** Delfinasi jucausi la a doua aniversare (87)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Fetele, stiti cumva cum se plateste indemnizatia? Tocmai mi-au intrat in cont banutii (credeam eu pt luna iulie, deci ultima luna) si ma asteptam sa fie jumate din indemnizatie (caci Vlad e nascut pe 17 iulie). Dar mi-au intrat pe luna intreaga. Oare e indemnizatia pt iunie??? sau au gresit ei acum???

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


Stai linistita ca nu au gresit. Indemnizatia se da incepand cu 1 a lunii urmatoare nasterii coplului si nu se fractioneaza...se da pe luna intreaga...inclusiv pentru luna in care copilul implineste 2 ani .De luna viitoare va intra 43 de lei


Laura acum 2 ani stiam ca pleaca in concediu pe 9 august si de aceea m-am internat pe 5 sa imi provoace nasterea ca si eu eram trecuta bine in saptamana 41 si Tudor nu avea de gand sa se nasca.....
Ideea e ca daca mi-ar fi spus ca pleaca m-as fi programat la cezariana saptamana asta si acum eram acasa cu bebelina ca doar sunt in saptamana 39 si e copil la termen.....

EEEEE...lasa ca trece si ma imbarbatez ca voi uita de toate gandurile mele cand o sa vad minunea de fetita ce se ascunde in burtica

PS Ce doctor te-a operat pana la urma? Mie mi-o recomanda pe dr. Sava daca nu il vreau pe sotul ei si tin musai sa nasc cu femeie .....



PS Ma enerveaza de mor reclamele astea care blocheaza pagina de DC Dupa ce ca sunt cu nervii mai stau sa il vad si pe Spiderman si reclama la inghetata

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
38+ Mara Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Deci asa e cu indemnizatia. Mersi Iuliana! si pe mine ma dispera reclamele alea!!! Cu nascutul -e bine totusi dac te lasa pe mana sotului ei, si nu te lasa la nimereala. Curaj, mami, ca va fi bine!

Puiutz, tot vroiam sa iti zic ca l-am vazut pe Raducu in poze, asa e de scump si de dulce, are burtica :) e un frumos, mami!

Ma duc la nani, mi-e somn de mor!!! V e matinal, 6-7 dimineata. La amiaza somn putin, cum altfel . Si imi doresc un somn bun si dulce pana la 9 dimineata. Sau sa ma trezesc de una singura, inaintea lui, odihnita. Ca abia imi deschid ochii dimineata cand se trezeste si nu stiu cum sa il fac sa mai lenevim un pic, ca nu ma pot ridica din pat.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata! Haideti la cafeluta! Azi a dormit v pana aproape de 8, asa bine a fost!!!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

La multi ani Raducu! Sa ai parte de tot ce e mai frumos pe lume, de sanatate si bucurii mereu! Te pupam cu mare drag, frumosule! Mami Puiutz, felicitari pt comoara ta, sa va bucurati de Raducu in fiecare clipa!

La multi ani Albert! Te pupam si pe tine, scumpule! Sa fii fericit si sanatos, sa ai parte de noroc si iubire in viata! Mami Crissteo, ai 2 copii minunati, sa va aduca multe bucurii!

Sa va petreceti frumos, sa aveti o zi de vis! Si asteptam poze!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata! La noi ploua tare tare si e frigut. Eu bineinteles cz am plecat de acasa numai cu haine subtiri, dar ieri a venit soacramea incoa si s-a oprit in carrefour de le-a luat cate un hanorac, pantaloni lungi :))
Radu inca doarme, nici nu-mi vine sa cred ca m-am trezit inaintea lui. Dupa linistea din casa, cred ca si mara inca doarme.

La multi ani Raducu! Multa multa sanatate, fericire si impliniri iti doresc! Sa fi sanatos si sa te faci mare mare! Te puPam
La multi ani Albert! Numai buna sa iti fie viata, si plina de bucurii!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

La multi ani Raducu! Sa ai parte de tot ce e mai frumos pe lume, de sanatate si bucurii mereu! Te pupam cu mare drag, frumosule! Mami Puiutz, felicitari pt comoara ta, sa va bucurati de Raducu in fiecare clipa!

La multi ani Albert! Te pupam si pe tine, scumpule! Sa fii fericit si sanatos, sa ai parte de noroc si iubire in viata! Mami Crissteo, ai 2 copii minunati, sa va aduca multe bucurii!

Sa va petreceti frumos, sa aveti o zi de vis! Si asteptam poze!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex



La multi ani side la noi!!!

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

La multi ani, Albert scumpule! Sa fii sanatos si fericit, sa-i bucuri pe parintii tai impreuna cu fratiorul tau Teo! Crissteo, felicitari pentru minunatii tai baieti, sa-ti dea Dumnezeu sanatate si energie sa te bucuri de ei in fiecare zi!

Crispro si Alice va multumim pentru urarile matinale!

Fete dragi, va invitam acum dimineata la o cafea cu prajiturele, iar mai pe seara fripturicile, tortul, vinul, sampania!

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Laurika multumim!

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanti spune:

La multi ani Raducu!
La multi ani Albert!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:


La multi ani Raducu! Sa fii sanatos si sa ai parte de tot ce e mai bun pe lume!!!! Puiutz, sa fii fericita alaturi de minunea ta mica si sa fiti fericiti.....Poate acum ca ai baiat mare prinzi si tu curaj sa ii faci o surioara !

La multi ani Albert! Sa ai parte de tot ce e mai bun pe lume si sa iti faci parintii mandrii de tine!!!!! Crissteo, sa iti traiasca baietii si sa va aduca numai bucurii!

Petrecere frumoasa!!!!!!!

Cristina ce boierie pe capul tau...Te-a lasat Vladut sa dormi Inseamna ca esti fresh si gata de petreceri

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
38+ Mara Andreea

Mergi la inceput