cu banana/ficat cu piure de legume/supa de legume cu piep de pui etc.) si asta cam jumatate de castronel de a lor mic. In rest san. Si intrebarea este: papa putin bebitza pt 7luni juma?

Si vroiam sa va mai intreb in legatura cu Fe. Voi de la cate luni le-ati dat Fe la bebei? Si v-au dat dr sau dupa ce ati facut analize, cum se procedeaza?

Va pup si o seara fainaaa!

Mami fericita cu Stefan Darius 15.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Heloo

Katy, desi nu sunt amatoare de cafea, mi-ai facut pofta :D

Draga Cori, o mana de afine congelate, o banana taiata rondele si congelata, cateva linguri de smantana, scortisoara, vanilie, ce mai vrei tu, tot la blender... stii ce inghetata buna iese? si o poate papa si pitica.

Simonik, noi la 7 luni abia am inceput sa mancam, deci luam 2-3 varfuri de lingurita, daca vrei in grame, cam 2-5 grame.
Relaxeaza-te mami
Fier nu am dat :D


Noi cu febra de miercuri, avem rosu in gat, azi am dat analize si s-au facut cheaguri in sange deci maine tb sa repetam, ma doare sufletul :(((

A dat cineva imunostimulatoare pana acum?

Poftiti la capitol nou


Lena - fericita a Maiei

Mergi la inceput