Asp opt(802)Felicitari emilia,cosminutza,ariana!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Multumesc fetelor. Dupa cum spuneam nu imi fac griji mai ales ca am gasit e net urmatoarele:
Sacul gestational este primul element al sarcinii care apare sub forma unei formatiuni rotunde de culoare neagra în interiorul cavitatii uterine. Este vizibil începând de la un diametru de 2 – 3 mm, ceea ce corespunde unei sarcini de aproape 5 saptamani.
Vezicula vitelina este vizibila intre 5 si 12 saptamani.

Cum la mine susnt 6,4 mm si s-a vazut si vezicula vitelina este totul ok. Ce daca zice ecograful ca sunt 4 sapt si 4 zile? Poate are alte tipuri de masuratori in program... In fine... o sun pe Uscatescu sa-i povestesc si sa o intreb de Clexane, daca e cazul sa fac sau raman pe Aspenter.
Miha, nu mi-ai zis daca vrei sa-ti trimit Medyn sau daca vrei sa iti spun cum se face comanda.

5+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diaconmaria spune:

Emilia, cum i-am spus si mihaelei, nu te speria!
Iti spun din cazul concret al surorii mele. imp e ca il vezi si ca totul e ok!
varsta e calculata dupa niste parametri teoretici!
e bine

clexane-ul pt ce e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Em felicitari pentru punctulet si stai linistita ca va fi bine.
Eu am fost la 6w1d si avea 5w3d,o intarziere de 5 zile desi ovulatia stiam sigur ca a fost in Z14. Copii sunt ceva unic,nu toti cresc la fel.
Miha si tie pt beta,e tocmai cum tre sa fie.Sarcina asta nu e matematica

Miha,Em nu au aparut greturile? La mine au inceput in sapt 6 si au durat fix 12 sapt pana la 18. Si laptele a fost nelipsit in prima perioada,cat si acum...minim 500ml pe zi

Stiu ca la inceput ai 1mil de griji,la fiecare eco iti tremura genunchii dar ce poti sa faci e sa vb cu bebe,sa-i spui ca mami si tati il asteapta demult


Gabi,draguta,mrenescu,miky,moni,alex,velvet si tuturor va doresc 2liniute pe test si apoi sarcini fara probleme si bebelusi sanatosi la termen! de molipsire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarnyina_s spune:

diaconmaria imi pare rau sa aud astfel de cazuri si nefericiri, dar ma bucur pentru tine ca esti o fata tare si lupti in continuare .
Mi-a trecut un gand prin minte...la prima eco la Dracea (prima consult de infertilitate fara stimulare), dr mi-a zis ca am ovare care arata ca unei femei de 43-45 ani. Foarte imbatranite. S-a uitat si dupa foliculi, indiferent de ce dimensiuni ar fi, si nu mi-a gasit decat 3 pe un ovar si 1 pe celalalt, micuti de tot bineinteles, si mi-a zis ca nu-i place ce vede. Mi-a zis ca la o femeie de varsta mea (34 ani) ar fi trebuit sa vada cam 7 pe un ovar si 7 pe celalalt micuti de tot dar trebuiau sa fie existenti. Morala ei a fost ca nu mai am mult pana la menopauza. Ca nu mai am ani de pierdut... Printre alte analize mi-a dat si AMH care l-am facut la Synevo ca sa confirme ce a vazut ea la eco. Mi-a iesit AMH = 2.35. Nu se astepta deloc la acest rezultat, mi-a si zis ca se astepta la un rezultat mult mai mic. Mi-a facut iar un eco in ziua 28 al CM inainte de a incepe prima luna de stimulare si la fel s-a exprimat, ovare imbatrinite cu 3 foliculi, exact cati mi-au si crescut in prima luna de stimulare. Intrebarea mea este cei de la Synevo fac ok analiza?
O prietena de 30 ani si-a facut si ea AMH la Synevo cu rezultat de 1.5, foarte dezamagita a refacut analiza la Medlife si i-a iesit rezultatul 5.6.
Eu nu mai inteleg, poate si la mine e aceeasi problema ca la diaconmaria. Care din laboratoare a gresit rezultatul prietenei mele? sa am incredere in Synevo sau nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Citat:
citat din mesajul lui diaconmaria

Multumesc Ancuta
Este un mancacios si jumatate. Sambata il aduce acasa. Abia astept sa il iau in brate.

Macar nepotelul sa mi-l tin in brate, daca nu pot propriul copil...
Tu de cat timp incerci?



Maria


Pe 17 luna aceasta se implinesc 10 ani de la prima , si cea mai dureroasa "psihic" pierdere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Miha iti dau bataita dak mai stresezi buburuza! A iesit f bine beta . Odihna si bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Eu tot asa dureri mari am . Am luat ketonal si ieri si azi, dar imi tot dau si cu solutie mentolata sa imi amorteasca maseaua si nik. Am asa o presiune mare si in ureche...cred ca si pe sistem nervos k asa patesc cand ma nervozez , parca mi se zbat venele in ureche, gat si masea. Sau poate e vre-o infectie nici nu vreau sa aud de medic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Ok fetelor, gata ma calmez multumesc mult la toate.
Dana iti multumesc pentru ce ai scris, chiar m-ai incurajat cand mi-ai zis ca si la tine bebe era mai mic, lasa ca are el cand sa creasca in 40 de saptamani.
Am vorbit si la Fundeni si ma duc marti.
Emilia nu stiu ce sa zic de pastile doar 5 pastile nu cred ca m-ar ajuta prea mult, ma gandesc sa vorbesc intai cu doctorita Uscatescu si apoi vad daca e necesar sa schimb femibionul si te intreb cum pot sa-mi fac comanda, iti multumesc.
Dana la mine nu e o greata continua, doar la anumite mirosuri in schimb eu ametesc mai des si laptele da de la inceputnu prea vroiam acum beau si eu mult laptic si dimineata un pahar de suc de portocale proaspat, asa imi place sa incep ziua in sarcina asta.


6+
Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna! Scuze Anka, ai dreptate


etc.
Va doresc la toate sa ajungeti la odisee si sa va tineti puii in brate!

10+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Eu imi amintesc Anka, nu mai incapeau in titlu. Atunci cand a nascut si Bebelu.
XDidi la mine tot asa a fost in luna cu bebe, inainte sa-mi vina cu vreo 2- 3 zile mi-a curs putin sange rosu, 2 picaturi Apoi s-a oprit. Deci tinem pumnii.
Moni poate a fost o toxiinfectie alimentara. daca era vreo boala a copilariei situatia se inrautatea.
Mihaela eu iti recomand sa fii mai prudenta. Am facut si eu anul trecut si compoturi si dulceturi dar anul asta m-am protejat, am stat in patut. bebe e inca f. mic si f. fragil. Sincer, las-o mai moale cu piata si borcanele pt toamna. N-o fi foc anul asta ca nu mai arata ca in alti ani camara de toamna.

10+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput