Asp opt(802)Felicitari emilia,cosminutza,ariana!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diaconmaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabyv

Miha, doar stii ca nu prea ov, iar dupa atatea stimulari si inseminari nereusite, ca sa raman imi trebuie ori un Fiv ori o minune.
Maria, atatea ani, ai ajuns si la stim sau ia, stiti motivul nereusitei?

On voudrait bien un mini nous...
Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?


l-am aflat insa prea tarziu...
am avut stimulari facute de doctori pe ghicite si 5 IA nereusite.
Am AMH-ul 0,2 iar in ziua 2 FSH 14,9 LH 6,98 si Estradiol <20 ca sa nu mai spun ca endometrul nu e trilaminar...

Acum iau Aspenter 75mg si Femibion cate 1/zi si cyclo-progynova tot 1/zi (asta e medicamentu pt menopauza dar care sa ma ajute pt endometru)

As vrea sa incerc un ultim lucru: un fiv...
Am trecut prin multe in 7 ani, lacrimi, frustrari, dureri, neintelegere din partea celor din jur, mila lor etc
Sotul nu m-a inteles si am divortat...
Important e ca mai am un licar de speranta si poate Dzeu imi va darui un inger in care sa-mi canalizez toata dragostea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diaconmaria spune:

multumesc diarnyina

voi incerca fiv in septembrie. e ultimul glonte pe care il trag... altul nu imi mai permit

voi face tratament cu pergoveris si in fct de raspuns vom vedea daca mai adaugam menopur sau gonal F
eu sper sa aiba loc o minune...desi de multe ori cad in depresie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Maria si eu am Amh micut 0.8, dar inainte de stim aveam putin mai mare. Am 8 stim la activ+ 3 stim+IA, cred ca la asa Amh mic, calitatea e mica.
Mai avem pe cineva care ia pastilutele pt endometru, Alex.
Imi pare rau pt sotul tau, din pacate multe cupluri nu pot rezista infertilitatii. Acum ce faci, ai pe altcineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diaconmaria spune:

gaby tu ce varsta ai?
da asa e, calitatea e scazuta, dar tocmai pt asta iau femibionul.
Alex ce tratament face pt endometru?
Azi ma duc sa fac echo in z9... eu am un ciclu de 25 zile... sa vada endometrul si ovarele daca au vreun folicul natural...
eu am trompele ok, ovarele sunt curate, dar hormonii nu sunt ok si endometrul...
momentan nu am o relatie, cel putin nu una oficiala si nu stiu daca m-as recasatori vreodata la cat am suferit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

Diaconmaria toata suferinta ta sa iti fie resplatita cu reusita

bafta la doctor! te asteptam cu vesti

ai sa vezi ca vei gasi un suflet minunat care sa fie langa tine si la bine si la greu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Mia venit rezultatul la beta 22084, ca sa creasca cu 66% de pe data de 27 iulie din 48 in 48 de ore acum ar fi trebuit sa fie 25321, oricum e pe aproape, nu imi ramane decat sa sper si sa astept sa fac luni altul sa vedem cum iese.Daca ar fi fost sa se dubleze din 48 in 48 de ore ar fi trebuit sa fie 93310 ceea ce nici nu se incadreaza la saptaman 6 de sarcina ca depaseste valorile.
Valorile laboratorului sunt
3saptamani 5.8 - 71.2
4saptamani 9.5 - 750
5saptamani 217 - 7138
6saptamani158 - 31795
7saptamani 3697 - 163563
8 saptamani 32065 - 149571
Deci eu acum daca am 6 saptamani si 2 zile ma incadrez in limitele laboratorului la 6 saptamani.
Eu acum ar trebui sa intru la 7 daca am trecut cu 2 zile sau doar atunci cand sunt 7 implinite ma pot uita la 7 saptamani?
Doamne sunt nebuna de cap nici de treaba nu ma pot apuca.

6+
Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diaconmaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui draguta

Diaconmaria toata suferinta ta sa iti fie resplatita cu reusita

bafta la doctor! te asteptam cu vesti

ai sa vezi ca vei gasi un suflet minunat care sa fie langa tine si la bine si la greu

Multumesc. Va scriu cum ajung acasa si va spun
Programarea o am diseara la 7.

Nu te mai gandi la rezultate. la sora mea nu se dublau la 48h. cresteau dar nu se dublau! dar e bine! e inca la inceput
linisteste-te ca il agiti pe bb mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Maria- Daca nu ma insel progynova ia si Alex, dar o sa zica ea, cand citeste. Am 28 ani, dar e ereditar, mama a intrat la menopauza la 35.
Deci practic vrei un bebe singurica, ai toata admiratia mea!
Miha, nu ma pricep, dar pare bine!
Gata ma duc la plaja. Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diaconmaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabyv

Maria- Daca nu ma insel progynova ia si Alex, dar o sa zica ea, cand citeste. Am 28 ani, dar e ereditar, mama a intrat la menopauza la 35.
Deci practic vrei un bebe singurica, ai toata admiratia mea!
Miha, nu ma pricep, dar pare bine!
Gata ma duc la plaja. Pup


eu am 29...mama a intrat la 45, la mine e inexplicabil...
poate intra si imi spune si mie...
"Bronzeala" placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria-r spune:

Buna fetelor!
Diaconmaria esti o adevararata luptatoare( toate suntem, dar de una singura sigur e mai greu). Multa bafta iti doresc!
La mine nimik nou- ziua 26 - dar luna trecuta mi-a intarziat 3 zile, ceea ce nu mi se prea intampla. Asa ca nu stiu luna asta cand sa ma testez ( daca intarzie) pt ca nu am monitorizat ovulatia.
O zi buna tuturor!

Mergi la inceput